קליקAדיל  צפי להתעוררות בשוק הגרורים המערב אירופאי קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

שוק הגרורים האירופאים שהיה בנסיגה במחצית הראשונה של השנה צפוי להתאושש המבלך המחצית השניה של 2013. מנתונית שפרסמה חברת הייעוץ 'קליר' שמסקרת את פעילות ענף הגרורים העולמי עולה כי שוק הגרורים המערב- אירופאי התכווץ ב-6 החודשים הראשונים של השנה בשיעור של 7.1%, אולם כבר במהלך החודשים האחרונים השוק מגלה סימני התחזקות, והוא צפוי לגדול בשיעור של 12.1%. בחברת המחקר מעריכים כי בסיכום שנתי שוק הגרורים יעלה בשיעור ממוצע כולל של 2% בהשוואה לנתוני 2012.
מעבר לכך, ממוחי חברת הייעוץ מעריכים כי ההתאוששות המואצת של הענף תימשך לתוככי 2014, ואף בשיעור צמיחה דו- ספרתי נאה. הסיבה לצמיחה טמונה בביקוש הגדל לשירותי תובלה במערב אירופה, במקביל להתאוששות המסחר בין המדינות. הנתונים הרשמיים מצביעים על כך שמשנת 2006 עד לשנת 2012 נרשמה נסיגה בשיעור של 16.6% בהיקפי תובלת הכביש ב- 7 המדינות הגדולות במערב אירופה!. המשמעות המעשית היא שכיום נדרשים פחות גרורים כבדים לתובלה ביבשת בהשוואה למצב שהיה לפני שבע שנים. את המשמעות של תהליך זה רואים כיום, בעת שמצבת הגרורים התכווצה במידה זו אחרת כמעט בכל מדינה ביבשת. ציי התובלה השביתו גרורים ישנים, חלקם נמכר למדינות מרכב ומזרח אירופה, ופחות גרורים חדשים נרכשו במקום הגרורים הישנים. עורכי המחקר טוענים שמדובר בתופעה היסטורית שלא הייתה קיימת מעולם. מאז המצאת הגרורים הכבדים מספרם רק גדל בכל שנה, וזאת גם בשנות המיתון הגדולות. הירידה הנוכחית במצבת צי הגרורים הכולל, הן ברמת המדינה והן ברמת מערב- היבשת, מחייב תשומת לב רבה בכדי לאמוד את רמת ההאטה שבה מצויים השווקים.
במבט לטווח ארוך ההתאוששות של שוק הגרורים האירופאי תהיה איטית יותר. בעוד גרמניה ובלגיה כבר חזרו להיקפי התל"ג שאפיינו אותם לפני שנות ההאטה (מ- 2008ואילך), הרי שצרפת ובריטניה עתידות לחזור להיקפי התל"ג ההיסטוריים שלהם רק במהלך 2014. התאוששות איטית יותר תהיה בהולנד שצפויה לחזור לתל"ג הוותיק רק במהלך שנת  2017. המצב הכלכלי הגרוע באיטליה וספרד עתיד לגרום לכך שהמדינות הללו יחזר להיקפי תל"ג שידעו בעבר רק בעוד שנים רבות יחסית.  בעיה נוספת שעליה מצביעים אנשי חברת הייעוץ היא שקצב היא שההתאוששות של שוק הגרורים במערב אירופה צפויה להיות איטית בהשוואה לקצב התאוששות הכלכלות במערב היבשת.
רק בגרמניה ובבריטניה צפוי קצב ההשקעות להגיע לרמות גבוהות (שאפיינו את השנים שלפני ההאטה), וגם זה יתרחש רק במהלך שנת 2015.
 

 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים