חברי איגוד השמאים הגיעו לבית אגד חיפה להשתלם על אוטובוס חשמלי

פורסם:  22.04.18


יהודה יגן, יו"ר ענף רכב באיגוד השמאים: "כחיפאי שעירו היא אחת הערים שבהן איכות הסביבה סובלת גם ממפגעי התחבורה, אין לי ספק שלהכנסת האוטובוס החשמלי ישנה חשיבות לאומית ממדרגה ראשונה ככלי למאבק בזיהום האוויר."
 
אגד קיימה השתלמות על אוטובוס חשמלי לשמאי רכב חברי איגוד השמאים בבית אגד בחיפה. את ההשתלמות ארגנו יוסי כהן, מנהל החטיבה הטכנית באגד, איציק כהן, לשעבר שמאי אגד וחבר איגוד השמאים בהווה ויהודה יגן, יו"ר ענף הרכב באיגוד השמאים.
לדברי יוסי כהן, מנהל החטיבה הטכנית באגד: "כל מי שרוצה ללמוד באגד אני מאפשר לו. אתה יכול להיות בעל מקצוע הכי טוב אבל אתה חייב תמיד ללמוד ולהתעדכן בחידושים, בטכנולוגיה, וחשוב להעביר את מעגלי הידע לכולם."

כהן סיפר כי לפני עידן היורו, מי שידע לתקן רכב אחד ידע לתקן הכל, השינויים היו מינוריים, כשנכנסנו לעידן החדש שהובל ע"י ההחמרה באיכות הסביבה, שם השמיים הם הגבול אין גבולות לשיפורים שאתה יכול לעשות. בשנת 1992, בעידן היורו, החלה האבולוציה, כל הזמן חיפשו איך להקטין את גודל המנוע ועם זאת להעלות הספקים. כל שנה שנתיים קפצנו ביורו. אומרים שהאוטובוסים והמשאיות מזהמים, אבל מרגע שהגענו ליורו 6 הם לא מזהמים, תנשום אותו ותנשום אוויר יותר נקי ממה שבאטמוספרה. כהן הוסיף שהמשרד לאיכות הסביבה לא מסתפק בשינוי שעשית, וכל שנה דורש עוד שינויים להפחתת זיהום הסביבה. לדבריו, בין שנת 2021 ל - 2025 התקן הבא לאוטובוס עירוני באירופה יהיה תקן של אפס זיהום אוויר.

בהשתלמות שמעו השמאים על מעבר התחבורה לגז טבעי, על הרכב ההיברידי כבין כילאיים שטוב לתקופה מסויימת בלבד וכמובן על האוטבוס החשמלי, על שיטות ההנעה שלו, על ההבדל בין עמדות הטעינה, העלויות, הנזקים הצפויים, ההכשרות שבעלי המקצוע שמתעסקים עם אוטובוס זה צריכים לעבור ועל האתגרים הכרוכים בהכנסת האוטבוס החשמלי: אתגר טכנולוגי, כלכלי, תשתיתי ותפעולי.
לבסוף, ערכו שמאי הרכב נסיעת מבחן באוטובוס חשמלי.
 
יהודה יגן, יו"ר ענף רכב באיגוד השמאים סיכם את ההשתלמות: "כחיפאי שהעיר שלו היא אחת הערים שבהן איכות הסביבה סובלת ממפגעים גם בגלל התחבורה, אין לי ספק שלהכנסת האוטובוס החשמלי ישנה חשיבות לאומית ממדרגה ראשונה ככלי למאבק בזיהום האוויר. איגוד השמאים מקפיד שחבריו יהיו בעלי מקצוע שתמיד ילמדו, יתעדכנו בשינויים הטכנולוגיים בכלל ובענף התחבורה בפרט. אין הרבה אנשים עם ידע כמו של יוסי שמוכנים לשתף ואני רוצה להודות ליוסי כהן ולאיציק כהן על הארגון."
 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס