קליקAדיל  קצב עליית הנסועה הוא פי 3 מקצב העלאת שטח הכבישים בישראל קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

• המדען הראשי של משרד התחבורה: "צריך לסנכרן בין הטכנולוגיות השונות בתחום התחבורה בארץ"
• הפתרון הטכנולוגי המוצע: דו שיח עם הסמארטפון על עומסי נסיעה, תחבורה ציבורית ועוד.
במכללת אפקה להנדסה ערכו לאחרונה מפגש יזמות בתחבורה חכמה עם מיטב המומחים בתחום. בכנס נשאו דברים: אלון ברנע, ס' נשיא מכללת אפקה, בועז ממו מ- Ecomotion המכון למדיניות מדע טכנולוגיה וחדשנות, ד"ר אמיר זיו אב, המדען הראשי, משרד התחבורה, פרופ' אראל אבינרי ראש המרכז לתשתיות תחבורה ולוגיסטיקה במכללת אפקה ועוד.
את הערב פתח אלון ברנע, סגן נשיא מכללת אפקה והציג את הפעילות של המכללה עם התעשייה בדגש על מרכזי המחקר החדשים  שמהותם לייעץ ולחקור עבור התעשייה ע"פ צרכיה. אלון הציג את מרכז  התחבורה החדש שמוביל מחקר וידע בנושא תחבורה חכמה, בטיחות בדרכים, בקרת תנועה, תכנון מדיניות ועוד, ויספק שירותי מחקר וייעוץ לארגוני תעשייה וממשלה בישראל ומחוץ לה.
בועז ממו, מחברת ECOMOTION   הציג את פעילות הארגון וטען כי "המוטיבציה של החברה התחילה מתוך התמודדות ורצון ליצור תחבורה חכמה יותר ולהוריד את התלות בנפט דרך יצירת שיתופי פעולה בתחום והזנת רעיונות. הקונספקט הוא שהקהילה ותכניה מובנים על ידי הקהילה עצמה."
ד"ר אמיר זיו-אב המדען ראשי משרד התחבורה  פתח והציג את החזון הטכנולוגי של המשרד ואת הבעיות איתם יש להתמודד; "הבעיה היא שקצב עליית הנסועה הוא פי 3 מקצב העלאת שטח הכבישים, זאת למרות המהפכה בתחום התשתיות, בתחום של התקציבים וכושר הביצוע לשיפור תשתיות. הפתרון הוא הקטנת קצב עליית נסועה על ידי העברה של יותר ויותר אנשים לתחבורה ציבורית והגדלת הנצילות של התשתיות, כיצד ניתן להפיק מהם יותר. בדבריו התייחס לטכנולוגיית הסמרטפון כפתרון; "הסמרטפון יהיה אבן הבניין העיקרית לנהגים ולמשתמשי תחבורה ציבורית. שהמטרה הסופית היא דו-שיח מילולי פשוט בין המשתמשים לסמרטפון."
"יש בארץ חזיתות טכנולוגיות רבות אשר הן חזית טכנולוגית עולמית אולם יש ליצור קוהרנטיות בין כולן. במקביל על התוכנית לפשט את הבעיה במספר שלבים: ניהול התנועה במקרו – ניהול רמזורים, נתיבים מתחלפים ועוד, בשלב השני חשוב לצמצם רק את שלושת המטרופולינים בארץ – ירושלים, חיפה ותל אביב ולא את כל המדינה. בשלבים הבאים יש להם רק כבישים שיש להם אלטרנטיבות בזמני עומס ורק כבישים מרכזיים.את כל המידע הזה יש להעביר לנהגים ושכל אחד יכול לעשות לעצמו את האופטימיזציה של נסיעתו."
פרופ' אראל אבינרי ממרכז התחבורה במכללת אפקה הדגים מתוך מחקר שערך על תנועת נמלים תובנות על תנועת בני אדם. "מסתבר שאחד המנגנונים על פיו נעזרות הנמלים בקביעת המסלולים שלהן הוא הפרשת הורמונים מסוג פירומנים. נמלים שמוצאות דרכי גישה טובות בעצם משאירות סימן דרך לבאות אחריהן כדי שיידעו לקחת את המסלול הנכון. לאנשים שנוהגים אין דרך לתקשר אחד עם השני והאפשרות שקיימת היא רק בדרך של שיתוף מידע ברשתות חברתיות. הקושי הוא להגיע למספר הרב ביותר של המשתמשים." בסיכום הרצאתו קרא אבינרי ליזמים לחשוב על רעיונות אשר יאפשרו לאנשים להתקשר בקשר בלתי אמצעי ולתמוך אחד בשני. לכוון לפרויקטים קהילתיים מצומצמים, להם יש תפקיד מרכזי בעידוד שינוי התנהגויות בקרב משתמשים בדרך.

 

 
 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים