QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
הצומת המסוכן בישראל: צומת הרחובות
קיבוץ גלויות וחיל השריון בת"א

שרות רכב ותחבורה 
 

בלב ליבה של העיר תל אביב, נמצא הצומת המסוכן ביותר במדינה, כך על פי דו"ח שפרסם אגף התנועה של משטרת ישראל. הצומת מהווה עורק ראשי הנכנס לדרומה של העיר מנתיבי איילון, וכן עורק ראשי היוצא מדרום העיר לכיוון נתיבי איילון, ירושלים ותל השומר. הצומת הוא מהעמוסים ביותר במדינת ישראל, ומדי יום עוברים בו כחצי מיליון כלי רכב ועשרות אלפי הולכי רגל שאינם מודעים למסוכנות הצומת.
 
שילוט דהוי, רמזור שאינו תקין, גופי חשמל המותקנים לרמזור בצורה רשלנית, שילוט מבלבל ומסוכן, מאות תלמידי ביה"ס עמל הולץ שאינם מספיקים לחצות את הצומת בזמן הרמזור הירוק ושדה ראיה מוגבל, אלו רק חלק מתכונותיו של הצומת המרכזי ביותר בתל אביב והמסוכן ביותר בישראל.
 
צומת זה מופיע במקום הראשון בדו"ח שהפיץ אגף התנועה במשטרת ישראל עם ציון משוקלל של 150 נקודות. במקום השני בדו"ח נמצא צומת תופיק זיאז בנצרת עם ציון משוקלל של 82 נקודות. פער הנקודות בין שני המקומות הראשונים הוא שמדגיש את רמת המסוכנות בצומת הרחובות חיל השריון וקיבוץ גלויות בתל אביב.
 
מבדיקה שערכה עמותת אור ירוק, עולות תקלות רבות המצויות בצומת ומסכנות חיי אדם. הגשר הממוקם מעל הצומת, מסתיר את שילוט הדרך לכיוון מזרח ובכך גורם לבלבול בקרב הנהגים שנאלצים לעבור בין חמישה נתיבי תנועה שונים בזמן קצר. כמו כן, קיימות בצומת תחנות אוטובוס רבות לכלל הכיוונים, אך אף אחת מהן אינה כוללת מפרץ עצירה ולכן נהגי האוטובוסים נאלצים לחסום נתיב תחבורה שלם בשעה שהם אוספים ו/או מורידים נוסעים. כל אלו בתוספת השילוט הדהוי ואי תקינות הרמזורים הופכים את הצומת המרכזית ביותר בתל אביב לסכנת נפשות.
 
ממסקנות עמותת אור ירוק שעלו מבדיקת הצומת, יש לשפר באופן בהול את תשתיות הצומת ולהפחית את מידת הסכנה הכרוכה בכניסה לצומת זה. על עיריית תל אביב יפו להסיר את המפגעים בצומת ולהסדיר את שילוט ההכוונה על הגשר, להביא לידיעת הצוות החינוכי בבית הספר עמל הולץ על הסכנה שבצומת ולבחון את טענת התלמידים על אורך לא מספק של הרמזור להולכי הרגל. בנוסף, על העירייה להסדיר שבילי אופניים באזור הצומת ומפרצי עצירה בתחנות האוטובוס השונות בצומת (בשיתוף עם עיריית חולון). כמו כן, על אגף התנועה לדאוג לצביעת מצלמות המהירות בכתום ואכיפה כנגד רוכבי הדו-גלגלי אשר חוצים צומת דרך מעברי החצייה והמדרכה.
 
שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "אני קורא למשרד התחבורה ולעיריית תל אביב יפו לאמץ את המלצות עמותת אור ירוק, להפוך את ה"צומת האדום" לירוק, ולהציל את חייהם של ישראלים רבים. ההשקעה בתשתיות מוכיחה עצמה בכל פעם מחדש כדרך אפקטיבית וטובה להצלת חיי אדם. יש לשפר בדחיפות את התשתיות בצמתים המסוכנים בישראל בכלל, ובצומת הרחובות קיבוץ גלויות וחיל השריון בתל אביב בפרט".
 
רחובות אדומים - הרחובות הכי מסוכנים בערים
 
131 בני אדם נהרגו בשנת 2013 בתאונות דרכים בערים, כך עולה מנתוני עמותת 'אור ירוק' המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. המשמעות היא ש- 42% מתוך כלל ההרוגים בתאונות דרכים (309) נהרגו בתאונות דרכים בדרכים עירוניות. מדובר בעליה של כ- 11% במספר ההרוגים, ביחס ל-119 ההרוגים שנרשמו בערים, בתקופה המקבילה בשנת 2012. 
 
בסוף שנת 2013, סימנה משטרת ישראל 168 רחובות אדומים ומסוכנים, בכ-40 ערים ברחבי המדינה, אשר מהווים מוקדי תאונות דרכים. באותם הרחובות נרשמו לפחות שלוש תאונות דרכים קשות בשנת 2013, או 12 תאונות דרכים בסך הכל באותה השנה או 60 תאונות דרכים בין השנים 2010-2013. 
 
בנוסף נבדקו סוג העבירות שבגינן התרחשו תאונות הדרכים ברחובות אלו כמו: אי ציות לרמזור אדום, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, אי ציות לתמרורים, סטייה מנתיב, אי שמירת מרחק, פניה שלא כחוק ועוד.
 
אחת הסיבות האפשריות לעלייה במספר התאונות בתחומי הערים היא הקיצוץ בתקציב המלחמה בתאונות הדרכים בשנים האחרונות: במקום 550 מיליון שקלים כפי שנקבע בתכנית הלאומית, יש ירידה מתמשכת בתקציב ובשנת 2014 התקציב עומד על כמחצית מהסכום.
 
במסגרת הקיצוצים חסרות עשרות ניידות לשוטרי התנועה והמתנדבים, כמו גם פגיעה בפרויקט הסטודנטים שיסייעו למשטרה באכיפת עבירות תנועה שעדיין לא יצא לפועל.
 
שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "לא רק הנהג אשם בתאונות הדרכים וממשלת ישראל לא יכולה להטיל את כל האחריות על הנהגים. על המדינה להשקיע משאבים בכדי לאפשר למשטרה להגביר את האכיפה בערים ולשפר את התשתיות בהן. הגברת האכיפה באותם רחובות "אדומים", והגברת הנראות המשטרתית, עשויה לצמצם את מספר הנפגעים הגבוה".
 
על פי הנתונים, תל אביב היא העיר בה מספר תאונות הדרכים הוא הגבוה ביותר בארץ עם 476 תאונות חמורות בין השנים 2010-2013 ו- 4,084 תאונות בסה"כ. הרחוב המסוכן ביותר בתל אביב הוא רחוב קיבוץ גלויות, בו התרחשו 225 תאונות דרכים, 21 מהן חמורות. מיד אחריו נמצא רחוב דרך בגין העמוס, בו התרחשו 211 תאונות בין השנים 2010-2013, מהן 36 מוגדרות חמורות. הסיבה המרכזית בשני הרחובות לתאונות הדרכים היא אי ציות לרמזור. בסה"כ הוגדרו בתל אביב 40רחובות כרחובות "אדומים". 
 
בירושלים, נרשמו 18 "רחובות אדומים", כאשר בדרך חברון המסוכנת ביותר, אירעו 26 תאונות חמורות ו-198 תאונות בסך הכול, והסיבה המרכזית להן היא אי ציות לרמזור. בסך הכל התרחשו בין השנים 2010-2013: 1,387 תאונות דרכים ברחובות האדומים בירושלים, 202 מתוכן מוגדרות חמורות.
 
בחיפה, נרשמו תשעה "רחובות אדומים", כאשר בשדרות ההסתדרות נרשמו 11 תאונות חמורות ו-171 תאונות דרכים בסך הכול. הסיבה המרכזית לתאונות היא אי ציות לרמזור. בסך הכל התרחשו בין השנים 2010-2013: 308 תאונות דרכים ברחובות האדומים בחיפה, 60 מתוכן מוגדרות חמורות.
 
בסך הכל, בין השנים 2010-2013 בכל הרחובות האדומים בישראל, התרחשו 13,090 תאונות דרכים, מתוכן 1,393 תאונות דרכים חמורות.
 
 
 
 
 

 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים