QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
שיפור הכשרת הנהג המקצועי ביוזמת מועצת המובילים
לומדות אינטרנטיות, חוברת הדרכה לקשירת מטענים, הכשרה של 40 מדריכים חדשים
וחונכות חובה לנהג המקצועי

23/12/2016
שרות רכב ותחבורה 


בימים אלה התקיימו שני מפגשים חשובים בתחום שיפור הכשרת הנהגים המקצועיים - נהגי רכב משא כבד ורכב ציבורי.
המפגש הראשון כינס את מנהלי המכללות במשרדי מועצת המובילים כאשר מטרתו היתה להקים נציגות מקצועית אשר תוכל לייצג את המכללות בפני משרד הכלכלה, משרד התחבורה ושאר מקבלי ההחלטות בתחום ההכשרה.

הצורך בהקמת הנציגות הזאת הגיע כתוצאה מהבלבול שחשים מנהלי המכללות בתקופה האחרונה בעקבות אישור תכנית לימודים חדשה אשר לצערנו לוקה בחסר: תכניות למידה שאינן עדכניות, הלומדות האינטרנטיות אינן מוכנות, לא קיימים מבחנים התואמים את נושאי הלמידה, אין נהלים עם הנמלים חברות ההובלה והמוסכים לסיור תלמידים כפי שהוחלט ואין מדריכים בעלי ניסיון וידע בתחומים הנלמדים. כל זה יצר אי ודאות מוחלטת לגבי יישום תכניות הלמידה.

הנציגות שנבחרה במפגש כוללת את מנהלי המכללות: שוקי שדה מנהל מכללת המסלול הנכון, יקי צבאן, מנהל המכללה לתחבורה, איציק טל, מנהל מכללת דרכים 2,000, רפאל טייב, מנהל מכללת טוב ורויטל שבירו, מנהלת מכללת שבירו.

המפגש השני היה כנס מכללות ביוזמת משרד הכלכלה ובו נכחו כל נציגי משרד הכלכלה והתחבורה בתחום ההכשרה: שולי אייל, מנהל אגף בכיר הכשרה ופיתוח כ"א במשרד הכלכלה, אפי רוזן, מנהל אגף בכיר לרישוי משרד התחבורה, פריד אבו תאיה, מפקח ארצי למקצועות התחבורה במשרד הכלכלה ואברי פולצ'ק, מנהל תחום נושאים פדגוגיים במשרד הכלכלה.
יו"ר מועצת המובילים, גבי בן - הרוש נתן בכנס, קווים לדמותו של הנהג המקצועי בעזרת ניתוח תאונות קטלניות, הסיבות להן והאם ניתן היה למנוע אותן.

כדבריו בכנס: "הייתי שותף לכל ועדות החקירה של התאונות הקטלניות ב - 15 השנה האחרונות. מאוד חשוב לחבר נהיגה נכונה עם טעינה ופריקה, דבר שלא קיים היום. במרבית התאונות, עם הכשרה נכונה ניתן היה למנוע אותן. ענף ההובלה משרת את הכלכלה בישראל, את צה"ל ואת מערכת הביטחון ובכל זאת המדינה לא רואה לנכון להתייחס כראוי לנושא. משרד רה"מ אישר ועדת מנכ"לים לבדיקת הקטל בכבישים, ואני אומר שהם סומכים על הזיכרון הקצר של הציבור, בשנת 97 כבר הוקמה ועדת מנכ"לים כזאת, ומה השתנה? בכדי למנוע את הקטל בכבישים הכי חשוב זה להשקיע בגורם האנושי. בימים אלה אנו מכינים עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים חוברת הדרכה להעמסת ופריקת מטענים המיועדת לשוטר, לסדרן העבודה, לנהג ולקצין הבטיחות. לא מזמן ראיתי באגר שקשור עם רצועה והשוטר כלל לא יודע לאכוף את זה, זוהי הפקרות של חיי אדם,

רצועה לרכב ששוקל 50 טון? ובכביש 6, ראיתי נגמ"שים מועמסים ללא קשירה בכלל... גם בתאונה בערבה בה עפו טרקטורים שהיו מועמסים על הרכב, הרי משטרה ליוותה את המשאית, אך היא לא ידעה בעצמה להבחין שהטרקטורים האלו מועמסים בניגוד לחוק. משנת 2003 אני לוחץ על משרד הכלכלה לעשות הכשרה, בוחנים ומורי נהיגה לא יודעים לנהוג ברכב שעליו הם מדריכים. בקרוב נכניס לתכנית 6 לומדות אינטרנטיות, את חוברת ההדרכה לקשירת מטענים וכן יאושר החוק המחייב חונכות של 14 יום לנהגי רכב כבד, הנהג ינהג עם מלווה ויתנסה גם בנהיגה ברכב עם נוסעים או עם סוגי מטענים שונים. כמו כן, נכשיר 40 מרצים חדשים, אם הנהגים יצאו מההכשרה עם ידע, אולי נחסוך כמה הרוגים."
בכנס ניתנה האפשרות למנהל המכללות לתת משוב על תכנית הלימודים ועל הבחינה המסכמת שכלל המלצות לשינויים. אברי פולצ'יק, מנהל תחום נושאים פדגוגיים במשרד הכלכלה סיכם את הכנס בהבטחה שההצעות לשינויים שעלו כנס ייבחנו וייתכן וחלקן ייושמו.

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים