QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
תוצאות מאכזבות במבחני הריסוק
לרכבים המבוססים על אופנועים
 

שרות רכב ותחבורה 

במהלך השנים האחרונות עלו לכבישים סוג חדש של כלי רכב, רכבים המבוססים על אופנועים בעלי 4 גלגלים, והמכונים בשפה המקצועית Quadricycles.
ה- Quadricycles, בעיקר האירופאים, נגזרים במקור מאופנועים. מדובר בכלי רכב קטנים וחסכניים בדלק, ואשר מיועדים לשימוש באזורים כפריים או עירוניים כחלופה לאופנועים, או במכוניות בעיר.
במדינות מסוימות, הם משמשים גם על ידי הרשויות מקומיות ומוסדות ממשלתיים הדורשים כלי רכב קטנים וידידותיים לסביבה.
למרות ההיבט המשפטי שהם כלי רכב לכל דבר, ה- quadricycles לא צריכים לעבור את כל מבחני הריסוק המחמירים שבהן נדרשים לעמוד כלי הרכב האחרים.
במבחן הריסוק הנוכחי החליטו לשנות את המציאות בענף. ה- Club Car Villager 2+2 LSV , הרנו Twizy 80,   ה- Tazzari ZERO  וה- Ligier IXO J LINE 4 נלקחו לבדיקה מחמירה, מאחר
והם מאושרים לשימוש בכבישים ציבוריים עם ארבעה נוסעים ברכב.
התוצאות שהתקבלו היו מאכזבות הן במבחן הריסוק של התאונה החזיתית והן במבחן הריסוק של התאונה הצידית, וזאת בכל הדגמים שנבחנו.
עורכי מבחני הריסוק ציינו בהבלטה שכל כלי הרכב הראו בעיות בטיחות חמורות. יחד עם זאת, הבדיקות לכלי הרכב הללו שונות מהנהלים הרגילים של ארגון ה- Euro NCAP , כלומר
שתוצאות מבחני הריסוק של ה- quadricycles לא ניתנים להשוואה עם דירוגי הכוכבים פורסמו למכוניות נוסעים.

מישל אן רטינגן, מזכ"ל NCAP היורו אמר: "זה מדאיג לגלות כי בדיקות בטיחות התרסקות אינן נדרשות על פי חוק. ה- quadricycles מציגים רמת בטיחות שהיא נמוכה משמעותית מזה של מכונית רגילה.
למרות שהם עומדים בסטנדרטים של חקיקה, כלי הרכב הללו חסרים את ציוד הבטיחות המינימאלי שהפך דבר שבשגרה במכוניות נוסעים שנמכרו באירופה. "
כל ארבעת דגמי ה- quadricycles שנבחנו הפעם הראה בעיות בטיחות חמורות. כלי הרכב נפגעו קשות במבחני הריסוק עם 'פציעות' חמורות של בובות הדמי עם החיישנים שהיו ברכב בעת הבדיקה.

ל- LIGIER ול- Tazzari היו כשלים עיקריים של מערכות הריסון שלהם במבחן החזיתי. ב- LIGIER, החיבור העליון של חגורת הבטיחות של הנהג יצא מהמבנה במהלך ההתנגשות, כשבובת הדמי יצאה ממקומה עם סיכון גבוה לפגיעה חמורה.
ב- Tazzari, חגורת בטיחות של הנהג נשברה וראשו של הנהג פגע בהגה בכוח. פגיעה זו מצביעה על סיכון גבוה לפציעה חמורה או קטלנית. המבנה שלClub Car Villager 2+2 LSV התמוטט כמעט במהלך התאונה החזיתית.
הרנו Twizy - הרכב היחיד מארבעת שנבדקו יש כרית אוויר כסטנדרט - היה הכי טוב, אבל מערכת ריסון המבנה הנוקשה שלו גרמו לכמה קריאות של פציעות בחיישני בובת הדמי. החיישנים הראו קריאות גבוהות בצורה מסוכנת.
"מסע הפרסום לבדיקה שלנו מאשר כי quadricycles מספק בדרך כלל ברמה נמוכה בהרבה של בטיחות ממכוניות נוסעים רגילות. התוצאות העלובות, לעומת זאת, קוראים לנו לשאול את עצמנו האם באמת צריכים להיות מרוצים צרכנים עם ההגנה כרגע מוצע? "כquadricycles לחפש קבוצה על מנת להיות יותר ויותר פופולרי, Euro NCAP קורא ליצרנים ורשויות חקיקה, כדי להבטיח רמה מינימאלית של בטיחות התרסקות למגזר הרכב הזה האמור Michiel אן רטינגן. 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים