QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
התקדמות בחקיקת חוק שירותי רכב

20/8/2015
שרות רכב ותחבורה 

וועדת הכלכלה של הכנסת קיימה לאחורנה דיון בהמשך גיבוש הצעת החוק המורכבת של רישוי השירותים לרכב.
יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל ממפלגת העבודה פתח את הדיונים והצהיר בתחילת הדיון ובמהלכו כי הוא מחויב לקדם את הרפורמה בענף הרכב לטובת הצרכן הישראלי וכי הוא מחויב בתורת מי שהגיש [בשיתוף פעולה עם איגוד המוסכים כמובן] הצעת חוק פרטית לפני שנים מספר - למיגור תופעת המוסכים הפיראטיים בישראל.
רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים טוען כי בהצהרתו זו הדגיש יו"ר הוועדה את ההבטחה שקיבל כבר אז משר התחבורה הנוכחי ושבעטיה משך את הצעת החוק הפרטית בשעתו, לפיה חוק רישוי השירותים לרכב יהיה האכסניה החוקית המתאימה לחקיקה בנידון ואף תכיל אותה.
איגוד המוסכים (לאחר עמל של אלפי שעות שהושקעו הצעת החוק הנ"ל) נאלץ להתנגד בשלהי הכנסת הקודמת לקידום הצעת חוק הרישוי לקריאה שניה ושלישית בין היתר מאחר ונציגי משרד התחבורה שהובילו את הצעת החוק דאז השמיטו את הסעיפים שעסקו בטיפול בתופעת המוסכים הפיראטיים ממש בשבוע הדיונים האחרון ובכך הפרו את התחייבות השר למוסכים החוקיים וליו"ר וועדת הכלכלה הנוכחי. התנגדותנו לנוסח האחרון של הצעת חוק זו בכנסת הקודמת קיבלה תמיכה ממספר מפלגות בכנסת ובסופו של דבר, ענף המוסכים שיושפע לשנים רבות לאחר סיום החקיקה, קיבל הזדמנות שנייה להשפיע על כך שהחוק ישרת את כלל האינטרסים הלגיטימיים: את העוסקים החוקיים, את בעלי המקצועות, את הבטחת הביקוש לענף, את הבטחת הנגישות לענף, את הבטיחות בדרכים, את התחרות החופשית, את שוויון הזכויות וההזדמנויות, וכמובן- את הצרכים הכלכליים של הצרכן הישראלי.
בדיון נכח גם ח"כ מיקי לוי מסיעת יש עתיד אשר ניצל את זכות הדיבור שלו בכדי להעלות שוב את נושא הסיכון הבטיחותי של תופעת האובדן להלכה ובכדי להצהיר קבל עם ועדה כי בקדנציה הנוכחית יעשה את מירב המאמצים לטיפול שורשי וסופי בפרקטיקת האובדן להלכה הנהוגה היום בענף הרכב : חברת הביטוח/ליסינג מוכרות כלי רכב ניזוקים לאחר תאונות קשות למגרשי הסדר, אלה מוכרים לסוחרי רכב, אלה משקמים את הרכבים באמצעות מוסכים לא חוקיים ו/או באמצעים לא חוקיים, ה"שיקומים" הללו לרוב מייצרים כלי רכב מסוכנים וללא אמצעי בטיחות פסיביים ו/או אקטיביים וחלק ניכר מכלי הרכב נמכרים ללקוחות תמימים ככלי רכב תקינים ומושלמים.
באיגוד המוסכים טוענים שאם הוחלט לתקן רכב שניזוק בתאונה – יש לתקנו רק במוסך חוקי ועל בסיס חוות דעת השמאי שבדק את הרכב מיד לאחר התאונה.
באיגוד המוסכים שמחים על עמדתו ונחישותו של ח"כ מיקי לוי שמממש את הבטחתו לחברי האיגוד בכנס שערכנו טרם הבחירות האחרון ובכך הוא מוכיח שיש עדיין נציגי ציבור העומדים בהתחייבות שסיפקו טרם היבחרם. כידוע במחוזותינו ועל בסיס הניסיון הארוך והאכזב שלנו, זוהי תופעה נדירה שיש לברכה ואנו כמובן מחזקים את ידיו ומתפעלים ומוקירים התנהלות שכזו. יישר כוח. כמובן נעמוד לצידו ונסייע בידו בכל הנדרש לצורך מימוש החזון.
רצ"ב לצפייתכם, הקלטה מלאה של הדיון האמור ובה תוכלו להתרשם באופן מלא וישיר מתהליך החקיקה ומחברי הכנסת, מנציגי הממשל, מהיועצים המשפטיים ומחברי הארגונים השונים המייצגים את עמדות חבריהם בהליך זה.
 


 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים