קליקAדיל איגוד המוסכים מתנגד לנוהל מחירון חלפים במוסך
רוצה לקנות משאית או מסחרית חדשה ולחסוך אלפי שקלים?
מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיות

מסחריות
 

 
 


  שרות רכב ותחבורה


באיגוד המוסכים מתנגד לנוהל החדש שיזם משרד התחבורה בנושא מחירי החלפים. ע"פ הנוהל שמתגבש בימים אלה בכל מוסך יפורסם מחירון חלפים מעודכן לעיון הלקוחות.
יו"ר איגוד המוסכים, רונן לוי, סבור כי דרישת משרד התחבורה אינה ישימה. לדבריו, בכל יום עבודה מציעים המוסכים מגוון גדול של סוגי חלקים לסוגי כלי רכב שונים, ומדובר בעשרות אלפי פריטים שונים. אף מוסך לא יוכל לאגור ו/או לייצר מחירון שכזה. מעבר לכך, נוהל זה הינו תרגום עקיף ובלתי קולע בעליל לאחת ההמלצות של ועדת זליכה - חיוב כלל המוסכים להציג פרסום של כלל מחירי מוצרי התעבורה לכל לקוח בודד הנכנס לשערי המוסך.
לוי מוסיף וטוען כי יוזמות החקיקה האחרונות של משרד התחבורה מחטיאות את מטרתן, ובמקום להתמודד עם יבואני הרכב והחלפים, חברות הביטוח וחברות הליסינג, הם מנסים למצוא את הפתרונות ליצירת תחרות בענף הרכב בקרב המוסכים. באיגוד המוסכים סבורים כי הרגולטורים בישראל לא יכולים, או שאינם רוצים,  להתמודד עם הטייקונים בענף הרכב.
לוי טוען כי התמודדות עם הטייקונים הללו נדרשת לשם שדרוג מצב העוסקים בתיקון כלי רכב בישראל. יש גם צורך במתן הגנה על בעלי המקצוע העושים רק לצמצום עלויות התיקון, ובכך משמידים את כבוד המקצוע, את הסטנדרט המקצועי הבסיסי ואת התוצרים שיוצאים משם.
באיגוד המוסכים לא מוצאים פסול בכך שמחירי חלקי החילוף של יבואני הרכב ושל יבואני חלקי חילוף אחרים, יפורסמו באתרי האינטרנט שלהם, וזאת גם המצב החוקי היום. מי שקובע את המחיר לצרכן על פי הדין הוא יבואן החלק ולא המוסך.
באיגוד המוסכים מתכוונים לפנות למשרד התחבורה על מנת לחייב את היבואנים בפרסום מחירי החלפים ואף להורות כי לצד פרסום מחיר החלק על-ידי יבואן החלקים, יצוין מקורו, שם יצרן, כתובת יצרן, ארץ ייצור וסוג הייצור של החלק, וכן פרטים על ספק החלף. המלצה נוספת שתעבור למשרד התחבורה היא 
לחייב את היבואנים לפרסם את מידת האחריות שלהם על החלק כולל התחייבות לשאת בתשלום פירוק והרכבה נוספים בגין כשל של החלק או אי התאמתו לרכב. הציבור חייב לקבל מידע מושלם הכולל את ההבדל באורך חיי החלק, במידת האחריות, בשונות בטיב החלק וכדומה.
 קליקAדיל
סרוק את הקוד!

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים