QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 מבחני הריסוק האירופאים חוגגגים 20 שנה

9/02/2017
שרות רכב ותחבורה 

עורכי מבחני הריסוק האירופאים חוגגים בימים אלה 20 שנות פעילות.  בחברה טוענים שהפעילות שלהם תרמה למניעת מותם של למעלה מ-  78,000 איש.
עד היום פרוסמו  יותר מ- 630 דירוגי בטיחות, ונבדקו כ -1,800 מכוניות.  ההוצאה נאמדת ביותר מ -160 מיליון אירו (2) כדי להפוך מכוניות בטוחות יותר.
הבדיקות הראשונות שנערכו חשפו כשלי בטיחות במכוניות, והן הכריחו לחשוב מחדש, ובאופן מהותי, על האמצעים שבהם כלי רכב נועדו למנוע תאונות ולהציל חיים. עשרים שנה מאוחר יותר, 9 מתוך 10 מכוניות שנמכרו בשוק האירופי לקיים הדירוג יורו NCAP ותעשיית המנוע פועל לעידוד ופיתוח דרישות חדשות עבור דירוגי אבטחת העליון.
את התוצאות של מבחני הריסוק רואים היטב כיום. הושג שיפור ניכר בתכנון הרכב, עם התקדמות ענקית בבטיחות ברכב מאז 1997.
טכנולוגיות בטיחות שהיו כמעט אפסיות, כגון כריות אוויר לנהג ולנוסע, כריות אוויר להגנה בצד חגורה, תזכורות ובקרת יציבות אלקטרונית - הם עכשיו סטנדרטיים בכל המכוניות שנמכרו באירופה.

"אנו גאים מאוד - שאנו מציינים 20 שנים בחוד החנית של בטיחות בדרכים. תכנית בדיקות הבטיחות של ה- Euro NCAP הניבה השיגה גדולים, עם שיפורים מצילי חיים בכל כלי הרכב.
אירופה הגיעה שיעור תמותת הכביש הנמוכה ביותר בכל אזור ב בעולם. כך אמר מזכ"ל הארגון מכאל רטינגן.

היעד הוא להבטיח שהכבישים באירופה יהפכו לבטוחים יותר ב -20 השנים הבאות, לא רק עבור נוסעי המכוניות, אלא לכל העוברים בדרך.
בשנה הבאה, לדוגמא, הארגון יבדוק מערכות שיכולות לזהות ולהימנע מפגיעות ברוכבי אופניים. "הארגון יצר מפת דרכים מאתגרת מאוד עבור השנים 2020 - 2025 "
תוצאות מבחן ההתרסקות הראשונים נחשפו ב -4 בפברואר 1997. עד אז, יצרני מכוניות נאלצו להתמודד רק עם  דרישות מבחני הריסוק הבסיסיים ביותר, והתוצאות לא פורסמו.
זה היה בלתי אפשרי עבור צרכנים להשוות את הבטיחות של מכונית אחת עם אחרת.
תוכנית ה-  NCAP היתה הפעם הראשונה שבה הוכח שזה מציאותי. פרסום התוצאות עורר זעם של קבוצות צרכנים, אנשי ציבור ותקשורת שזעמו על ההשגים הבטיחותיים הנמוכים.
בסיבוב הראשון של מבחנים נבדקו  שבע דגמים פופולריים של מכוניות "סופר-מיני '. כך, לדוגמא, הפיאסטה של פורד ופולקסווגן פולו השיגו שלושה כוכבים מתוך הציון המרבי (בשעתו) של ארבעה כוכבים.
הרובר 100 השיג רק רק כוכב אחד ואילו פיאט פונטו, ניסן Micra, אופל / ווקסהול Corsa ורנו קליאו השיגו ציון גרוע של שני כוכבים.
כאשר הוערכה לראשונה ההגנה על הולכי רגל, אף לא רכב אחד קיבל ציון של יותר משתי נקודות, דבר המצביע על כך שהיצרנים לא הקדישו מאמץ לעיצוב מכוניות שימנעו פגיעות בהולכי הרגל.

יצרני הרכב המובילים תקפו את הבדיקות, בטענה שהם היו כל כך חמורים כי זה היה "בלתי אפשרי" עבור מכונית להשיג ציון של ארבעה כוכבים.
חמישה חודשים לאחר מכן, לעומת זאת, ה- S40 של וולוו הפך להיות הדגם הראשון שקיבל ארבעה כוכבים.
מקס מוזלי, כיו"ר הראשון של יורו NCAP ויו"ר NCAP העולמי אמר: "עשרים שנה אחרי מה שהתחיל כתוכנית במחלוקת, נדחתה על ידי יצרנים, והתמרדה כביכול בתקני הבטיחות,
כיום המצב שונה לחלוטין.  מבחני הריסוק של ה- NCAP הם כיום חלק אינטגרלי במיינסטרים של ענף הרכב.

 

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים