QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
תקנה 309 - נזק בטיחותי ורישום הערה ברישיון הרכב
 

שרות רכב ותחבורה 

בימים אלה נפגשו שוב נציגי משרד התחבורה יחד עם נציגי האיגודים הרלוונטיים (מוסכים, שמאים, מכוני בדיקה) בכדי לנסות ולייצר את השפה המשותפת בין כלל בעלי המקצוע שיגזרו את דינו של ערך הרכב הניזוק לאחר תאונה.
רונן לוי, י"ור איגוד המוסכים מדווח כי שמאי הביטוח הציגו את טבלת המדדים והמנגנון המתוקנים שערכו לצורך קבלת ההחלטה של השמאים והמנהלים המקצועיים במוסכים אם להגדיר נזק כ"נזק בטיחותי" לכלי הרכב הניזוקים.
בעקבות הדיון התקבלו מספר הערות מהנוכחים, ובקרוב יוכלו נציגי הוועדה המקצועית של איגוד שמאי הרכב להציג את המנגנון המקצועי המתוקן.
המטרה היא שכל האיגודים יקבלו את המנגנון, והאחרון יוכל לשמש את כלל בעלי המקצוע בבואם להחליט אודות מהות נזק ספציפי.
ךןי מדגיש כי המנגנון המוצע ושיוצג לציבור בעתיד הקרוב, אינו מחייב ואינו מחליף את שיקול הדעת המקצועי של בעל רישיון מקצועי רלוונטי.
בנוסף להצעת המנגנון המקצועי שיוצג לכלל העוסקים, באיגוד המוסכים מכינים בימים אלה תרשים זרימה שינחה את המנהל המקצועי במוסך הכיצד לבחור מסלול לתיקון ולבדיקה ובאיזה טפסים רלוונטיים עליו להשתמש בכל מסלול.
תרשים זה יופץ בקרוב ע"י האיגווד, כשהמטרה היא שיישום התקנה יחל להתבצע בפועל עם מינימום של תקלות ושל טעויות.

כנס הסברה ארצי
באיגוד המוסכים סיכמנו עם איגודי הרכב ועם משרד התחבורה כי יתבצע כנס ארצי גדול, ובו אגוד המוסכים יציג את כלל השינויים שכבר נכנסו לתוקף וגם את אלה שייכנסו לתוקף בתחילת שנת 2015.
נציגי משרד התחבורה ואף נציגי האיגודים יעמדו לרשות הנוכחים בכנס ויסבירו באופן בלתי אמצעי הכיצד מיישמים את התקנה וכיצד לפעול בכל תסריט ספציפי.

פתיחת כריות אוויר מחייבת בדיקת תקנה
בעקהות התקנה החדשה, לוי מדגיש כי השינוי העיקרי לתקנה 309 האוסר שימוש לכלי רכב שניזוקו בהתאם לתקנת התעבורה, ללא ביצוע בדיקת תקנה 309 שהוא - נזק שגרם לפתיחת כריות האוויר.
המשמעות של השינוי  - החל מתחילת אוגוסט יש לבצע בדיקת תקנה 309 לכל כלי רכב שנגרם לו נזק ובו הופעלו כריות האוויר.
בנוסף לכך - כל נזק שנגרם לקורות השלדה ו/או לקורות המרכב (דוגמאות ותמונות פרסמנו בדף הפייסבוק של האיגוד) גם אם אינו מוגדר כ"נזק בטיחותי" - מחייב בדיקת תקנה 309.
שינוי נוסף - מאחר ונזק מהותי לרכב הוגדר על ידי המחוקק כ"נזק בטיחותי", המנהלים המקצועיים של המוסכים ידרשו להודיע בטופס מתאים לבעל רכב שאינו מתקן את הרכב במוסך וכן לרשות (משרד התחבורה) אודות הרכב שנמשך מהמוסך ללא תיקון ובמצבו הניזוק.
כזכור, טופס זה המודיע על רכב עם ליקוי חמור המסכן את הבטיחות מחייב את משרד התחבורה לפסול את רישיון הרכב ומחייב את בעל הרכב לסור למשרד הרישוי לאחר התיקון בכדי לחדש את הרישיון.
ביצוע ההנחיה וההודעה על כלי רכב אלה שלא יתוקנו מסיבה זו או אחרת, ימנעו מבעלי רכב ו/או ממי שירכוש מהם את הרכב במצבו הניזוק, לשקם את הרכב במוסכים בלתי חוקיים ולהכשירם ללא בדיקה.

היתרונות של יישום תקנה 309

שיתוף פעולה ושמירה על ביצוע ההנחיות החדשות יגרום לכך שכמות ה"פצצות המתקתקות" העולות על כבישי ישראל מידי שנה בשל שיקום לא מפוקח של כלי רכב, יפחת.
לוי סבור כי בדרך זו כולנו נגביר  את הבטיחות בדרכים וכן נשמור על האינטרס הכלכלי של המוסכים החוקיים ושל מדינת ישראל המאבדת כמיליארד ש"ח בשנה בשל תיקונים וסחר שאינם מדווחים כראוי לרשויות המס.
 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים