קליקAדיל מהימנות טכנית גבוהה למשאיות ההיברידיות קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

בחטיבת המשאיות של וולוו מסכמים בימים אלה את תוצאות המבחן התפעולי שאותו יישמו במהלך השנתיים האחרונות ב- 50 משאיות מדגמי ה- FE Hybrid ששווקו ללקוחות באירופה. מדובר במשאיות שבהן מותקנת מערכת העברת כוח חשמלית שמגובה במנוע דיזל בנפח 7 ליטר, ובהספק של 300 או 340 כוחות סוס. מנוע הדיזל פועל בסל"ד אופטימלי וטוען את מצברי הליתיום יון המתרוקנים. המנוע החשמלי הוא בהספק של 120 קילו-וואט, והמשקל הכולל המירבי של המשאית הוא 26 טון.
כריסטינה אריקסון, המנהלת העסקית של חטיבת ההנעה האלטרנטיבית בוולוו , מסרה כי הממצאים מראים שהמשאיות ההיברידיות גם חסכניות בדלק, וגם מהימנותם התפעולית גבוהה, ובפועל היא דומה לאלו של משאיות הדיזל הקונבנציונליות. כריסטינה מסרה כי לפני תחילת הניסוי האירופאי הנרחב החברה העסיקה מומחים שתפקידם יהיה לגשת במהירות לשטח ולהתגבר על תקלות תפעוליות במשאיות ההיברידיות בעלות ההינע הכפול. בפועל, לאחר שהחל הניסוי, התברר כי המומחים נותרו עם מעט מאוד עבודה, וזאת לאור מיעוט התקלות במשאיות ההיברידיות. מכיוון שכך, מרבית העבודה של המומחים הללו הפכה להיות אימון של נהגים לנסיעה כלכלית אופטימלית במשאיות ההיברידיות, תוך מיקסום החיסכון בדלק. המומחים גם עסקו באימון מכונאים במוסכי השירות של וולוו בהכרת המערכת ההיברידית ובפתרון תקלות אפשריות בה.
כמחצית מהמשאיות ההיברידיות שמכרה וולוו עד כה משמשות כמשאיות חלוקה עירוניות, והיתר הן משאיות לפינוי אשפה. המציאות מוכיחה כי צריכת הדלק של המשאיות שהשתתפו בניסוי הייתה פחותה בשיעור שנע בין 15% ל- 20% בהשוואה למשאית קונבנציונלית מקבילה. במשאיות לפינוי אשפה בדחס, בהן מותקנת מערכת הפעלה חשמלית נטענת, שיעור החיסכון בדלק אף הגיע לשיעור מדהים של 30%. 
בבדיקות שערכו אנשי וולוו בקרב נהגים המתפעלים משאיות לפינוי אשפה היברידיות נמצאה שביעות רצון רבה מתפעול המשאיות הללו. הן שקטות, אמינות, יוצרות זיהום אוויר מועט ומערכת העברת הכוח המשולבת חזקה ומתפקדת היטב. כל הגורמים הללו יחדיו תורמים לשביעות רצון רבה ולגאווה בדבר התרומה של הרכב לשמירה על איכות הסביבה העירונית.
בימים אלה מנסים אנשי הפיתוח של וולוו לפתח משאית היברידית שעלות רכישתה תהיה נמוכה יותר. כיום העלות הגבוהה יוצרת קשים במכירה, וזאת מאחר והחברות שרוכשות את המשאיות הללו מתקשות להחזיר את ההשקעה העודפת ברכישה בשנות תפעולה של המשאית.  נדרשות מספר שנות תפעול גדול יחסית, כך שהבחינה חייבת להיות לטווח הארוך ולא לטווח הקצר.
בוולוו מציינים כי בימים אלה מגבשים מחוקקי התקנות באירופה תקנה חדשה שתכלול בדיקה של כמות פליטת דו תחמוצת הפחמן גם במשאיות כבדות. תקנה שכזו תאפשר ליצור את הבידול בשוק בין המשאיות ההיברידיות למשאיות הדיזל, ולחברות התובלה להבחין ביתרון הכלכלי הגדול של אחזקת משאית היברידית לאורך זמן רב.  
כיום המשאית מוצעת במדינות רבות ובהן המדינות הנורדיות, צרפת, גרמניה, שוויץ, אוסטריה, איטליה, ספרד ומדינות בנלוקס. בוולוו מכשירים בימים אלה אנשי מקצוע במדינות נוספות לטיפול במשאיות ההיברידיות, ולאחר מכן יחל שיווקן גם במדינות הללו.


 

 
 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים