אורחת בישראל:   Econic NGT

26/8/2016
שרות רכב ותחבורה 

אורחת בישראל:   Econic NGT - רגע לפני שתחל לסייר ברחובות ברלין ולצמצם את עוצמת הרעש ופליטת המזהמים, מבקרת  המשאית המוניציפלית של מרצדס המונעת בגז טבעי בישראל. בימים אלה כלמוביל מרצדס מציגה את משאית האקוניק  – משאית ייעודית לדחסן אשפה ולעבודות עירוניות ולשדות תעופה המותאמות במיוחד לסביבה עירונית צפופה והומה, זאת בהתאם למגמות הירוקות העדכניות בתחום המוניציפאלי

משאית ה- ECONIC NGT של מרצדס מונעת בגז טבעי. האקוניק מספקת פתרון ייעודי לאיסוף וסילוק האשפה. ה- Econic NGT החדשה ידידות לסביבה בזכות פליטה מופחתת של גזי החממה (CO2) ובעלת עלויות דלק נמוכות בהשוואה לרכבי דיזל.
האקוניק מגיעה עם מנוע גז חדשני ושקט בעל 7.7 ליטר העומד בתקן יורו 6, הספק של 302 כ"ס, תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית בעלת 6 מהירויות מתוצרת אליסון (Allison) ותוכנת Eco-Software חדשה. כמו כן, מערכות התמיכה הבטיחותיות EPB, ESP,ABS ו- ASR נכללות בה כסטנדרט.
מלבד מערכות התמיכה המובנות במשאית, מרצדס השקיעה רבות בשדה הראייה של הנהג עם חלון פנורמי רחב ומערכת מראות המקנות טווח ראייה מקיף ליצירת רמת בטיחות מרבית בסביבה עירונית צפופה.
כל זאת, תוך כדי יצירת שדה ראיה המאפשר יכולות תמרון ושליטה על עבודת פינוי האשפה, שדה ראייה רחב במיוחד בצדה הימני של המשאית המאפשר התמצאות במרחב מוניציפלי עם צפיפות של הולכי רגל ודלת ימנית ייחודית שנפתחת לצדו של הרכב ובכך לא מסכנת הולכי רגל בעת פתיחה וסגירה של הדלת.
בנוסף, הרצפה הנמוכה של תא הנהג באקוניק המשתלבת עם דלתות הזזה מאפשרות כניסה ויציאה קלים לטובת העבודות הנדרשות בפעילות העירונית (בדומה לאוטובוסים). דלת ימין נפתחת בצורת אקורדיון לפנים הרכב, ואינה מהווה סכנה.
משנת 2013 ועד היום, הצטיידה עיריית ברלין ביותר מ-150 משאיות מדגם  אקוניק המונעות באמצעות גז טבעי (CNG), אשר נכנסו לצי רכבי פינוי האשפה העירוניים, זאת מתוך מטרה להצעיד את העיר ליעדיה הירוקים והסביבתיים, שעיקרם הפחתת פליטת המזהמים המשמעותיים לאזורים מוניציפליים המאופיינים במוקדי אוכלוסייה צפופה וצמצום משמעותי של עוצמת רעשי המנוע בשעות המוקדמות של הפעלת קווי פינוי האשפה בעוד רוב תושבי העיר עוד ישנים.
אמיל קרעין, מנכ"ל קבוצת רכבי הובלה והיסעים בכלמוביל, מציין כי האקוניק מביאה עימה בשורה קונספטואלית ואקולוגית חדשה המותאמת באופן ייחודי עבור הצרכים האורבניים, החל מפליטת מזהמים מופחתת עם מנוע גז חסכוני ושקט המאפשר איסוף וסילוק אשפה בצורה שקטה, וכלה במבנה הרכב אשר מקל על העובדים המשתמשים בו ומאפשר פעילות עירונית בטוחה ויעילה. עוד מוסיף קרעין,  כי האקוניק מציעה פתרון ירוק ואיכותי לנושא פינוי האשפה ממרכזי הערים ושכונות המגורים, זאת בהתאם למגמות הירוקות בכל הקשור לסביבה המוניציפאלית ולהפחתת המזהמים. 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס