QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
משרד התחבורה ערך שימוע באשר לתנועת משאיות
בכבישי הדרום

12/6/2016
שרות רכב ותחבורה 

סגירת כבישי הדרום לתנועת המשאיות זוכה בימים אלו להתייחסות מיוחדת במשרד התחבורה.
בימים אלה נערך שימוע במשרד התחבורה למועצת המובילים בנוגע לסגירת כבישי הדרום למשאיות מעל 12 טון. השימוע נערך בפני תא"ל במיל' מאיר חן, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה
גבי בן - הרוש, יו"ר מועצת המובילים:
חבל שהפגישה באה אחרי ששמו את השלטים. השר חתם על הצו מבלי להתייעץ וזה לא מקובל. עובדה היא שכאשר שקלו לסגור את הכניסה לת"א למשאיות בעקבות עבודות הרכבת הקלה, יצא מכתב אלינו, הזמינו אותנו לשימוע, קיבלו את דעתנו וביטלו את זה. הבינו שהמשאיות הן אלה שאוספות את הפסולת מאתרי הבנייה, מערבלי הבטון מגיעים והמשאיות מביאות את חומרי הגלם.
מצער איך שההליך הזה התנהל, גם כאשר רצו להגביל את תנועת המשאיות בכביש 1, זימנו אותנו לישיבה עם השר, השר הציע לי שנעשה פיילוט לכביש 1, ואני אמרתי שאין בעיה רק תבטיח שלא תכתוב דוחות למי שיעצור בשול, ופה היה גם פתרון של כביש 443, היתה פה חלופה ולכן זה מצליח ויש שקט.
במקרה הנוכחי לעומת זאת, לא ידענו כלום, אף אחד לא דיבר אתנו, למדנו את הדברים מהודעה לעיתונות ולכן נאלצנו להגיש עתירה לבית משפט.
אני מוכן מחר להוריד את העתירה, בתנאי שתשלמו את השעות האלה לבעלי המשאיות ובתנאי שתהיה אחריות אישית של ראש אגף התנועה ושר התחבורה, כי כל תאונה קטלנית, הם יהיו הכתובת מבחינתי, הרי לעמוד בשול הדרך עם שיירה של משאיות זה מתכון בטוח להרוגים ושלא לדבר על שיירה שצריכה לנוע באותו טיימינג.
אני בעד להכניס טכוגרף דיגיטאלי ואני בעד כל מה שקשור לבטיחות, אבל כיום משאיות שמגיעות עם טכוגרף דיגיטאלי לארץ, מפרקים להן אותו, כיוון שאין איך ליישם, כלומר אין איפה לעמוד כאשר הטכוגרף מתריע.
השול לפי תכנית נתיבי ישראל היה אמור להיות ברוחב 3 מטר, השול הכי רחב היום הוא ברוחב 2.4 מטר וגם מעקות הבטיחות הם בעצם מעקות מוות כי אין לאיפה לברוח
ח"כ חיים ילין מכרם שלום התלונן בפני שהם לא יכולים לצאת מהישוב, אני לא תיארתי לעצמי שיסגרו את כל מרחב הדרום זה לא ישים, יש 1,700 - 2,000 משאיות רק לרצועה, ותוסיפו לזהם משאיות לצאלים ולבסיסים האחרים באזור.
עו"ד גלעד עפארי ממשרד עו"ד כהן וילצ'יק ושות' המייצג את מועצת המובילים ועוד שבע חברות הובלה שהגישו עתירה לבית משפט לעניינים מנהליים בנושא אמר:
אין לנו חלופות, אנו מדברים על סגירה הרמטית 157 ק"מ של כל כבישי הנגב המערבי, המובילים מובילים לתעשייה, לחקלאות וגם למעבר כרם שלום.
המשאב היחיד שיש למובילים הוא הזמן, נהג יודע רק לנסוע, תיתן לו לנסוע, תהיה לו פרנסה.
נהג לא יכול לעבוד יותר מ - 12 שעות ביממה.
המשמעות היא  4 שעות ביום שנהג עוצר ולא עובד, תוסיפו לזה את כל העיכובים שיצטברו כשהכבישים יתפתחו, צריך להניח ש 5 -  שעות ביום הולכות.
בהקשר הזה, כרם שלום בפועל עובד משעה 6:30 עד 13:30 לכלל המשאיות ועד 15:30 למשאיות מתרקומיא ומשער אפריים שזה המיעוט.
משמעות הסגירה מ 7 עד 9 היא שלא ניתן לעבוד ב 6:30, הנהג מתחיל את היום שלו ב 10:00 בבוקר עד 13:30
משרד הביטחון בעצמו טוען שמדובר בהקטנה של 40% מהיקף הסחורה שתהיה ולכן יש פה פגיעה אדירה, אין חלופות, מדובר במשאיות כבדות, טרנזיט לא יכול להחליף אותם.
חלק גדול מהמובילים נמצאים בהסכמים ארוכי טווח שמתייחסים גם לכמות המשאיות ביום, היקף הסחורה ביום, יש להם הסכמים מול הלקוחות שלהם
אמרתם שיש חוות דעת של המשטרה, אבל זוהי כלל לא חוות דעת, זהו בסה"כ מכתב שאומר  שלאחר ביקור המשטרה במקום ובעקבות תלונות התושבים, יש לקיים פגישה. המשטרה לא הציעה לסגור את הכביש, היא דיברה רק על 232 והמליצה בכלל לשנות את שעות פתיחת המעבר בכרם שלום
אין נתון חריג בכבישים הללו שמצדיק צעד כל כך דרסטי לסגירתם, אם יש כביש מסוכן ביותר שיש בו היקף חריג ביותר, צריך לנקוט צעד חריג, אבל כשמדובר ב - 13 תאונות של משאיות מתוך 269 בכלל, בשנים 2012 ועד 2016, לא מדובר בנתון חריג.
לגבי החלופות שהוצעו, כמה משאיות יכולות לחנות בתחנות דלק? 4? 5? ייווצר מצב שבו כולם יעמדו בשול, וחלק מהמשאיות יכנסו לישובים והסיכון הוא פי 1,000 יותר גדול. מלבד זאת, עצם היציאה של כמות כה גדולה של משאיות באותה דקה, זה מה שיגרום לתאונות ולא משהו  אחר, כך שההחלטה תיצור סיכון בטיחותי הרבה יותר גבוה.
לגבי פתרונות אפשריים - כיום, מעבר כרם שלום פתוח מ 6:30 עד 13:30, עכשיו יש שעון קיץ, יש אור עד מאוחר, אפשר לפתוח את כרם שלום משעה 6:00 עד 19:00, ובשעות העומס לסגור לשעה - שעתיים , זה יווסת את התנועה באופן טבעי.
אפשר לנסות לפתוח את מעבר קרני ומעבר ארז, כי כרגע הבעיה היא שעד כרם שלום צריך לעבור את כל הקילומטרים האלה
יש גם פתרונות מהירים ומיידים של תשתיות ביניים כמו: שוליים ומפרצוני חנייה ולא חייבים לחכות להרחבה הגדולה של הכביש שמתוכננת כבר משנת 2014 ועדיין לא החלה.
בסוף השימוע, נציגי משרד התחבורה ביקשו ממועצת המובילים להעביר את הדברים בכתב והם הבטיחו לעשות בחינה מחודשת של ההליך ולהכניס את טענות מועצת המובילים למכלול השיקולים.


 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים