הרכבת הקלה: פתרון טכנולוגי למתן הנחות בתשלום
רק לנהגים הממשיכים בתחבורה ציבורית

20/8/2015
שרות רכב ותחבורה 

אפקון בטחון וחניה התקינה טכנולוגיה חדשנית של חברת תיבא, בחניוני "חנה וסע" החדשים של  "אחוזת החוף". החניונים הוקמו על מנת להקל על עומסי התנועה הנובעים מעבודות ההקמה בפרוייקט הרכבת הקלה
המערכת המתקדמת פותחה על מנת לתת מענה טכנולוגי ולהשתלב  במערכת בקרת החנייה ומאפשרת מתן הנחות בדמי החניה לנהגים החונים בחניוני חנה וסע ומשתמשים בשירותי השאטלים או רכבת ישראל על מנת להתנייד למרכז העיר וממנה: עלות של   15 ₪ ליום במקום 60 ₪ למשתמשים מזדמנים בחניון  אשר אינם   משתמשים  בשאטלים.
עלות פיתוח והתקנת המערכת החדשה בכל החניונים  מוערכת בכ- 5 מיליון ₪

שי רוזנבלט, מנהל אפקון בטחון וחניה, אמר היום: " שיתוף הפעולה המקצועי וארוך הטווח של קבוצת אפקון עם "אחוזת החוף" לצד הטכנולוגיות המתקדמות של תיבא איפשרו להניע פרוייקט זה בזמן שיא"
ארז עזרא, מנכ"ל חברת תיבא, אמר היום: "לחברת תיבא יש כיום את היכולות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ואת הניסיון המעשי הרב המאפשרים  מתן פתרון מהיר ואיכותי  לכל פרוייקט בתחום החנייה, מאתגר ככל שיהיה.
רוני איכר, מנכ"ל אחוזת החוף, אמר היום:  ״ראויה לציון מיוחד ההענות וההתגייסות המיידית של חברת אפקון בפרק זמן קצר ביותר ליצור היחידות השונות של המערכת, להתאמות תוכנה נדרשות ולפריסת המערכות והפעלתן בשטח. היכולות המקצועיות ושיתוף הפעולה הפורה שנמשך כבר מספר שנים בין אפקון ואחוזת  החוף הניבו בתחום החניה  יכולות טכנולוגיות וגישה תפעולית חדשנית ,דוגמא ליחסי עבודה יעילים ,פוריים ומלאי השגים."

מערכות חניה יחודיות לחניוני "חנה וסע" החדשים

בעקבות תחילת עבודות סלילת הרכבת הקלה ועומסי התנועה הצפויים במשך שש השנים הקרובות, "אחוזת החוף" הקימה ומפעילה  חניוני "חנה וסע" שמטרתם להקל על הנכנסים והיוצאים מתל אביב. כעת הוקמו חניוני חנה וסע בקריית אריה (1,000 מקומות חניה) , תל ברוך (700 מקומות חניה)  וגני יהושע (1,000 מקומות חניה) , בעתיד הקרוב מתוכננים להיות מוקמים חניונים נוספים על צירי תחבורה ראשיים המובילים לתל אביב.
במסגרת הפרוייקט הוקמה  רשת חניונים ומערכת ניוד (שאטלים) מהחניונים הנ״ל למרכזי העיר תל אביב וחזרה.
החניונים יכללו מערכות חניה שיסופקו על ידי חברת אפקון בקרה ואוטומציה המיוצרות על ידי חברת תיבא, כחלק מהפרוייקט יסופקו אלמנטים יחודיים וחדשניים המאפשרים מתן הנחות לנהגים (חניה יומית בסך 15 ₪ במקום 60 ₪) אשר החנו רכבם בחניוני חנה וסע ועושים שימוש בשאטלים או ברכבת ישראל (תחנת אם המושבות פתח תקוה)
הפיתוח החדשני כולל ולידטורים חדשניים שיותקנו בשאטלים ויאפשרו מתן הנחה לנהגים העושים בהם שימוש. הפיתוח כולל גם ממשקים לכרטיסי הרכבת ועל ידי כך לאפשר מתן הנחה לחוני חניון אם המושבות (נוסעי הרכבת יוכלו להחנות ללא תשלום במקום עלות יומית של 60 ₪) העושים שימוש ברכבת  על מנת לנסוע לתל אביב וממנה. מערכות אלו מתווספות למערכות המסופקות על ידי אפקון לכלל חניוני אחוזת  החוף. חניוני חנה וסע יתופעלו על ידי אחוזת  החוף וישלטו על ידי מרכז הבקרה של החברה ביחד עם מעל 50 חניונים המופעלים כיום ברחבי תל אביב.
הפתרון לפרוייקט זה הינו ייחודי לאפקון ולחברת תיבא ומהווים נדבך נוסף במגוון המוצרים והשירותים החדשים שהושקו לאחרונה על ידי החברה במסגרת תוכנית חומש אינטנסיבית.


 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...