QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 צוות פוינטר-iGO בראלי דרך המשי 2016

13/7/2016
שרות רכב ותחבורה 
 

יריית הפתיחה ליציאת צוות פוינטר-iGO לראלי דרך המשי 2016 היתה, כרגיל, במסיבת עיתונאים.
הפעם, בזכות האירוח במשרדי פוינטר החדשים, קיבלה מסיבת העיתונאים אופי של מפגש חברי, מפרגן ומחבק.
 
השלב הבא היה היציאה של יונתן לוינסון, מעוז וילדר ועומר בנגל, צוות הסיוע, להלסינקי ביום חמישי 30/06, לשחרור וקבלת שני כלי הרכב ומשאית הסיוע מהאוניה ולצאת בנסיעה הארוכה, עד למוסקבה.
רז, הלל, אביב ויזהר יצאו ברביעי 06/07, בשבוע שאחרי, בטיסה למוסקבה ולמרות עניינים בירוקרטיים קלים שעיכבו הטיסה (משקל עודף של ציוד שלא ניתן היה לשלוח במכולה), יצאו לדרך.
 
במהלך כל יום חמישי 07/07 ושישי 08/07 בבוקר, עבר הצוות את הרישומים האדמיניסטרטיביים ההממושכים והבדיקות הטכניות של הצהובה, רוב הזמן תחת גשם שוטף.
 
שני ימי הבדיקות הטכניות והאדמיניסטרטיביות אינם מהלך פורמלי בלבד, אלא חלק הכרחי ומכריע בהתנהלות של אירוע ספורט מוטורי באסיה המרכזית. 
 
החל מאישורים רפואיים ועד לרישום הרכב, הכל חייב לעמוד בתנאים הבסיסיים, כדי שהצוותים יוכלו לצאת לקרב. התקנות הטכניות יאכפו עבור כל הקטגוריות. הכל ייבדק, ללא יוצא מן הכלל, במכוניות, עליהן השקיעו הצוותים חודשי עבודה ארוכים, לפני שהגיעו למוסקבה.
 
פרט ציוד חיוני במיוחד, הוא מכשיר ה-Iritrack : מערכת מיקום-גיאוגרפי שעוקבת אחר ההתקדמות של כל רכב, באתר האינטרנט של הראלי ובמקביל מספקת התראות אוטומטיות, במקרה של פגיעה גדולה מ-10Gs  או במקרה בו רכב מתהפך על צידו. בזכות הקישור הלוויני, יכולים המארגנים גם לדבר עם המתחרים ישירות. כפתור אדום מאפשר למתחרים לשלוח התראה רפואית וכפתור ירוק, מעדכן על בעיה מכנית "סופנית".
 
בהפוגות, מצאו רז והלל את הזמן לסייר במחנה, לבקר ולהציץ מתחת למכסה המנוע של רכבי פיג'ו, להצטלם עם פטרהאנסל ולסייר במוסקבה בליווי של סרגיי אוגר, נהג הראלי הישראלי מ- Cone Forest Rally Team.
 
הכיכר האדומה במוסקבה שימשה תפאורה מרשימה במיוחד לטקס הפתיחה. במהלך הצגת הצוות, עם הצהובה על הפודיום, מנה הכרוז את ההישגים שלהם וציין במיוחד את שני הגביעים מדרך המשי 2009 ו-2010.
 
לאחר הטקס הועלו כלי הרכב על המוביליות לקזאן, מקום תחילת הראלי.
משאית הסיוע, יחד עם לוינסון-בנגל-וילדר יצאה לפנות בוקר יום שבת, לנסיעה ארוכה של כ-850 ק"מ עד לקזאן.
 
הצוותים, עלו בשבת בבוקר לטיסה לקזאן, מתוך כוונה לאפשר להם מנוחה ושנת לילה טובה ומסודרת במיטה, בפעם האחרונה ל-14 הלילות הקרובים.את ארוחת הצהריים בשבת 09/07 קיבלו רז, הלל, אביב, יזהר ורמי במרכז התקשורת. התברר כי רק הם ונהגי פיג'ו היו חכמים מספיק לטוס לקאזאן וכל שאר המתחרים התעכבו בדרך הארוכה.
 
הצהובה, על המובילית, התקבלה בשמחה בקאזאן ארנה והחבר'ה התמקמו למחנה הלילה ב"מקום של אלופים", מתחת למדרגות. בשלב הזה נותר רק לקוות שלוינסון-וילדר בנגל יגיעו, עם משאית הסיוע, לפני שיצטרכו לצאת לכיוון הזינוק לפרולוג.
 
מאחר וחלק מהמתחרים התעכב בהגעה לקאזאן, נדחתה ההזנקה לפרולוג בחצי שעה.
ב-18:30, תחת גשם שוטף, יצאו לפרולוג של 2 ק"מ במסלול שהוא דיונת חול רגילה לגמרי, רטובה ומהודקת. מסלול רחב, ללא פיתולים חדים. מספיק רחב גם כדי שלא יהיו קוליסים עמוקים מדי.
 
רז תיאר את הפרולוג: "היה קצר. 2 דק' ונגמר. לצהובה היה קשה. היינו בעיקר בהילוך שני, כי בשלישי היה קשה מידי לשמור את המהירות. סך הכל ללא טעויות. הוצאנו מהצהובה את כל שהיה לה לתת."
 
הפרולוג הכתיב את סדר ההזנקה ללג של יום ראשון: רז והלל (מתחרה מס' 127) - במקום 49 בכללי ו-39 בקטגוריה T1. אביב ויזהר (מתחרה מס' 155) - 56 בכללי ו-42 בקטגוריה  T1. סה"כ 89 מכוניות בכללי.
כלי רכב שנתקעו בשטח, אחרי הפרולוג, עד לשעה מאוחרת והפינוי שלהם שהתארך, גרמו לאיחור בהזנקת המשאיות המתחרות.
החבר'ה התעוררו ביום ראשון 10/07 בבוקר להודעה מפתיעה מהמארגנים: בשל מזג האוויר הסוער שהיכה בקאזאן ב-72 השעות האחרונות ובהתחשב בזה הצפוי ליום ראשון והחשש שימנע את המראת המסוקים, לא נותרה ברירה אלא לבטל את ספיישל מס' 2.
 
המתחרים נשלחו לכ-450 ק"מ נסיעה ל-UFA, ללא דרישת זמן מינימום להגעה ומשעות אחר הצהריים בילו הצוותים בלמידת ספר הדרך ללג ה-3 והתוכנית ליום שני 11/07: יציאה ב-06:45 לקישור של 343.09 ק"מ. זינוק ב-11:45 לספיישל 200.43 ק"מ של 100% עפר, שהמארגנים מתארים כבעיקר טכני: "בעוד שהנהגים יהנו, הנווטים ידרשו לריכוז גבוה." לסיום, קישור של 271.63 ק"מ למחנה, שכולל חציית הגבול מרוסיה לקזחסטאן.
 
המתח והדריכות עלו שוב וכולם הלכו לישון מתוך ציפייה להתחיל, סוף סוף, את הראלי מחר. 
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים