QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 החשיבות בהגנה על ענף התחבורה מאיומי הסייבר

15/12/2015
שרות רכב ותחבורה 

סביבת הרשת המכונה "מרחב קיברנטי" מהווה מרחב לחימה חדש ויש להיערך מולה. המרחב הקיברנטי מהווה מקור עוצמה עבור מדינות מודרניות, אולם יחד עם זאת הינו חשוף מאוד לתקיפות משום שתשתיות רבות החיוניות לתפקוד המדינה נשענות עליו (חשמל, תחבורה וכדומה). במרחב המדובר מתבצעת תקשורת מקוונת ואינטראקטיבית וכן נאגרים בו כמויות אדירות של נתונים. איומי הסייבר מתרחשים ברמות שונות ועשויים להיות הרסניים ביותר כשמדובר במרחב הארגוני ובפרט בארגוני התחבורה.
איומים עכשוויים יותר בתחום איומי הסייבר הם בין היתר: CryptoLocker, בו התוקף מצפין את המידע הפנימי של הארגון המותקף ומוכן להחזיר למותקף את המידע עבור תשלום כופר. איום נוסף, הוא יכולת תקיפה של רכבים מרחוק (באמצעות גישה לרשת האינטרנט). כך למעשה, התוקף יכול להשתלט על הרכב לחלוטין ולשבש את התפעול שלו.

עם העלייה בשימוש בטכנולוגיות חדשות בעולם התחבורה, הולכים וגוברים הסיכונים להתערבויות חיצוניות בלתי רצויות במערכות הרכב והתחבורה. נתמקד כעת בשלושה איומי סייבר עיקריים בתחום התחבורה:
1. יעילות
חברות תחבורה רבות עושות שימוש בכלים טכנולוגיים חדשניים בכדי לשפר את יעילותן. לדוגמא, בתקופה הנוכחית נעשה שימוש נרחב במערכות ITS  (מערכות שליטה ובקרה עירונית) אשר שולטות על כל מערך התחבורה בעיר מסוימת ומזרימות באופן שוטף נתוני אמת אודות ביקושים ונפח תעבורה. כלים כדוגמת אלו, אוספים נתונים אלקטרוניים רבים (אודות צריכת הדלק, לוחות זמני נסיעה וכיו"ב) למערכות המחשב בהן נעשה ניתוח של הנתונים. ניתוח הנתונים יוצר משמעויות אופרטיביות לשיפור מערך התפעול. תקיפה של המערכת תאפשר שליטה מלאה בנתונים, יכולת לשבש אותם ובכך לפגוע בפעילות הארגון וביעילותו.
2. תחרותיות
חלק גדול מפעילות החברות מנוהל באמצעות מערכות מידע ממוחשבות. נתונים אלו עשויים לכלול הצעות מחיר, חוזים, הסכמי עבודה, דוחות כספיים, תכניות אסטרטגיות ושיווקיות וכדומה. מידע זה עשוי להיות רלוונטי ביותר ובעל ערך עבור המתחרים בשוק. בארגונים רבים ישנם מחשבים שלהם אבטחה ירודה יחסית. מצב שכזה עלול לעודד תקיפה מצד ארגונים מתחרים. בשנים האחרונות תופעה זו הולכת והופכת לשכיחה יותר ויותר.  
3. בטיחות
מערכות המחשב שולטות כיום במרחב תא הנהג, מבקרות ומפקחות על בטיחות הנסיעה. מערכות אלו בעיקרן מפקחות על תהליכים קריטיים במנוע ועל כן תקיפת המערכות הללו עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך ולערער את ביטחון הנוסעים.

עד היום ענף החבורה היה חשוף פחות לאיומי הסייבר בהשוואה לענפים אחרים במשק. גורמים מקצועיים מתחום הסייבר מזהים איום הולך וגדל בענף התחבורה ומנסים להזהיר גורמים מרכזיים בענף מפני תקיפות אפשריות. מודעות לאיום האפשרי הינה השלב הראשון והקריטי ביותר בהגנה בסייבר, שכן ארגון לא יפיק תועלת מספקת מהגנה שכזו ללא הבנה של הרציונל העומד מאחוריה.
חברת ג'נרו סייבר היא חברה ישראלית בעלת נוכחות בינלאומית התואמת את צרכי לקוחותיה. החברה משלבת בחינת הגורם האנושי והטכנולוגיה המתפתחת במטרה לחסוך לארגונים הפסדים ניכרים, ירידה במוניטין ופגיעה בנכסים האסטרטגיים מאיומי סייבר. ג'נרו סייבר חותרת למצוינות תוך טיפוח נאמנות לאורך שנים עם קהל לקוחותיה המבוססת על אמינות, שרות ואיכות.


 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים