בוש: הנהיגה תהפוך לאוטומטית במרוצת השנים הקרובות
 

שרות רכב ותחבורה 

בסימפוזיון הבינלאומי שנערך לאחרונה בשטוטגרט טען ד"ר Volkmar Denner מחברת בוש כי בשנים הקרובות הרכב יעבור שינויים גדולים. "התנועה של העתיד היא חשמלית, אוטומטית, ומחוברת", לדבריו, "נהיגה אוטומטית יכולה להפחית באופן דרסטי את מספר התאונות, ובכך להגדיל את בטיחות בדרכים באופן משמעותי".  יתר על כן, זרימה טובה יותר של תנועה גם מפחיתה את צריכת דלק. "היום , פונקציות סיוע לנהג כבר קיימות ברכב והן מתערבות בצורה חכמה במהלך הנהיגה. בעתיד, מערכות אלה יכנסו לשימוש רחב היקף, ברמת ביצועים גבוהה ואיכותית. כיום המערכות בעיקר תומכות בנהג ובתהליך הנהיגה, אולם בעתיד המערכות יספקו  תמיכה מקיפה יותר ויותר, וכך זו תיסלל  הדרך בהדרגה לנהיגה אוטומטית לחלוטין .
ד"ר דנר הדגיש את היתרונות של נהיגה אוטומטית, ובעיקר את הצורך לפתור את האתגרים שקיימים בשטח. לדבריו, "הסיכוי להצלת 1.2 מיליון חיי הוא מקור מצוין של מוטיבציה", בהתייחסות למספר המשוער של מקרי מוות תנועה בכביש ברחבי העולם, בכל שנה. בגרמניה, כמעט 90 אחוזים מכלל תאונות הדרכים נגרמים על ידי נהגים. המשמעות היא שתמיכה מקיפה במצבים קריטיים, כמו גם במצבי נהיגה מונוטונית, יכולה להגדיל באופן משמעותי את בטיחות בדרכים. אבל יותר מזה , נהיגה אוטומטית היא גם חסכונית. זרימה קרובה וחלקה של התנועה בכבישים יכולה לשפר את זרימת תנועה ובכך להקטין את צריכת הדלק של כל ורכב . יתרון נוסף טמון בכך שנהיגה אוטומטית גם תאפשר ניידות מעולה לנהגים קשישים, ובכך היא תתרום לרווחה חברתית .
נהיגה אוטומטית תבוא בהדרגה במשך יותר מעשר שנים, בקרת שיוט מסתגלת כבר שולטת באופן אוטומטי במהירות, כמו גם במרחק לכלי הרכב שנמצא מלפנים. המערכת עוזרת בפקקי תנועה, כשהיא שומרת על כלי רכב שנע במהירויות של עד 60 קמ"ש. תמיכה זו לנהגים בהדרגה מורחבת".  עד 2020 לכל המאוחר, הרכבים יצויידו בטכנולוגיות הנדרשות לנהיגה אוטומטית. הטכנולוגיה תגיע לבשלות בעשור הקרוב , ואילו בעשור הבא, אנו מצפים לראות נהיגה אוטומטית לחלוטין. כיום, נהגים המסתייעים במערכות עזר אוטומטיות חייבים לקחת את השליטה על הרכב לאחר זמן קצר. נהיגה אוטומטית לחלוטין תאפשר להם לשבת בחיבוק ידות ולתת למכונית לעשות את העבודה, לפחות בכבישים המהירים. דנר מזכיר שבוש כבר מציעה כיום מערכת לחנייה אוטונומית וכן לשליטה בחלק מהפעולות ברכב באמצעות יישומים לטלפון החכם. בבוש מבטיחים שבעוד כמה שנים המכונית תהיה מסוגלת למצוא את מקומות החנייה הפנויים בעצמה בחניונים.
המגבלות הטכניות מכתיבות בפועל התפתחות הדרגתית. לכך יש יתרונות, מכיוון שזה נותן לנהגים את הזמן הדרוש בכדי להבין בהדרגה את היתרונות של הטכנולוגיה החדשה. בבוש טוענים שהנהגים כבר מראים פתיחות לחידושים הללו. סקר שערכה בוש בשש ממדינות באירופה הראה כי 59 אחוזים מהמשיבים חושבים שנהיגה אוטומטית היא דבר טוב. עם זאת, הם רוצים להיות מסוגלים לכבות את הנהיגה האוטומטית באופן פעיל. במונחים כלכליים גרידא,השוק לטכנולוגיות סיוע לנהג הוא כבר אחד האטרקטיביים ביותר בענף, עם סיכויי צמיחה מצוינים. "כבר בשנת 2016 בוש תייצר € 1000000000 במכירות עם מערכות סיוע לנהג ", מסר דנר. .
הצוות של בוש לנושא "נהיגה אוטומטית"הוקם ב-2011 , ומאז עבד בשטוטגרט ופאלו אלטו על עתיד הנהיגה. בתחילת 2013, חברת בוש סיפקה את הרכב הראשון שהביא לעולם את טכנולוגיות הנהיגה האוטומטיות לכבישים המהירים בגרמניה. הבדיקות המוקדמות היו בתנאי תנועה אמיתיים, כך "שכעת יש להאיץ באופן משמעותי את תהליך הפיתוח".  .

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס