QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 'הסדר הסולר' לענף התובלה וההסעות יופסק בהדרגה 
ממצאים לעבירות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בתחום "הסדר הסולר"

05/01/2017
שרות רכב ותחבורה 

עובדי  מע"מ ערכו לאחרונה מבצע ארצי שכלל מאות ביקורות בתחום "הסדר הסולר" (החזר בלו לעוסקים שהכנסתם נובעת משימוש בסולר כגון: ענף ההסעות, מוניות ועוד), במהלכן התגלו ממצאים ראשונים של העלמות מסים בהיקף של עשרות מיליוני ₪.
 במבצע זה התמקדו הביקורות בעוסקים שב"הסדר הסולר". מדובר בהסדר לפיו הוגדרו ענפים כלכליים בהם הסולר וכלי הרכב או המכונה הם האמצעיים העיקריים לייצור ההכנסה (הסעות, ענפי תעשייה שונים ועוד). בענפים אלה הופעל מנגנון הישבון שמטרתו להשיב חלק מהבלו המוטל על הסולר בתנאים המפורטים בחקיקה ובמגבלת תקרה שנתית בליטרים בהתאם לסוג הכלי. בשנת 2015 החזירה רשות המסים סך של 3.1 מיליארד ₪ הישבון בלו במסגרת הסדר הסולר לכ- 48,000 עוסקים, אשר הגישו בקשות לקבלת ההחזר.
מביקורות שוטפות וחקירות שנערכו במהלך השנים האחרונות, עולה כי עוסקים רבים מנצלים את הסדר הסולר לרעה ומבקשים הישבון בלו שלא כדין, תוך הגשת דיווחים כוזבים על צריכת סולר, שימוש בחשבוניות פיקטיביות והגשת בקשות להישבון בגין כלי רכב וכלים שאינם פעילים, ובכך פוגעים פגיעה חמורה בהכנסות המדינה ובקופה הציבורית. מאחר וההסדר מהווה פתח להונאות מס, בעקבות מסקנות "ועדת מיסוי ירוק 3" והסכמות שהושגו עם הארגונים השונים בענף, המליצה רשות המסים לשר האוצר לבטל באופן הדרגתי את ההסדר.
במסגרת המבצע נערכו 419 ביקורות אצל עוסקים, מתוכם עלו ממצאים כספיים ראשונים בקרב 51% מהם, בהיקף כולל של כ- 40,000,000 ₪. כמו כן, בעקבות הביקורות נפסלו ספרי החשבונות של 18 עוסקים ונפתחו הליכים פליליים נגדם.
הביקורת בקרב אוכלוסיית המבוקרים כללה: שימוש בנתונים הכלכליים כאמור, לרבות הצלבה בין צריכת הסולר הנובעת מדרישות ההישבון לבין העסקאות והתשומות השוטפות של העוסקים, נתוני הנסועה (קילומטראז') של כלי הרכב, השוואה של הדיווחים בהסדר לנתונים המופיעים בפנקסי העוסקים, תקינות חשבוניות רכישת הדלק לרבות שימוש בחשבוניות מס פיקטיביות, תקפות רישיונות רכב ורישיונות מוביל ועוד.
במסגרת המבצע הארצי ולאור המורכבות והיקף התופעה, טופלו רק חלק מהעוסקים החשודים, ובכוונת רשות המסים להמשיך בפעילות אכיפה וגביה  רחבה כנגד עברייני המס בתחום זה אשר מגישים דיווחים כוזבים ועושקים את הקופה הציבורית.
כמו כן, פעלו עובדי מע"מ והיחידה לאכיפת הגבייה של רשות המסים כנגד 2142 עוסקים חייבים וסרבני מס, עיקלו 78 רכבים וביצעו 11 עיקולי מיטלטלין מעסקים, וגבו, כאמור, כ- 113,000,000 ₪. המבצע נערך בשיתוף פעולה עם יחידת יעדים והיחידה הארצית לבלו ומס קנייה ברשות המסים ומשטרת ישראל.

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים