QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
נהגי אוטובוסים בכנסת: שעות העבודה הארוכות
גורמות לנו לעשות את הצרכים במכנסיים

20/11/2015
שרות רכב ותחבורה 

ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לתחבורה ציבורית דנה לאחרונה במעמד נהגי התחבורה הציבורית, לנוכח הידרדרות תנאי ההעסקה בענף. היו"ר חנין פתח את הדיון ואמר כי הוא מברך על ההתקדמות בנושא העלאת שכר נהגי האוטובוסים, אך השכר הוא רק מרכיב אחד מהתנאים שצריכים טיפול.
מנהל אגף תכנון, תפעול ורישוי תחבורה ציבורית במשרד התחבורה, דרור גנון, אמר כי הוא מקווה שהחתימה על העלאת השכר ל-39 שקלים לשעה תעשה בימים הקרובים. הוא הוסיף כי המשרד ביקש תקצוב לקמפיין שיעלה את תדמית הנהגים ומתכוון לקצר את הבירוקרטיה לגיוס נהגים חדשים. הוא העריך כי חסרים בענף כ-800 עד 1,000 נהגים.
יו"ר ועד אגד תעבורה, יצחק קשקש, אמר כי כדי להביא שכר ראוי נהגים צריכים לעבוד 270 שעות בחודש – כלומר עובדים חודשיים בחודש. הוא ציין כי כל 10-12 שנים מתחלפת החברה בשל מכרזי משרד התחבורה – והנהגים מאבדים את הוותק והזכויות שלהם. קשקש קרא גם להכיר בנהג כמקצוע ולטפל באכיפת התקנה לשעות מנוחה לנהגים. ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) שהיה בעבר מנכ"ל אגד תעבורה, העיר כי גם טייסים טסים לארה"ב 11 שעות ללא מנוחה. קשקש השיב ללוי ואמר כי לנהג אוטובוס אין טיס אוטומטי וצוות, הוא לא מטפל בנוסעים ולא מנקה את המטוס שלו אחרי הטיסה. ח"כ לוי טען כי המדינה היא שהכבידה על מפעילי התחבורה הציבורית ואם האוצר ישאיר להם יותר כסף הם ישלמו יותר לנהגים. "האוצר הורג את החברות, הייתי שם וניסיתי להזיז את זה, אך לא הצלחתי בגלל הזמן הקצר", אמר.
יו"ר ועד קווים, ניסן נמני, סיפר על שעות העבודה הארוכות ואמר כי אתמול בילה 7 שעות בפקקים בלי הפסקות. "כשירדתי מהאוטובוס עשיתי את הצרכים במכנסיים וזה לא המקרה היחיד". במהלך הדיון הצטרפו לדברים נהגים נוספים, שסיפרו גם הם על שעות העבודה הארוכות ועל כך שהם נאצלים לעשות צרכים בבקבוקים ולעיתים במכנסיים. ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אמר: "לא חשבתי שבדיון על נהגים ושכר נשמע סיפור כל כך קשה". הוא קרא למשרד התחבורה לטפל גם בזה וגם בנושא השכר – ולקבוע נקודות זכות במכרזים למפעילים שישלמו שכר ראוי לנהגים. גנון התייחס לנושא השירותים ואמר כי המשרד ישמח לסייע בעניין. הוא הוסיף כי המשרד יעלה לדין קציני בטיחות שלא יקפידו על שעות המנוחה לנהגים.
היו"ר חנין סיכם את הדיון ואמר כי הדיון מהווה התחלה של מהלך לשיפור תנאי העסקת הנהגים. "אנחנו לא מוכנים להשלים אם המצב ונהייה בני ברית של הנהגים לשינוי. התנאים של הנהגים בלתי אפשריים, לא מכבדים אותם ואת הנוסעים", אמר. הוא הוסיף כי הוועדה תומכת בדרישה לאפשר לנהגים לצבור וותק במעבר בין חברה לחברה ואמר כי הוועדה תמשיך לעקוב אחר הנושא.


 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים