QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
נקסאר משיקה את רשת כלי הרכב הראשונה בעולם
כדי למנוע תאונות דרכים

02/12/2016
שרות רכב ותחבורה 

הרשת תחבר בין המשתמשים באפליקציית מצלמת הרכב החכמה של חברת הסטארט-אפ הישראלית ותספק התרעות מפני התנגשויות בזמן אמת

הסטארט-אפ הישראלי נקסאר (Nexar) משיק את רשת הרכב אל רכב (V2V) הראשונה בעולם. הרשת מחברת בין מכוניות שבהן מופעלת אפליקציית מצלמת הרכב של נקסאר, המבוססת על טכנולוגיית בינה מלאכותית. המשתמשים מקבלים ומשתפים מידע באופן אוטומטי ובזמן-אמת עם רכבים אחרים הנמצאים בסביבתם וכך מקבלים אזהרות מפני סכנות על הכביש - גם אם הן נמצאות מעבר לקו הראייה שלהם.

צפו בסרטון ההדגמה של רשת ה-V2V של נקסאר
https://www.youtube.com/watch?v=rgZHldX-67A&feature=youtu.be


הסטארט-אפ הישראלי נקסאר (Nexar) משיק את רשת הרכב אל רכב (V2V) הראשונה בעולם. הרשת מחברת בין מכוניות שבהן מופעלת אפליקציית מצלמת הרכב של נקסאר, המבוססת על טכנולוגיית בינה מלאכותית. המשתמשים מקבלים ומשתפים מידע באופן אוטומטי ובזמן-אמת עם רכבים אחרים הנמצאים בסביבתם וכך מקבלים אזהרות מפני סכנות על הכביש - גם אם הן נמצאות מעבר לקו הראייה שלהם.
הרשת זמינה כעת בתל אביב, סן פרנסיסקו וניו יורק - ובקרוב יצטרפו אליה ערים נוספות בעולם. נקסאר מציעה טכנולוגיה חסרת תקדים, שכוללת התרעות בזמן אמת מפני התנגשות מקדימה עם כלי רכב אחרים - ללא צורך בהתקנת חומרה כלשהי. כל מה שצריך זה סמארטפון.
״בישראל נהרגים בדרכים מאות אנשים בכל שנה, ובארצות הברית נהרגים עשרות אלפים. עם הטכנולוגיה המתקדמת שזמינה לנו כיום - הדבר הזה פשוט לא מתקבל על הדעת״, אומר ערן שיר, מנכ״ל נקסאר. ״אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחכות להגעתן של המכוניות האוטונומיות כדי להוציא מהמשוואה את הגורם האנושי. משתמשי נקסאר יכולים להימנע מהתנגשויות מיותרות כבר עכשיו בעזרת מידע עדכני ורלבנטי שיזרום מסביבת הנהיגה שלהם על הכביש. הרשת הזו יכולה להציל חיים ולהפוך את הכבישים לבטוחים יותר לכולם״.
94% מתוך כ-35 אלף מקרי המוות על הכבישים שהתרחשו בארצות הברית ב-2015 היו תוצאה ישירה של מעורבות הגורם האנושי. כדי להילחם בתופעה הזו, נקסאר משתמשת בבינה מלאכותית ובחיישני הסמארטפונים כדי לפרש את הכיוון, המהירות והתאוצה של כלי הרכב הסובבים את המשתמש - כמו גם של תנאי הכביש. האפליקציה יודעת לצייר באופן מיידי תמונה מקיפה של מפת הכביש ולשתף את המידע הזה דרך רשת כלי הרכב (V2V). נקסאר נעזרת במידע שמגיע מהמשתמשים, ומשמשת למעשה כמערכת מסרים המבוססת על בינה מלאכותית. זוהי הטכנולוגיה האופטימלית למניעת תאונות שרשרת, משום שהיא מתריעה באופן מיידי על עצירות פתאומיות או סטיות פתאומיות מהנתיב שמתרחשות בהמשך הכביש. כאשר חריגה כזו נקלטת בעדשת מצלמת הסמארטפון של משתמש נקסאר, הוא מעביר את ההתרעה הזו למשתמשים אחרים שנמצאים בסביבה.
״הטכנולוגיה שלנו משתמשת בבינה מלאכותית- וברשת הודעות סופר-מהירה, אבל מבחינת המשתמש העניין הוא פשוט לגמרי״, אומר שיר. ״נקסאר יוצרת את רשת ה-V2V הראשונה, שמאתרת סכנות ומספקת לנהגים זמן קריטי להגיב. כך היא יכולה להציל חיים. זוהי הסיבה העיקרית שבגללה הרשת שלנו זמינה לכל מי שרוצה לנהוג עם נקסאר. ככל שיותר נהגים יגנו על עצמם, כך יפקדו אותנו פחות אסונות על הכביש״.
רשת V2V היא הגביע הקדוש של תעשיית בטיחות הרכב כבר יותר מעשור, אבל עד היום היא יושמה רק במסגרת מחקרית ועברה מבחנים מועטים. התפיסה הרווחת היא שפריסה עולמית של רשת כזו תמנע את רוב התאונות על הכביש (עד 79% לפי מחקר מ-2014 של ארגון הבטיחות האמריקאי NHTSA), אך לפי התחזיות האופטימיות ביותר, פריסה רחבה כזו לא תתרחש לפני שנת 2024. נקסאר הופכת את התחזיות האלו למציאות כבר היום.
מאז השקתה בפברואר 2016 נרשם זינוק אדיר בפופולריות של נקסאר והיא זוכה להצלחה מיוחדת בקרב נהגים מקצועיים בשירותים כמו אובר וגט טקסי. משתמשי נקסאר נהגו עם האפליקציה כבר יותר מ-32 מיליון ק״מ ודיווחו על יותר מחצי מיליון אירועים מסוכנים שהתרחשו על הכביש בכל העולם. האפליקציה הפיקה גם יותר מ-100 דו״חות שחזור תאונה, שהופקו בעזרת מצלמות וחיישני הסמארטפונים. רוב המשתמשים בנקסאר מרוכזים כעת בניו יורק, סן פרנסיסקו ותל אביב - שלושה מטרופוליטנים בעלי צפיפות תחבורתית גבוהה ונתונים עגומים של בטיחות בדרכים. את המציאות המסוכנת הזו נקסאר כבר החלה לשנות.


 

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים