העלאת שכר גורפת לנהגי האוטובוס של 'קווים'
 

 

במקביל להשקעה הגדולה במערכות המאפשרות פיקוח בזמן אמת על איכות הנהיגה, בקרה ממוחשבת, ומצלמות מעקב
חברת "קווים תחבורה ציבורית", המספקת שירותי תחבורה ציבורית לאזורים פתח תקווה, בקעת אונו ועפולה, הודיעה לאחרונה לציבור נהגיה על שיפור משמעותי בתנאי ההעסקה ובראשם העלאת שכר גורפת לכלל הנהגים.
בפתח ההודעה הודגש מדיניות החברה הדוגלת בהעסקה ישירה, כל עובד הוא עובד חברה קבוע לתקופה בלתי מוגבלת (ולא עובד קבלן). מהתבוננות בנתונים שנמסרו לגבי עדכון השכר, עולה כי שכר הייסוד לנהגים חדשים בחברה יועלה ב-40% ויעמוד על סך 5400 ₪ לחודש. נהגים וותיקים ייהנו גם הם מהעלאת שכר של 32%.
לשכר הבסיס נוספים אחוזים ממכירת הכרטיסים, שעות נוספות, תגמול על עבודה בסופי-שבוע, ומענק רבעוני המאפשרים גם לנהגים חדשים להגיע לכ-8000 ₪ נטו משכורת חודשית. כל זאת, לצד תנאים סוציאליים מלאים, הסעות לעבודה,  נסיעות חינם באוטובוס להם ולבני המשפחה הקרובה, טלפון נייד, ביגוד, השתתפות בארוחות וסל פעילויות רווחה. הודעה זו באה על רקע ההשקעה המאסיבית שבצעה החברה השנה, עת הכניסה לשימוש חליפת מידע ובטיחות חדשנית המשלבת מערכות טכנולוגיות חדשניות פרי פיתוח ישראלי ובתוכן מערכת בקרה לאיכות הנהיגה "טרפיסייף",  ומערכת מצלמות מעקב באוטובוסים, וכן ומערכות מידע לציבור בזמן אמת "קווים ONTIME" ובהן בולטות התחנות הדיגיטאליות הראשונות בישראל ושירותי מידע באינטרנט ובאמצעות הטלפון הנייד.
פעילות החברה בתחום הבטיחות גם זיכתה אותה באחרונה באות הוקרה מטעם שר התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. 
לדברי מנכ"ל חברת "קווים", דרור בריל: " אמנם השקענו רבות בטכנולוגיות לשירות ובטיחות טובים יותר, אך מעל לכל אנו רואים בהון האנושי את המשאב החשוב ביותר של החברה. ההודעה על השיפור הניכר בתנאי הנהגים באה הודות לסיוע משרד התחבורה ומאמציהם של בעלי החברה להעלאת שכר הנהגים. מבחינתי, היעד ברור – שירות טוב יותר לציבור ואפס תאונות שייגרמו באשמת הנהג. אנו מאמינים כי השיפור בתנאי ההעסקה לצד המערכות הטכנולוגיות, זו הדרך הנכונה להשגת היעדים האלו".         

  

       

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...