QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
בוש: חיישן רדאר לשדה ראיה צידי-אחורי

שרות רכב ותחבורה 

שדה ראיה מת לאחור מהווה מפגע קבוע, מפגע שגורם להרבה תאונות קשות, במיוחד בעת שמתבוננים במראות לצורך מעבר מנתיב לנתינ.
נהגים לומדים להעריך את התנועה שמסביב לפני שינוי נתיבים על ידי בדיקת המראה האחורית וגם ע"י מראות הצד שלהם .  אבל גם למי שמקפיד לבצע את סדרת הבדיקות,  נותר שדה ראיה מת שלא מאפשר לו לראות רכבים שנמצאים בצידם. שדה הראיה המת הזה מהווה מקור מתמיד של סכנה ולעתים קרובות הגורם לתאונות חמורות . נהגים אינם מסוגלים לראות בתחום זה תוך שימוש במראות , כאשר לעיתים גם  מיניוואן גדול יכול 'להיעלם' , וגם מבט חטוף של הנהג לצדדים יכול להיות לא מספק.  כדי למזער את הסיכון הזה, חברת בוש פיתחה מערכת המסייעת בשינוי הנתיבים. המערכת מקבלת את המידע שהוא צריכה מחיישן מכ"ם חדש הנמצא בחלק האחורי של הרכב.  בפועל, נהגים 'מחפשים' מעבר לכתפיהם כל הזמן, כי זה אמין ומדויק מזהה משתמשים אחרים בכביש בנקודה העיוורת של הרכב שלהם," אומר גרהארד שטייגר, נשיא חטיבת Bosch  למערכות שלדה ובקרה.
בחברה הסתירו שני חיישני רדאר  בפגוש האחורי- אחד בצד השמאל,  אחד בצד ימין.  תפקידם של שני חיישנים האחוריים של רדאר ה-MRR  הוא לפקח על האזור שנמצא לצד המכונית.  תוכנת שליטה חדישה מרכזת את המידע מהחיישנים והיא מייצרת תמונה של כל התנועה הצידית באזור שמאחורי הרכב.  בכל פעם שרכב אחר מתקרב במהירות מאחור, או כבר נכנס לשטח שבו שדה הראיה מת, מופעלות התראות שממוקמות במראת צד, כשהן מזהירות את  הנהג שישים לב  לסכנה.

 הנהג עדיין צריך להפעיל את האיתות, שמסמן על רצונו לשנות את נתיב הנסיעה. קיימת אפשרות גם  למתן אות אזהרה אקוסטי ו / או לתחושה נוספת.

המערכת האחורית, MRR , יכולה לעשות הרבה יותר מאשר רק לסייע בנתיב משתנה. המערכת הזאת מהווה חלק מהמערכת הגדולה של בוש להתרעה בתנועה צולבת, מערכת  התומכת בנהיגה  בחניה בניצב - וזאת כאשר המבט האחורי חסום.  המערכת מסוגלת לזהות מכוניות, רוכבי אופניים והולכי רגל החוצים מאחורי הרכב,  מימין או משמאל, במרחק של עד 50 מטר.
בבוש מדווחים כי   חיישן מכ"ם לטווח הבינוני (לנסיעה קדימה) היה הצלחה גדולה.  שתי המערכות מבוססות על טכנולוגית רדאר של  Bosch  מהדור הרביעי. זהו מכ"ם משוכלל עם ארבעה ערוצי קליטה עצמאיים וקרן דיגיטלית (DBF) . הקרן פועלת בתדר 76-77 GHz  שהוא סטנדרטי עבור יישומי מכ"ם בענף הרכב, כמעט בכל המדינות בעולם.  לרדאר האחורי, MMR , יש זווית צמצם של עד 150 מעלות וטווח של עד 0 9 מטרים.  הגרסה הפונה קדימה נראית גדולה באופן משמעותי עם זווית צמצם של עד 45 מעלות פלוס / מינוס , הוא יכול לזהות אובייקטים עד למרחק של160  מטרים משם.
זינוק בביקוש לגרורים בארה"ב
הכלכלה האמריקאית נמצא במסלול צמיחה מואץ, כששיעור המועסקים עולה בהתמדה והאבטלה בשפל של 5 שנים. אחד הסממנים הבולטים לצמיחה הוא הביקוש המוגבר למשאיות וגרורים הדרושים לפעילות התעשייתית והמסחרית.
בחסרת הייעוץ ACT  המסקרת את פעילות ענף הרכב הכבד בארה"ב מדווחים על זינוק חד בשיעור של 86% בביקוש לגרורים כבדים, וזאת בהשוואה לחודש המקביל אשתקד. מדובר בהזמנות נטו בהיקף של 32,194 יחידות במהלך החודש.
גם במונחים חודשיים מדובר בגידול מרשים בשיעור של 51% בביקוש לגרורים. מדובר בהיקף מרשים של הזמנות לגרורים, כשהוא מתקרב להיקף ההזמנות שבוצעו בשנת 2006, כלומר לפני המשבר הכלכלי שהיה בשנים 2007 ו- 2008 .

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים