קליקAדיל  יותר ילדים נהרגו אשתקד כשנסעו ברכב קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

14 ילדים (בגילאי 0-14) נהרגו בשנת 2012 כשנסעו ברכב, כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק", המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדובר בעליה מדאיגה של 75% במספר הילדים שנהרגו כנוסעים, לעומת שנת 2011 שבה נהרגו שמונה ילדים כשנסעו ברכב (נתוני שנת 2012 עדכניים עד לחודש נובמבר).
 מדי שנה, בין השנים 2003 ל-2012, נפגעו בממוצע בתאונות דרכים בישראל 2,750 ילדים (0-14), כשהם נוסעים ברכב. מדי שנה נהרגים בממוצע 14 ילדים כנוסעים ברכב וכ-75 ילדים נפצעים קשה.
 מנתוני עמותת "אור ירוק" עולה, כי 77% מהילדים שנפגעים בתאונות דרכים, נסעו בכלי הרכב בזמן התאונה ובסך הכול, ילדים מהווים כרבע מנוסעי הרכב, שנפגעו בתאונות דרכים.
 למרות הירידה במספר ההרוגים בתאונות דרכים, בשנת 2012, חלה עליה במספר הילדים שנהרגו. במקרים רבים ילדים נפגעים ברכב, מאחר ולא היו חגורים בחגורת בטיחות. לו הייתה אכיפה מוגברת יותר בתוך הערים, בנושא חגורת בטיחות, אולי ניתן היה לצמצם את התופעה.
ילדים רבים נפגעים כשהם נוסעים ברכב ללא חגורת בטיחות. בין השנים 2003-2010 נהרגו 45 ילדים שנסעו ברכב לא חגורים או לא רתומים במושב בטיחות.
ניתן לצמצם את היפגעות הילדים כנוסעים ברכב על ידי הקפדה על חגירת חגורות בטיחות בצורה נכונה, כאשר החגורה עוברת במרכז בית החזה ולא בסמוך לצוואר. יש להתאים את מושב ההגבהה (בוסטר) לגיל הילד. כשמסיעים תינוק חייבים להושיבו בניגוד לכיוון הנסיעה ובמושב האמצעי מאחור, וזאת כדי למנוע את הפגיעה בתאונת צד. אם מושיבים את התינוק במושב הסמוך לנהג, יש להושיבו בניגוד לכיוון הנסיעה ולוודא כי כרית האוויר מנותקת.


 

רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים