קליקAדיל להעמיס ולפרוק סחורה מהמרכב במהירות וביעילות קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיות
 

  שרות רכב ותחבורה 


העמסה ופריקת המטען הייתה ונותרה אחת המשימות המפרכות שעימה נדרש הנהג להתמודד. לא רק שהמשימה הפיזית היא קשה, מונוטונית ומעייפת, היא גם מחייבת את הנהג לשמור על כללי הבטיחות, כמו גם על עמידה בתקנות התעבורה. כך, לדוגמא, הנהג שמנסה להקפיד ולמור על אי- חריגה מתקנות עומס היתר נדרש לבצע שקילות חוזרות ונשנות לרכבו וזאת על מנת שלא לחרוג מהמשקל הכללי המותר. גם ברכב שמצוייד במערכת שקילה אוטונומית, הנהג נדרש לעזוב מידי פעם את תהליך העמסת המטען, לעלות לתא הנהג ולבדוק מהו משקל הרכב והסחורה העדכניים. בדיקה נוספת קשורה לגובה העמסת המטען. הנהג יכול להנמיך ולהגביה את הרכב בעזרת כריות האוויר, אלא שכל פעולה שכזאת מחייבת את הנהג לעזוב את תא הנהג ולבצע את המשימה מהרכב. התוצאה בפועל הוא שהנהג נדרש לבזבז זמן יקר על מנת להגיע לתא הנהג ולבצע פעולות שונות, וזמן כידוע פירושו כסף, הרבה כסף. מעבר לכך קיימת גם סוגיית הבטיחות. כשהנהג נמצא בקבינה הממוזגת קשה לו לראות את המתרחש במרכב מאחור.
בחטיבת המשאיות של וולוו החליטו לשנות את התנועה, וזאת באמצעות פיתוח של מערכת המכונה ' Work Remote' . מדובר במערכת שמיועדת לסייע לנהג שמעמיס או פורק את המטען לשלוט על חלק מפעולות המשאית מרחוק, כשהוא יכול לקבל מידע ולבצע פעולות קרוב לסחורה, מבלי שהוא נדרש לעלות ולרדת כל הזמן מתא הנהג. Christer Pehrsson , מנהל חטיבת התובלה ארוכת הטווח בוולוו משאיות טוען כי הקרבה למטען מסייעת לבטיחות, מאפשרת לנסוע בצורה חוקית, משפרת את בטיחות העמסת ופריקת המטען, מפחיתה את עייפות הנהג, את הסיכון שהוא יפגע במהלך העמסת המטען (שוב תרומה בטיחותית) ותורמת לחיסכון בזמן המוקדש להעמסה והפריקה. כל הנתונים הללו יחדיו משקפים שיפור גדול בבטיחות התובלה, בזמן ובכסף.  הנהג עצמו מקבל סביבת עבודה נוחה ובטוחה יותר, ושביעות הרצון שלו גדלה. בוולוו מציינים שהמערכת תורמת לעבודה רגועה, הקטנת לחצים והפחתת העומס על הנהג. נתונים אלה מתורגמים לאחר מכן להפחתת מספר תאונות הדרכים שבהם מעורבת המשאית.
מערכת ה- Work Remote מסייעת, כאמור, לנהג במטלות העמסת ופריקת המטען. המכשיר נמצא בידיו של הנהג ויש לו שליטה מרחוק על הפעולות הללו. הנהג יכול להנמיך או להעלות את גובה המשאית באמצעות המכשיר, וכך להתאים את גובה המשאית ישירות לגובה רציף העמסת ופריקת המטען שנמצא לרוב בקצה האחורי של המרכב. השליטה על הגובה מסייעת גם להימנע מפגיעה באובייקטים אחרים , כגון גג הסככה. בפועל הנהג יכול לבצע עוד מגוון של פעולות מרחוק. הוא יכול לכבות את מנוע המשאית, לכוון את סל"ד המנוע, וכן לנעול את המשאית בכדי למנוע אפשרות גניבה. הזכרנו את האפשרות של הנה לדעת בכל רגע נתון את חלוקת המשקלות ברכב, ובהתאם לכך להחליט האם וכיצד להמשיך בתהליך העמסת הסחורה.
השליטה מרחוק היא מודולרית. באמצעות התקנה של מודול שירות (Volvo Trucks accessory module ) הנהג יכול לשלוט על מגוון של אמצעי שליטה ובקרה כגון מנופים ומשאבות המותקנים על המרכב. בדרך זו הנהג יכול להיות קרוב מאוד למטען והשליטה שלו היא קרובה ומוחלטת. נציין שמערכת ה- Work Remote כוללת גם צג שבו מופיע כל המידע הנחוץ לנהג לצורך שליטה על המשאית והעמסת המטען.
מוולוו נמסר שמערכת השליטה מרחוק תותקן בתחילה בדגמי ה- Volvo FH החדשים, והמערכת תוצע כאופציה במהלך 2013.
 
 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים