QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 האם החניה הייתה על המדרכה?

21/1/2016
שרות רכב ותחבורה 

בית משפט השלום ברמת גן  דן לאחרונה במחלוקת משפטית באשר להגדרה של 'מדרכה'.
מדובר בהכרעה משפטית ביסודה ועניינה בהגדרת המונח: "מדרכה", ובשאלה האם במקרה קונקרטי זה, עסקינן במדרכה, שיש לאכוף לגביה איסור חנייה.
כנגד הנהגת הוגש כתב אישום המייחס לה עבירה על סעיף 5 (ה) 3 לחוק העזר לרמת גן (העמדת רכב וחנייתו), בכך שהחנתה את רכבה על המדרכה שלא במקום שהוסדר להעמדת רכב וחנייתו.
בית המשפט הכריע את דינה של הנאשמת, בקובעו שאין מחלוקת בין בעלי הדין באשר למיקום ולזמן בו בוצעה העבירה הנטענת. המחלוקת הצריכה להכרעה הינה משפטית ביסודה ועניינה בהגדרת המונח: "מדרכה", ובשאלה האם במקרה קונקרטי זה, עסקינן במדרכה, שיש לאכוף לגביה איסור חנייה.
בהגדרת מדרכה קיימים שני יסודות מצטברים והם: יסוד היעוד – יעודה הוא להולכי רגל; יסוד המיקום – מצויה בצד הכביש, בין אם במפלס אחד עם הכביש ובין אם לאו.
היות המדרכה מונמכת בחלקים מסוימים אין בה כדי לשלול את יעודה כמתחם המיועד להולכי רגל, או לחלופין כמקום המותר בחנייה. על כך יש להוסיף כי אין כל אינדיקציה בשטח להבחנה כלשהי בין האזור בו הנאשמת חנתה ובין שטחי המדרכה הנותרים, לא על פי סימון ולא באמצעות שלטים. משכך, אין מקום להבדיל בין החלק בו חנתה הנאשמת ובין שאר שטחי המדרכה.
התמונות שהוגשו על ידי בעלי הדין, מתעדות את מיקום הרכב ביחס לסביבה במקום. ברור לכל עין שמדובר במתחם נרחב מרוצף, הכניסה אליו היא דרך מעבר על מדרכה, בצד הכביש, המוגבהת מהכביש ובצדו השני גדר. אכן מדובר בשטח שרוחבו ניכר, אך אין בדין כל הגבלה על רוחבה של מדרכה. מכאן שמתקיים היסוד השני בהגדרה – מיקום.
אשר על כן, יש להרשיע את הנאשמת בעבירה שיוחסה לה בכתב האישום.
ועדת הכלכלה מתכוונת להוציא לדרך את הרפורמה בענף הרכב

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ממשיכה להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית לרישוי שירותים לרכב, שנועדה לקדם את התחרות בענף ולהוזיל את מחירי המכוניות החדשות והחלפים. הוועדה החלקה לקדם את ההצעה כבר בפגרת הקיץ האחרון, והיום בפתח הדיון הבהיר היו"ר כבל כי בכוונתו לקדם את החוק ולסיים את הכנתו לקריאה שנייה ושלישית. הוא הזכיר כי הוועדה קיימה כבר כ-30 דיונים בהצעה מהכנסת הקודמת ועד היום, וביקש לקדם את החקיקה.
"שמישהו לא יחשוב שהחוק הזה לא יעבור – יש עליו הסכמה והוא יקודם", אמר היו"ר כבל. יחד עם זאת הוא הוסיף כי "אני מודע לכך שיש לא מעט עניינים שצריך לתת עליהם את הדעת ואף לתקן – ואם הצלחנו לעשות זאת ברפורמה הגדולה והמסובכת של חיבור הגז למפעלים אין סיבה שלא נעשה זאת גם ברפורמה הזו. הוועדה תוציא תחת ידה את התוצאה הטובה ביותר – כך שזה נהנה וזה לא חסר". בדיון היום המשיכה הוועדה לאשר את פרק ההגדרות לחוק. בדיון היום המשיכה הוועדה לאשר את ההגדרות לחוק, ובעקבות הערות היבואנים פנה היו"ר כבל אל נציגיהם ואמר: "אל תתנו לי תחושה שאתם מנסים לעכב כל התקדמות". הוא אף הזכיר שוב כי בכוונתו להעביר את הרפורמה. ח"כ דוד ביטן (הליכוד) שהתייחס להגדרת מוסך מומחה, ביקש גם מנציגי הממשלה לגלות גמישות ולאפשר להתקדם בחקיקה. 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים