QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 כנס לקוחות חברת זבידה

6/12/2015
שרות רכב ותחבורה 

מאות לקוחות בתחום מיזוג האוויר נכחו בכנס שערכה חברת זבידה לרגל קבלת הנציגות של חברת DENSO, אחת החברות הגדולות ביותר בעולם בתחום חלקי חילוף לרכב, בטירה בגעש. את הכנס כיבד בנוכחותו מר נייג'ל קול, מהל המכירות לקבוצות סחר של חברת DENSO.
פתח את הכנס אייל זבידה, שברך את באי הכנס וכן את המרצים האורחים, שכללו בנוסף לנייג'ל קול גם את משה קירמאייר, מנהל תחום ההדרכה באגף הרכב. "הערב הזה לא מוקדש בכלל למכירות", הוא אמר, "אלא לדבר שאנו שמנו אותו בראש סדר העדיפות אצלנו , והוא ידע". הוא הציג את קבוצת זבידה, והחברות השונות המרכיבות אותה - גל-אור, אחת החברות הותיקות ביותר בארץ בתחום החשמל לרכב, וחברות אלרום, פרומט, שר, דגש וסטיישן, שמתמחות כל אחת בתחום אחר.
זבידה סיפר לבאי הכנס על המרכז הלוגיסטי החדש של זבידה, שמאחד כיום את כל חברות הקבוצה, וכן על מרכז ההדרכה החדש של קבוצת זבידה, שנועד להעניק ללקוחות החברה את אותה רמת ידע שיש למוסכים המורשים.
זבידה בישר למשתתפים על הצטרפותה של קבוצת זבידה לארגון נקסוס, ארגון בינלאומי שמאחד בתוכו עשרות חברות ברחבי העולם בשוק המשני בתחום החלפים. זהו ארגון עם מחזור מכירות שנתי כולל של 7 מיליארד דולר, וזאת למרות שהוקם רק לפני שנה וחצי.
בסיום דבריו הודה זבידה למשתתפים, שעשו מאמץ להגיע, וחלקים גם הגיעו ממקומות רחוקים.

לאחר מכן סקר נייג'ל קול את חברת DENSO העולמית ואת מעורבותה ההולכת וגוברת בשוק המשני (ראה גם ראיון שנערך עמו לרגל הכנס). DENSO היא אחת החברות הגדולות בעולם בתחום חלפים לרכב, ומשמשת כיצרנית OEM עבור מרבית יצרניות הרכב בעולם, כששני לקוחותיה הגדולים ביותר הם קבוצת פולקסווגן וקבוצת טויוטה, ש-DENSO שייכת אליה.
בתחום ה-OEM, אמר קול, DENSO היא החברה המובילה בעולם בתחום המתנעים, בתחומי המדחסים, המעבים המקרנים למערכות מיזוג אוויר, בתחום מערכות מגבים, ובתחום סלילי הצתה, והיא נמצאת במקום השני בעולם בתחום המצתים ובתחום האלטרנטורים. במשך השנים זכתה DENSO בעשרות פרסים על איכות מצוינות שניתנו לה על-ידי החברות אתן היא עובדת.    
קול סיפר על פעילותה של DENSO בתחום השוק המשני, שבו האסטרטגיה שלה היא לספק מוצרים באיכות של המוצרים המורכבים במפעל של יצרניות הרכב, על מנת לאפשר למוסכים העצמאיים לבצע תיקונים ברמה זהה למוסכים המורשים. כדי לעשות זאת היא מגיעה קרוב יותר ללקוח, עם שישה מרכזי הפצה ברחבי אירופה המאפשרים מתן מענה מהיר לצרכי הלקוח.
משה קירמאייר, מנהל תחום ההדרכה באגף הרכב, ברך את המשתתפים ואת חברת זבידה. "מה שאתם עושים", הוא אמר, "זו מהפכה בתחום המקצועיות". בעלי מקצוע חייבים ללמוד ולרכוש ידע, בארץ ובחו"ל, כי אחרת הם לא יוכלו לקרוא לעצמם מקצוענים." לדבריו, המיזם של זבידה בתחום הזה הוא העתיד של המקצוע.
קירמאייר דיבר גם על נושא המוסכים המומחים, שאותם הוא מגדיר כ"חוד החנית של המקצועיות", וכן על איחוד מקצועות הרכב, נושא בעומד במרכז "פרויקט 2020" של משרד התחבורה. "לא ניתן להתמחות רק בתחום כמו מכונאות או חשמל כמו בעבר. בעתיד, במקום 19 מקצועות, יהיו רק 5", הוא אמר.

דוד לוי, מקבוצת זבידה, בירך על היוזמה לאחד את המקצועות. "הרכב הוא מערכת אחת, וכל החלקים מתקשרים זה עם זה. לדבריו, המוסכים יצטרכו בעתיד להתמחות גם במערכות וגם במותגים, כי עם המגוון העצום של מותגים ומערכות כבר לא ניתן להתמחות בהכול".
"המפתח הוא מקצועיות", אמר לוי. "מוסך שיודע לאבחן, לתקן ולהחליף חלקים בצורה נכונה הוא מוסך תחרותי. מוסך שמשתמש במוצרים לא איכותיים לא יוכל להיות תחרותי".
לוי דיבר גם על החשיבות של הקשר עם חברה כמו DENSO. "זו חברה שעובדת עם כל יצרניות הרכב, והיא יודעת כבר כיום איזה מערכות יהיו בכלי הרכב בעוד 3 ו-4 שנים. היא משקיעה מיליארדי דולרים במחקר ופיתוח, לכן חשוב מאוד לעבוד איתה בצורה צמודה ולקבל ממנה ידע, כי הידע הוא בעל חשיבות מכרעת בתחום הרכב – כמעט יותר מכל תחום אחר.   
"אנחנו מתכוונים להכשיר את אנשי המקצוע הטובים ביותר, ובסיום כל השתלמות אנחנו נעניק תעודות מומחה של דנסו. מי שמחזיק בתעודה כזו יוכל להעניק ללקוחותיו אחריות של שנתיים של חברת DENSO – דבר שיכול לתרום לו מאוד מבחינה שיווקית.

אייל ערוסי, מנהל תחום מיזוג האוויר, סקר את התכניות של קבוצת זבידה בתחום. "אנחנו עומדים להגדיל את מגוון המוצרים שלנו, כשאנחנו שואפים להגיע למגוון מוצרים המכסה את כל התחומים, ולספק 100% פתרונות. בתחום מיזוג האוויר, הוא אמר, עומדת החברה בקרוב להציע פתרונות להובלה בקירור.
על מנת לסייע ללקוחות שלנו, אנחנו נמתג בעתיד את המוסכים, וכן נסייע לפרסם אותם, אמר ערוסי.
הדובר האחרון בכנס, לפני ארוחת הערב המסורתית, היה יוסי בן שפרוט, שאחראי על תחום ההדרכה בקבוצת זבידה. בן שפרוט סקר בהרחבה את המורכבות של המעבר לשימוש בקרר החדש,yf 1234, 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים