QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 סיכומים מכנס המובילים

15/7/2016
שרות רכב ותחבורה 

בימים אלה התקיים הכנס המרכזי של מועצת המובילים והתאחדות בעלי מפעלי הובלה בגני התערוכה בת"א, תחת הכותרת: "מובילים בעסקים - הגלגלים המובילים את המשק בישראל".
דוד כוכבא, מנכ"ל מועצת המובילים אמר לנוכחים בכנס: "הכנס הנוכחי, כשמו כן הוא, "מובילים בעסקים", ומיועד להנחות את המנהלים להסתכל על חברת ההובלה כעסק מנוהל, בנוסף לתשומת הלב היומיומית בניהול החברה בשרשרת בחולייה הלוגיסטית, והתאמתה המרבית לחוליות שקשורות איתה. מדובר בענף עתיר הון ועתיר כ"א, וצרכן אנרגיה כבד. שני האתגרים הראשיים שעומדים בפנינו הוא ניהול כ"א, תחת רגולציה מורכבת ומכבידה, אשר מעמידה את המנהל חשוף פלילית ותקציבית, וכן -  מעבר לשימוש באנרגיה חלופית, במקרה שלנו מדובר בגז טבעי. אל לשכוח שחברת הובלה, מייצרת מחזורים גדולים, עם שולי רווח צרים, זאת בשל היותה פועלת בשוק תחרותי, כ-8,800 פירמות, המשנעים מטען ב-37,800 משאיות כבדות. אנו רוצים היום לתת לכם כלי עבודה דיגיטליים ומתקדמים, לניהול החברה כעסק, ניתוח עתיד העסק באמצעות ראייה כוללת של כלל המגמות הכלכליות בארץ ובעולם כאשר בסופו של דבר, יבואו לידי ביטוי בהחלטות מנהל החברה, כאחראי על האסטרטגיה הניהולית. אחד הנושאים המרכזיים בניהול תקין של חברה, הינו ניהול נכון של תזרים מזומנים אשר משפיע על אופן גיוס הכסף ומחיר הכסף, ודי לבחון את סעיף הוצאות המימון במאזן, על מנת להבין את עלות הכסף, ואת הכדאיות בהשקעת משאבי ניהול בסעיף הזה, במגמה לחסוך בעלויות. תכנון תקין של תזרים המזומנים, עם צפי עתידי ברמות של חודשים ואף שנה, ימצא אותנו "מגייסים" כסף מלקוחות חייבים, ופחות מבנקים, כאשר הגיוס נעשה תחת לחץ של לוחות זמנים. מנהלי ובעלי חברות, אתם מהווים הון אנושי יקר וערך לחברה, לכן תשמרו על בריאותכם תפסיקו לעשן, ותמצאו זמן לספורט."

גבי בן - הרוש, יו"ר מועצת המובילים: "השנה פעלנו בהרבה מאוד תחומים, החל מחידוש הסכם עבודה קיבוצי כולל אובדן כושר עבודה שעדיין נמצא בדיונים, דרך טיפול בבעיית המחסור נהגים באמצעות הבאת משפחות עולים מרוסיה ואוקראינה ושיבוצם כנהגים מקצועיים בחברות הובלה והיסעים, יריד תעסוקה לחיילים משוחררים בשיתוף חיל לוגיסטיקה והיחידה להכוונת חיילים משוחררים וטיפול בהכשלת נהגים בבחינות של מרב"ד, ועד תקנות התעבורה – תיקון 118 שמחייב

חונכות לנהג מקצועי והכשרת החונכים וגם קידום חוק אוויר נקי בשיתוף המשרד לאיכות הסביבה,
איסור כניסה לערים ומניעת הגבלת תנועת משאיות בכבישי הדרום וכמובן טיפול בנושא דו"ח מבקר המדינה בנושא הקטל בכבישים, סיוע בנושא התקנת מערכות בטיחות בכלי רכב כבדים, שדרוג תכנית הלימודים העיונית והמעשית והכשרת מדריכים בהתאם, טיפול בדו"ח מבקר המדינה בנושא היערכות התחבורה לשעת חירום , פיתוח מערכות טכנולוגיות לקיצור תורים בכניסות לנמלים ותהליך הפריקה והטעינה ועוד, מועצת המובילים תמשיך במאבקים שלה מתוך הכרה בחשיבות ובהשפעה העצומה שיש לענף ההובלה על קיומו של משק כלכלי תקין במדינת ישראל"

עו"ד אוריאל לין, נשיא לשכות המסחר: "מאוד מצאה חן בעיני הסיסמא של האירוע השנתי שלכם היום: "הגלגלים המובילים את המשק בישראל". ראיתי לפני כמה ימים כתבה של גבי בדה מרקר ושם הוא דיבר על חשיבות הענף שלכם, ואמר שזה בעצם משרת את כל הענפים במשק, אז אולי אפשר לוותר פה ושם על ענפים אלה ואחרים וזה רק יפגע באיכות החיים שלנו, אבל אם תנועת הסחורות בישראל תיפסק ליום יומיים, ייתכן וזה ישתק את המשק יותר מאשר שביתה בנמלים. למועצה ולחברות ההובלה יש כוח אדיר הנובע מעצם החיוניות המרכזית שלכם בפעילות המשק כולו. אם הייתם מחליטים להשבית את כל המשאיות כמו שלעיתים קורה עם ארגוני העובדים שמשביתים מוסדות כמו ביטוח לאומי וכדומה.

בעיית המחסור בנהגים משקפת את הכשל בהבנה ובמדיניות הכלכלית בישראל בכלל. אלה שאמורים להוביל את המשק, לא מבינים את המבנה שלו ואת הבעיות האמתיות שלו. מנהלי עסק היום לא יכולים להקדיש זמן להגדלת הפריון, כי הם עסוקים בלטפל בכך שלא יאשימו אותם בפלילים, משום שכל הזמן הכנסת מייצרת עברות פליליות נגד המעסיקים. אנחנו לאחרונה בלשכות המסחר ת"א והמרכז, הכנו עבודה  מקיפה ויסודית פעם ראשונה בתולדות המדינה, מה שהיו צריכים אחרים
לעשות, שמשקפת במדויק את כל ההעמסות וההכבדות שהוטלו על גב המגזר העסקי מתחילת המאה הנוכחית, ולא להאמין - יש 160 תיקונים בחוקי העבודה, חוקים להגנת הצרכן, להגנת הסביבה, עוד רגולציה, עוד דרישות לדיווחים וכל הזמן מייצרים עברות פליליות. פעם אחת במדינת ישראל, צריך לקחת את כל ההכבדות האלה ולהתחיל לנסות לחשוב מה זה אומר במונחים של תוספת עלויות לעסק, כמה זה עולה יותר וכמה זמן ניהול נדרש להתמודדות עם הדברים האלה. העבודה הזאת לא נעשית ברמת הניהול כאשר לא נמצאים בתוך המגזר העסקי ולא מבינים את הבעיות שלו. מדברים על היצוא כיצירת מקומות עבודה, הרי היום במשק הישראלי , מספר העובדים בתעשייה הוא 420,000 ואני אומר לכם שקשה להגדיל את זה בגלל שיטות ייצור, מיחשוב ואי הקמת מפעלים חדשים.  וכמה עובדים במגזר המסחר והשירותים שאתם שייכים אליו ואנחנו?  מיליון ושבע מאות אלף עובדים זה היחס והיום כולם מבינים שבכלכלה מודרנית מערבית מי שמייצר מקומות עבודה זה מגזר המסחר והשירותים.

מי שרוצה לקבל החלטות נכונות חייבי לדעת מהו מבנה המשק ומרבית האנשים שמנהלים היום את הכלכלה, לא מבינים את מבנה המשק לא יודעים את כיוון התפתחותו, כי הם לא נמצאים בתוך המגזר העסקי. חלק מהבעיות של המגזר העסקי זה המגזר העסקי עצמו, בלילה אחד נציגי המגזר העסקי שזה לשכת התיאום יחד עם שר האוצר ויו"ר ההסתדרות הכללית,  מסכימים להטיל 13 חוקי עבודה, אנחנו היינו צריכים לצאת למאבק לא נגד ההסתדרות לא נגד הממשלה אלא גם גד לשכת התיאום. אנחנו לא רוצים שיהיה קרע במגזר העסקי, אנחנו רוצים מטרה משותפת אחת למגזר העסקי, לבוא יום אחד ביחד וללומר עד כאן! יותר אתם לא יכולים להכביד! כי תראו מה קרה כאן: מפעם לפעם מציעים לך דברים נחמדים הם עוזרים לעובד, הם משפרים את איכות הסביבה, אבל הכל מתורגם בהכבדה נוספת על המעסיקים ואין להם ראייה כוללת של היער כולו, כל אחד מעורב בעוד צעד אחד בודד שהוא רוצה לקדם.  גם בנק ישראל מתנהל לדאבוני בצורה כושלת, בראיית מאקרו השוואתית, מספרים גדולים, מבלי שיש להם מושג אמתי מה באמת קורה במגזר העסקי.

אני חושב שאם אנחנו נדע במגזר העסקי לשלב ידיים כמו שצריך ונדע פעם אחת לומר באמת עד כאן ולהיאבק כמו שצריך מול הכנסת, הממשלה והרגולטורים למיניהם, אנחנו נוכל לייצור את השינוי. הגישה השטחית ביותר היא כשבאים ואומרים, הצמיחה פסקה, עלינו לחפש מנועי צמיחה חדשים. זו איוולת! משום שמנוע הצמיחה הגדול והחשוב ביותר זה להניע קדימה את כל המגזר העסקי, לא על בסיס סלקטיבי, אלא את המגזר העסקי כולו. כל אדם במדינה הזו שמקים עסק לגיטימי, הוא מנוע
צמיחה. אין זה משנה מה הוא עושה ומה העיסוק שלו, הוא מגדיל את התוצר, הוא יוצר מקומות עבודה, כאשר נעשו מהלכים בעשור הקודם בשיתוף שר האוצר, הגענו לצמיחה של 7%, וזה בגלל שהמהלכים היו כאלה שעבדו על המגזר כולו ולא באופן סלקטיבי. אני מאמין שאנו נוכל לייצור את השינוי, אנו עובדים על זה בימים אלה. ובשיתוף פעולה שלכם ועם כוח הלחימה של גבי בן - הרוש, ושל כולכם כאן, נוכל להוביל מאבק שהוא מאוד חשוב."
מנהל נמל חיפה, מנדי זלצמן: " מומחה לוגיסטיקה שינסה לחלק את חלוקת המטענים בין נמל אשדוד לחיפה, הוא בוודאי יגיד ש 70% מהמטענים באשדוד ו - 30% בחיפה. מה נעשה שהמספרים של רשות הספנות והנמלים מינואר ואחורה מצביעים על חלוקה של  51% חיפה 41 % אשדוד והשאר זה מספנות ואילת, ממש לא ייאמן! אז איך זה קורה?  זה קורה בגלל  שני מרכיבים: DNA  של העובדים והמרכיב השני זה אתם, אתם שוברים את הפרדיגמה הזאת של הצפון השחון, של למה להביא לחיפה, זה יותר יקר, יותר קשה, יותר מסובך להגיע בזמן, ניתצתם את הפרדיגמה הזאת.
שני קווים גלובליים מאוד מהותיים ורציניים פוקדים את נמל חיפה: האינדוס וקו השניהם שזה הקשר בין שני חברות הספנות הכי גדולים בעולם שהחליטו ש -  15% מהיקף פעילותם בעולם יתבצע באמצעות קו משותף שנקרא "קו השניהם", הוא פוקד את חיפה ואתם מבלי לדעת הוכחתם שניתן  לשבור את הפרדיגמה הזאת, ואכן ניתן להגיע לחיפה, לפרוק מכולה, ותוך זמן סביר להגיע דרומה. הקו השני הוא קו האינדוס שמאפשר למכולות קירור להגיע לניו יורק ב 11 יום וכל מסעדות הגורמה במנהטן יכולות לקבל את עגבניות השרי והפלפלונים מהערבה לקבל מוצר עם אורך חיים של 17  - 19 יום ב - 11 יום , אז הנה אתם שותפים מלאים ליצירת כלכלה ולפיתוחה, ולא רק להניע אותה. אני מודה לכם על כך שבלעדיכם זה לא היה אפשרי, כי כמה שהתפוקות גבוהות, אם היינו מנותקים ממרכז המדינה, זה לא היה משנה. אתם שותפים לשבירת נתחי השוק המאוד מכובדים ולהפיכת מספרים האלה, לא יודע כמה זמן זה ימשך וכמה זמן תהיו חסונים כלכלית כדי לאפשר זה, אבל כל עוד אתם מאפשרים את זה ,אני חייב לעמוד כאן ולהודות לכם."

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים