סרטון מיוחד:  'אביר הברזל' של וולוו משאיות יוצא לשבור שיאי מהירות בעולם

17/9/2016
שרות רכב ותחבורה 

בחטיבת המשאיות של וולוו שברו לאחרונה שיאים של כוח במשאית.
מדובר בפרויקט גרנדיוזי שמכונה אביר הברזל ( Iron Knight), פרויקט שהוא תוצאה של שיתוף פעולה ייחודי בין טכנאים, מהנדסים ומעצבים בוולוו משאיות.
פרט למנוע ומערכת העברת הכוח המובנית שלו, ביחד  עם המצמד הכפול (מערכת ה- I-Shift), כל המשאית שנבנתה היא ייחודית לחלוטין.
עם 2,400 כוחות סוס טבין ותקילין , המשאית תנסה לקבוע שיאים חדשים בינלאומיים של מהירות וכוח .
 
מדובר באתגר קשה ופרויקט שנחשב עד כה בגדר חלום רטוב בכל הקשור לאופקים הטכניים שלו.
ככה צוות 'אביר הברזל' מתאר את המשימה ליצור את המשאית שנבנתה במיוחד על מנת לעמוד באתגר המיוחד.  
מערכת העברת הכוח מבוססת במקור על אותה יחידה שמיושבת בתוך דגם ה- FH המוכר, אבל המנוע נדחק עד קצה גבול היכולת לייצר מקסימום כוח.
בפועל, אביר הברזל ' הוא הדרך המושלמת להציג את היכולת ואפשרויות הכוח החדשניות המאתגרות.
'במקביל, המטרה הייתה ליצור תובנות חדשות באשר לפתרונות הטכניים והעיצוביים', כך אמר קלאס נילסון, נשיא ומנכ"ל משאיות וולוו.
המנוע שובר השיאים הוא יחידת מנוע D13 שעבר הסבה משמעותית למען שיפור ההספק. המנוע כולל מצנן מקורר מים וארבעה מגדי טורבו, המייצרים  2400  כוחות סוס ומומנט גרנדיוזי של  6000 Nm .
 מערכות החשמל והאלקטרוניקה הוקטנו, ונבנתה תוכנה מחודשת להפעלת המנוע.  המנוע המכוון יכול לתקשר בצורה אופטימלית עם שאר רכיבי היחידות במערכת העברת הכוח, ובפרט עם ממסרת ה-  I-Shift כפולת המצמד.
המנוע מצויד במודילים של וולוו שמותקנים בסדרת ה- FH . ההתאמה היחידה בתיבת ההילוכים היא המצמד המחוזק שלה, אשר יש נדרש  להתמודד עם המומנט הגבוה.
"כדי לנצח שיא מהירות עולמית, אתה צריך שיהיה לך ביצועים יוצאי דופן. מצמד  I-Shift כפול , כך שזאת תהיה ההעברה האפשרית המתאימה ביותר לתפקיד העברת הכוח והמומנט לגלגלים.
על הגה יש יחידת שליטה ידנית המאפשרת החלפת הילוכים, ממש כמו שנעשה במכונית מירוץ.
בזכות אביר הברזל המשאית יכולה להאיץ מבלי לאבד זמן חיוני במהלך החלפת הילוכים, "מסביר ניקלס אוברג, מהנדס מבחן בוולוו משאיות.

הטכנולוגיה בבסיס המשאית עברה בחינה מדוקדקת של כל רכיב ורכיב בנפרד וכל הפרטים יחדיו.  גם העיצוב עבר שדרוג מקיף  מהחזית אל חצאיות הצד.
"תא הנהג עשוי מפיברגלס שנועדה להקטין את ההתנגדות אוויר עד למינימום הכרחי. חצאיות הצד מספקות למשאית עמדה מרשימה עם צינורות האוויר הגדולים שמספקים את האוויר למנוע. 
 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס