QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 התאחדות בעלי מפעלי הובלה: פוליסת אובדן כושר עבודה
עיסוקי שהותאמה במיוחד לנהגי משאיות

1/11/2015
שרות רכב ותחבורה 

בסוף שבוע שעבר, קיימה התאחדות בעלי מפעלי הובלה כנס מעסיקים למנהלי ואנשי המטה של חברות ההובלה בחסות הראל חברה לביטוח ובשיתוף עם "גמא פיננסים"–סוכנות לביטוח, בנושא: "ביטוח אובדן כושר עיסוקי" לנהגי משאיות בחברות ההובלה, בהתאם להסכם הקיבוצי המתוקן שנחתם ביום 06/08/2015 בין ההתאחדות להסתדרות.
הכנס נערך בהשתתפותם של: גבי בן - הרוש, יו"ר התאחדות בעלי מפעלי הובלה, דוד כוכבא, מנכ"ל ההתאחדות, אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי תחבורה בהסתדרות, עו"ד יונתן פסי, דודי ליידנר, מנכ"ל הראל פנסיה, מוטי לוי, סמנכ"ל חברת הראל פנסיה, רן רשתי, מנהל מכירות ארצי לחסכון ארוך טווח, מיטל בישיץ, מנהלת שיווק הראל גמל והשתלמות, קרמר דוד, הבעלים של "גמא פיננסים-סוכנות לביטוח ועוד.
לדברי דוד כוכבא, מנכ"ל התאחדות בעלי מפעלי הובלה: "הכנס הזה מסכם תקופה ארוכה  של חיפוש אחר פתרונות ביטוח לאובדן כושר עבודה עיסוקי לנהגי משאיות, בכפוף להסכם הקיבוצי בשנת 2,006. אחת הבעיות שנתקלנו ב – 5 השנים האחרונות , היא אי יכולת לרכוש כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה לנהגי משאיות כמצוין בהסכם הקיבוצי הישן. חיינו במציאות בלתי אפשרית - מצד אחד אנו מחויבים עפ"י ההסכם ומצד שני לא היה ניתן להשיג לזה כיסוי ביטוחי ברוח ההסכם. אבסורד זה יצר מצב בו כל מעסיק הפך לחברת ביטוח והיינו חשופים בצורה בלתי סבירה. לאחר עבודת מטה משותפת עם מר קרמר דוד הבעלים של גמא פיננסים, במהלכה חיפשנו פתרון, הגענו למסקנה שיש לשנות את ההסכם ולהתאימו למציאות באמצעות בניית פוליסה שבנויה ממרכיבים של מוצרי מדף וע"י כך לפשט את התהליך שהוא יהיה זמין ונגיש לאורך שנים, תוך שמירה על מסגרת התקציב בכדי לא לחרוג מעלויות השכר של המעסיקים. הפתרון נמצא ואנחנו אחרי חתימה על המודל החדש. חברת הראל הרימה את הכפפה, באמצעות קרמר דוד בעליה של "גמא פיננסיים" סוכנות לביטוח. הנושא יקודם בהליך של צו הרחבה.

גבי בן - הרוש, יו"ר התאחדות בעל מפעלי הובלה אמר: "שנת 2015 היתה לא קלה, הענף עבר שינוי מהותי במספר נושאים -
לאחר תקופת מעבר של 10 שנים, נכנסו תקנות חדשות לגבי המשקולות לתוקף, משרד התחבורה טעה בכך שלא דאג לפרסם את השינוי לפני כחצי שנה ולא עדכן את הרישיונות ואני נהפכתי לדובר המשרד בעניין מול הנהגים בשבועיים האחרונים.
בנוסף, לאחר שנתיים דיונים במשרד הכלכלה והתחבורה, הוקם מטה לטיפול בהכשרת נהגים, אנו מחכים לאישור רשמי של משרד הכלכלה והתחבורה - מועצת המובילים תרכז את הלימודים להכשרת ולימוד הנהגים מבחינת התכנים, ואנו מחפשים מורים מתוך חברות ההובלה עם ניסיון מעשי ברכב כבד של לפחות 5 שנים, ניסיון ניהולי של 3 שנים ואי עברות תנועה ותאונות במהלך 5 השנים האחרונות. כמו כן, לתחום העיוני אנו מכניסים לומדה ואף נפגשנו עם לפ"מ, להפקת חוברת כיס המיועדת לנהג, לשוטר, לסדרן העבודה ולקצין הבטיחות, לאחר שאלה יעברו הדרכות ע"י מועצת המובילים או מי מטעמם, ובחוברת -  לכל מטען תהיה תמונה שתמחיש את סוג המטען, אופי העמסה, קשירה נכונה וסוג הקשירה.
בעניין משרד הביטחון, לאחר פניות הספקים היה חוב של 150 מיליון ₪ לספקי המשרד וחוב זה סודר. בנוסף,  לאחר דיונים בהשתתפות בכירי המשרד,  צפויים שינויים בחלוקת העבודה ובספקים.
לגבי המחסור בנהגים, כ - 2,000 פורשים לפנסיה בשנה וכ - 800 נרשמים ללימודי נהיגה על רכב כבד, מה שיוצר מחסור של כ - 1,200 נהגים לשנה. אנו משלמים שכר יפה והוגן כולל תנאים סוציאליים, ולמרות זאת יש מחסור חמור בנהגים, הייתי פעמיים ברוסיה ובאו כ - 1,500 משפחות, מתוכם עברו בחינה בנהיגה כ- 300 איש, הראיתי להם מצגות על הנעשה בענף ההובלה בארץ והם התרשמו לטובה.
בעניין ההסכם הענפי,  בשעה טוב יהיה צו הרחבה לאובדן כושר עבודה עיסוקי לענף ההובלה כפי שמחייב התיקון להסכם הקיבוצי עליו חתמנו לאחרונה, זה משפר עוד יותר את תנאי הנהגים. אנחנו רואים חשיבות גדולה במתן שכר ראוי ותנאים סוציאליים הוגנים לנהגים, כיוון שמנקודת מבטנו, תגמול ראוי משפר את ביצועי החברה ומביא ליותר לקוחות מרוצים ונאמנים". נושא ההסכם עדיין לא הסתיים ואנו מקווים לסיים אותו עד סוף השנה.

שדרוג הפעילות מול הנמלים

לדברי אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי תחבורה בהסתדרות: תודה למנהלי החברות על העסקה הוגנת במסגרת ההסכם הקיבוצי וזה לא מובן מאליו!  קיימת תופעת חאפרים שנוגסת בכם וגם בעובדים.
חוקרי משרד הכלכלה מקבלים ממני דוחות על מעסיקים כאלה, וכולנו ביחד צריכים לאכוף את ההסכם הקיבוצי ולתת שכר ראוי לעובדים כולל
ביטוח אובדן כושר עבודה, ולכן הדבר הנכון היה לשנות את ההסכם הקיבוצי ולדאוג שאם עובד יאבד כושר עבודה, יהיה לו גיבוי, זה הכי נכון למעסיקים וגם לעובדים."
קרמר דוד "גמא פיננסיים": "בשנה וחצי האחרונות אני מלווה את מנהלי התאחדות המובילים במציאת פתרון  מעשי שיספק כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה עיסוקי לנהגי משאיות. ואכן לאחר עבודה מאומצת מול כל חברות הביטוח, הצלחנו למצוא פתרון שכזה בחברת הראל שהסכימה להרים את הכפפה ולייצור מעטפת ביטוחית הולמת שכוללת הגדרה עיסוקית לנהג המשאית ועוד הטבות שלא היו קיימות בהסכם הקיבוצי הישן. הפוליסה הנוכחית עפ"י ההסכם הקיבוצי החדש טובה יותר ברוב מרכיביה מהפוליסה שנכללה בהסכם הישן. בנוסף הצלחנו להשיג לעובדי ומנהלי החברות המאוגדות בהתאחדות :הוזלה משמעותית בדמי הניהול לקרן הפנסיה בשיעור של : 2% מהפרמיה השוטפת ו- 0.1% מכספי הצבירה, הטבה שתגדיל משמעותית את צבירת הכספים לפנסיה גבוהה יותר עד לכדי 40%, ללא תלות בין ההטבות והמוצרים וללא הוצאה כלשהי למעסיק . וכן -  לכל מצטרף חדש לקרן ההשתלמות תינתן האפשרות לרכוש ביטוח חיים בעלות נמוכה במיוחד."
דודי ליידנר, מנכ"ל הראל פנסיה: "אנחנו מקפידים לתת תשואות טובות, צמיחה ושירות לעובדים ולמעסיקים תוך התאמה לקדמה הטכנולוגית. חשוב לנו לשקף למבוטחים ולעובדים את התנאים הפנסיונים שלהם, ולכן אנו משקיעים באתר הלקוחות שלנו מידע וניתן אף לבצע פעולות של שינוי באתר. אנו מבטחים עשרות אלפי מעסיקים, כ 1,000 מתוכם משתמשים בצורה שוטפת ופעילה באתר המעסיקים שלנו. בימים אלה, אנו משיקים גם אתר חדש על רקע הרגולציה שאמורה להיכנס לתוקף בינואר 2016, ונאפשר ביצוע תשלומים לעובדים בהתאם להוראות ולתקנות החדשות, למעשה המעסיק יוכל לבצע את התשלומים מהפלטפורמה שלנו לכל הגופים הפנסיונים ולא רק לנו."
עו"ד יונתן פסי אמר כי: "באופן יחסי יש בענף ההובלות שקט בתחום יחסי העבודה בגלל ההסכם הקיבוצי, רב המעסיקים פועלים בנושא באמצעות ההתאחדות. ההסכם הקיבוצי המרכזי נחתם ב - 1996, בשנת 2,000 הצדדים חשבו שיש למצוא פתרון לאובדן כושר עבודה עיסוקי לנהג, במצב בו הנהג יכול לעשות עבודות אחרות אבל לא לנהוג. חברות הביטוח סרבו לבטח עובדים לפי המתכונת שאליה התחייבו הצדדים של ההסכם הקיבוצי וזה יצר חשיפה גדולה למעסיקים, וכך הנהגים לא היו מבוטחים באובדן כושר עבודה עיסוקי למרות שההסכם הקיבוצי חייב זאת. כבר פרק זמן ארוך ההתאחדות מנסה לשנות זאת במו"מ עם ההסתדרות, גורמים מקצועיים בהסתדרות חשבו שזה בעיה של המעסיקים ולא של ההסתדרות, לאחר שהבהרנו להם שהאחריות היא גם שלהם, הם נכנסו אתנו למו"מ, כשעדיין במהלכו שמו בפנינו כל מכשול שרק יכלו. בסוף, אבי אדרי קיבל החלטה לחתום על ההסכם, אך גורמים בהסתדרות הכניסו סייג שההסכם הקיבוצי לא ייכנס לתוקף, אלא לאחר שיוצא לו צו הרחבה. בשלב הביניים עד צו ההרחבה, אני ממליץ לכם לפעול כאילו כבר יש צו הרחבה וכך תהיו מכוסים."
לדברי מוטי לוי, סמנכ"ל הראל פנסיה: "פנסיית נכות נמצאת אוטומטית בקרן הפנסיה בה אתם חברים, בנוסף לפנסיית זקנה ופנסיית שאירים, אולם הכיסוי לפנסיית נכות אינה כוללת הגדרה עיסוקית. ההסכם החדש שנבנה במיוחד עבור עובדי החברות המאוגדות בהתאחדות בעלי חברות ההובלה, כולל תנאים ייחודיים: דמי ניהול ייחודיים, כיסוי לאובדן כושר עבודה עיסוקי, סכום חד פעמי למקרה פטירה, ליווי צמוד של סוכנות ביטוח וסוכן אישי, הלוואות בתנאים נוחים ושירות למעסיקים ולעובדים באמצעות סוכן, מוקד טלפוני ואתר אינטרנט."
רן רשתי, מנהל מכירות ארצי לחסכון ארוך טווח הדגיש כי מדובר בפריצת דרך: ""התנאים שסוכמו  בין ההסתדרות להתאחדות בליווי מקצועי של מר קרמר דוד מ"גמא פיננסים" ובגיבוי חברת הראל, הם מאוד שונים ממהלך העסקים הרגיל, הנהגים מקבלים תנאים שהם מאוד חריגים.  בקרן הפנסיה ישנה תקופת אכשרה של 5 שנים לשארים ולנכות, פנסיית הנכות כוללת הגדרה מקצועית ולא עיסוקית  והנהג יכול לעסוק במקצוע אחר שתואם את כישוריו והשכלתו, ההגדרה העיסוקית תקפה ל - 4 שנים וזה לא קיים בענף הביטוח היום. בנוסף, ובמקרה של נכות עקב תאונת עבודה הפוליסה הייחודית הזאת כוללת אי קיזוז עם תשלומים שישולמו לעובד מהביטוח הלאומי."
מיטל בישיץ , מנהלת שיווק הראל גמל והשתלמות אמרה כי: "ב - 1.1.16 עומדים להיות שינויי רגולציה וקרן ההשתלמות של הראל מתאימה עצמה לשינויים אלה. סל המוצרים מתאים לכל לקוח ברמות סיכון השקעה משתנות. אנו פועלים לפי בסיס כלכלי, לא מנסים לתזמן את השוק, לוקחים סיכונים אך ורק בצורה מחושבת ומפזרים את ההשקעות מבחינה גיאוגרפית ומבחינת סקטורים ובכך מקטינים את רמות הסיכון, על כך יעידו התשואות הטובות אותן אנו משיגים מהלך השנים. כמו כן, נספק לעובדי החברות בהתאחדות, ביטוח חיים למצטרפים בעלויות נמוכות במיוחד על מנת לספק הטבה יוצאת דופן."


  


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים