QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 סיכום כנס מקצועי לקציני בטיחות בתעבורה לענף ההובלה

2/6/2016
שרות רכב ותחבורה
בחסות משרד התחבורה / תחום קציני בטיחות
כנס ראשון מתוך ארבע מפגשים לעוסקים בענף .
 

דברי ברכה הנושאים והמרצים בכנס :
    אבנר פלור -  סמנכ"ל בכיר לתנועה משרד התחבורה והבטיחות בדרכים .
    אפי רוזן-  מנהל אגף רישוי בכיר משרד התחבורה והבטיחות בדרכים .
    אברהם ישעיהו -  מנהל תחום קציני בטיחות מ.התחבורה והבטיחות בדרכים .
    מאיר אלרם – מנהל אגף תאום גורמי חוץ הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים .
    גבי בן – הרוש יו"ר מועצת המובלים .
    חנניה אפנג'ר  מנהל אגף רישוי מחוז דרום .
    סנ"צ אילן ידגר – ראש מדור תאונות דרכים אגף התנועה /משטרת ישראל .
להזכירכם אלה הדברים שמסרתי לקציני הבטיחות באותו הכנס :
לידידי קציני הבטיחות להלן דברי בכנס הראשון לקציני הבטיחות בענף הובהלה לשנת 2016 - בכנס הראשון אחד מתוך ארבעה שאליהם תוזמנו לבית דגן .
ההשתלמות בחסות משרד התחבורה/ אגף הרישוי תחום קציני בטיחות ולרשות הלאומית לבטיחות .
קציני בטיחות יקרים אני מבקש לחזור ולהזכיר את האמירה מחממת הלב של שר התחבורה ישראל כץ  ומנהל אגף הרישוי אפי רוזן . אתם קציני הבטיחות הזרוע הארוכה וחלק בלתי נפרד ממפקחי אגף הרישוי האמונים על ביצוע תקנות התעבורה ,השר וצוות משרדו רואים בכם חשיבות רבה כמי שעוסקים בתחום ההובל, היות ואתם למעשה הברומטר התקשורתי של משרד התחבורה, בכל הקשור לצמצום ת.ד הקטלניות ממשאיות .תפקידכם מורכב וכבד משקל תרתי משמע במקרה זה ,הדבר מתבטא בפיקוח על הגורם האנושי והטכני לצד מטלות רבות ונוספות בפיקוח על רתום מטענים – פריקה וטעינה ,פיקוח על צמצום החריגות בעומס ייתר , ופיקוח על שעות עבודה ומנוחה תקנה -168 ( חשוב לציין שנושאים אלה בעלי אחריות משותפת והם לקצין הבטיחות סדרן עבודה ובעל החברה , וברוב המקרים הם מתגלים לנו בדיעבד ו/או חלילה בקרות תאונה . כך שאין ספק שעבודתכם מורכבת ואחראית בהרבה משאר קציני הבטיחות בענף  .

על אחריות משותפת בשאיפה ליצור חבילת בטיחות לשיפור הענף יש שלושה ממשקים עיקריים שקשורים אחד בשני, כאשר צד אחד מבין השניים נמצא בין הפטיש לסדן והם קציני הבטיחות . בראש נמצא משרד התחבורה ,לצד המעסיקים ו/או על פי תקנות התעבורה בהגדרה -בעל המפעל , לצד קציני הבטיחות . לכל אחד יש את האחריות שלו . במקרה שלכם חלק מכם מועסקים באמצעות משרד למתן שירותי בטיחות .ובמקרה זה יש לכם חובה ונאמנות כפולה ,פעם אחת מול המעסיק בעל המשרד לשרותי בטיחות.  ובפעם נוספת מול החברה בה הנכם מועסקים , אכן מרוכב ולא פשוט בתפקיד כה אחראי .
על הכשרת הנהג המקצועי והדרכתו והחניכה המתבקשת להקנות לו ניסיון, ברור לכל בר דעת שמדובר בתקלה מתמשכת בהכשרת הנהג המקצועי ולמעשה אנו קציני הבטיחות נושאים בעול בהכשרה וחניכה של נהגים אלה, והטיפול והפיקוח על הגורם האנושי גוזל זמן רב בהשקעה רבה מאיתנו בנוסף עלינו לקיים את כל דרישות החוק . אנו מצפים לשינוי המיוחל בהכשרת הנהג המקצועי וידוע לנו על התקדמות לחקיקה שהיינו שותפים לה בזמן הקרוב .אנו מצפים בדריכות לכינוס ועדת הכלכלה עוד השנה ומאמנים שכל הסייגים המקצועיים שבהם פעלנו בשנה האחרונה יבאו לביטוי בתקנות החדשות,ללא כחל וסרק וללא מניעים כלכלים כספים גירדא בשיתוף מלא עם כל הארגונים הפועלים בשטחי.תוך דגש על הוספת תחום האחריות על בעל המפעל . כאן המקום להצהיר שאחרי שנעבור משוכה זו – האיגוד יפעל להוסיף את הפרק הדן באחריות בעל המפעל לתקנות בדיני חברות כך שכל מנכ"ל יידע את האחריות בנושאי תחבורה ובטיחות הרובצת על כתפיו . על מנת להאציל את מלא האחריות על קצין הבטיחות ולתת לו את כל הכלים למלא את תפקידו כחוק .

לסיכום הצלחתו של קצין בטיחות נמדדת בתנאים הבאים : ביכולת הניהול שלו וניסיון מקצועי –לצד גיבוי מצד משרד התחבורה ומנהל תחום קציני בטיחות . כל אלה יכולים להצליח בתוספת הגיבוי מהמעסיקים . אקלים בטיחותי בחברה והשפעת התרבות הארגונית על הנהג/והנוהג קיימת השפעה גדולה על ההתנהגות הבטיחותית של העובדים. ולקציני הבטיחות ישנם כלים של השגחה, הדרכה, משוב ותקשורת. כאשר המדיניות אינה בקונפליקט (תפוקה) עם מטרות הארגון, יש בה כוח השפעה גדול. נראה כי עובד שנוהג ברכב חברה מושפע מהתרבות הבטיחותית למרות שלא תמיד הוא נמצא בין כתלי הארגון.

תגובת איגוד קציני בטיחות לדברי יו"ר מועצת המובלים .
אני מכבד את פעילות והתרומה של גבי בענף התובלה, יחד עם זה יש לי דעות שונות בנושאים השנויים במחלקות .
אני מכבד דעות גם אם הם מנוגדות לדעת אחרים כל צד והאינטרס שלו. האינטרס שלנו מתבסס על בטיחות ועוד פעם בטיחות נקודה ללא כל מניע כספי ו/או כלכלי .לא ניתן להתעלם מעמדת האיגוד בדברי שנמסרו בכנס . נכון השול חשוב ואין כל התקדמות שנים רבות ,תקנה 168 שעות עבודה ומנוחה חשובות ולא נעשה דבר ,אין שיפור מהותי בהכשרת הנהג המקצועי חניכה והדרכה. כל הנושאים האלה היו יכולים להיות טובים יותר וניתן היה לשפר אותם ולהימנע מהמצב בו יש חוסר נהגים ומקצוע לא נדרש רק אם כל העוסקים היו יוצאים מאזור הנוחות ומטפלים בנושא ברצינות ובנחישות עם מ.התחבורה והמדינה שהיו אמורים להקצות משאבים ומאמצים לתקן את המצב הקיים .ברפורמה מקיפה בענף באמצעות חקיקה .  
לגבי השול ומפרצי חניה שימו לב נהג מקצוען דואג לרתום המטען כהלכה אם המטען קשור כהלכה והנהג בנוסף גם כשיר לנהיגה ורענן אין כל סיבה שבמדינה קטנה כשלנו יהיה בכל כמה ק"מ מפרץ חניה. באופן כללי כבשי ישראל אינם דומים למרחקים ולכבישים באירופה שלא נדבר על תרבות הנהיגה . .אף אחד לא היה רוצה לראות משאית יוצאת ממפרץ חניה בכביש מהיר ,ולראיה יש גם מגבלות בחוק המגדרים מהי דרך מהירה ויש לחשוב עליהם בדרך מהירה יש מספר תנאים : ללא צומת ורמזור ,ללא תחנת הסעה ועוד מדוע מבקשים מפרצי חניה( מפרץ חניה במתוקנת של ירדה מהדרך המהירה לתווך אזור חניה בהחלט מקובל ) אבל לא נראה שיש לנו סיכוי להגיע למצב כזה,חשוב שיהיו אזורי מנוחה האפשרות לכך קיימת בתחנות הדלק ועוד . 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים