קליקAדיל מוסך מומחה: ממש אותה הגברת? קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

 מוסך מומחה  - האם הרעיון אכן מהווה מהפכה בענף המוסכים, או שבעצם מדובר ב"אותה הגברת בשינוי אדרת"? 'רכב ותחבורה' ממשיך בסדרת הכתבות על המוסכים בישראל. כתבה רביעית בסדרה.


ישי רבינוביץ'*

 

ממש אותה הגברת?

מוסך מומחה  - האם הרעיון אכן מהווה מהפכה בענף המוסכים, או שבעצם מדובר ב"אותה הגברת בשינוי אדרת"? 'רכב ותחבורה' ממשיך בסדרת הכתבות על המוסכים בישראל. כתבה רביעית בסדרה.

ישי רבינוביץ'*

מהו מוסך מומחה? הרעיון נולד במשרדי אגף הרכב במשרד התחבורה בעקבות המלצות
ועדת זליכה ולאור ניסיון ועדת היישום לבחון את אפשרויות יישום ההמלצות, והוגדר כך:
שדרוג המוסכים הקיימים בהיבט ציוד, מכשור וכוח אדם הכשיר לקליטת טכנולוגיות כלי רכב חדישות.
הגברת השקיפות והתחרותיות בענף חלקי החילוף והמוסכים תוך שמירה על רמה גבוהה של שירות, מקצועיות ובטיחות.
המוסך המומחה יוכשר לטיפול, תיקון ואחזקת רכב של מותג רכב אחד או יותר ויעמוד בתקנים שיקבעו על ידי משרד התחבורה ויהיה כפוף לפיקוח ובדיקות תקופתיות של מעבדה שתקבע גם היא על ידי משרד התחבורה.
מוסך שיעמוד בסטנדרטים יוכל להציג עצמו כ"מוסך מומחה" וברישיון הפעלת מוסך המונפק על ידי המשרד, תצוין מומחיותו בדגמי הרכב שאושרו לו.

* * *

מה המטרה בבניית מודל חדש זה של מוסך שירות? בהנחיות משרד התחבורה  הגדרת המטרה מובלעת במקצת אולם מעיון בטיוטת ההנחיות ניתן להבין כי המטרה היא - התחרות במוסכים המורשים של יבואני הרכב כך גם מאוזכרת התקינה האירופאית 566/2011  המופנית למעשה ליצרניות הרכב.
וכן גם כאמור לעיל, שיפור היכולות המקצועיות, הכשרת כוח אדם ומיומנויות גבוהות בהפעלת מכשור אבחון אלקטרוני ממוחשב.
טיפול ותחזוקת רכב הפך להיות מקצוע עתיר ידע, כך קובע בצדק משרד התחבורה, לשם כך נדרש ציוד הולם,הכשרה מקצועית, חומר טכני, ספרות מקצועית והוראות נוהל היוצאות מבית מדרשו של יצרן הרכב.
כיצד יוכשר ה"מוסך המומחה"? בהצעת הנוהל שהופצה על ידי משרד התחבורה מספר קריטריונים מפורטים למדי. יאמר מיד בעצם הגדרת הסטנדרטים קבע המשרד: "מודל מוסך מומחה, יעמוד בכל התקנים של המשרד, אך לא בכל דרישות יצרן הרכב".
האמור מתייחס לכלי רכב, פרטי ומסחרי קל עד 3.5 טון. המוסך המומחה אינו כולל פחחות,
צבע וצמיגים.
שטח המוסך לא יפחת מ-335 מ"ר מתוכם 110 מ"ר מבנה,  225 מ"ר חניה. לפחות 4 מנהלים מקצועיים. אחד בעל הסמכה במכונאות,חשמל ומיזוג אויר. יועץ שירות, 2 מכונאים אחד בעל הסמכה במכונאות לפחות 5 שנים. לפחות 3 מגבהים בעמדות עבודה.
המוסך נדרש להצטייד במכשור וציוד, רשימה מאד מפורטת (יש לציין כי זו רשימה די בסיסית להפעלת מוסך) ובציוד ספציפי על פי דרישות יצרן הרכב, בחוזה לאספקת מידע של יצרן הרכב.
המוסך נדרש להוכיח הכשרה באנגלית טכנית, יכולת קריאת שרטוטים טכניים ודיאגראמות חשמל.
המוסך יהיה בעל תוכנת ניהול מוסך אשר תבצע בין השאר - ניהול מלאי ממוחשב, ניהול לקוחות הכוללת את טיפולי הרכב, ספר הרכב, תקלות וחריגים.
המוסך רשאי לבצע את עבודתו בחלפים העומדים בדרישות איכות והתאמה למותג הרכב
המטופל ויהיה אחראי לנזק שיגרם לרכב בגין חלפים שאינם תואמים הגדרה זו.
המוסך יידרש לעבור השתלמויות טכניות. מעבדה מוסמכת תפקח על עמידתו של המוסך
בדרישות, בתדירות של לפחות אחת לשנה לצורך חידוש רישיון המוסך.

כל מי שיעמוד בסטנדרטים המפורטים ויקיים את הוראות הנוהל יהיה רשאי לשאת את התואר "מוסך מומחה" וכמובן לטפל בכלי רכב מהדגמים בהם הוכשר.

* * *

אם נבחן היטב את ההגדרות המכשירות את המוסך להיות "מומחה" נגלה ללא כל קושי כי
הגדרות אלה תואמות במדויק להגדרות יבואני הרכב מלפני 6-7 שנים  לפיהן נדרשו כל
מוסכי רשתות היבואנים (הראשון שהחל בתהליך זה היה יבואן מאזדה ופורד בישראל) להתאים ולשדרג את עצמם כשעיקר המאמצים הופנו לסביבת השירות - המבנה, משרד הקבלה, אולם העבודה, רווחת העובדים. דרישות עיצוב ואחידות שילוט וביגוד.
בכל שאר ההיבטים המקצועיים נדרש מעט מאד, באשר זה היה לחם חוקם של יבואני הרכב, לשפר ללא הרף את רמת עובדיהם, את איכות התהליכים המתבצעים במרכז השירות, את השקיפות ללקוח, תמחור מוקדם לפני ביצוע כל פעולה ברכב וכמובן שימוש בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר בעולם.
אשר על כן יאמר כאן מיד ללא כל היסוס, אם מטרת משרד התחבורה ביישום המודל החדש, הינה להעלות ולשפר את רמת המוסכים העצמאיים, לבנות סביבת עבודה נעימה יותר לציבור המשתמשים, לשפר את שביעות רצון הלקוחות,לחזק את אמון הלקוח ולסלק את החשדנות ("עובדים עלינו") – יבורך.
אם המטרה ליצור תחרות במחירים מול מוסכי השירות של יבואני הרכב, אני מתקשה לראות את ההצלחה.
יש לזכור שני דברים מרכזיים  בכניסה ליישום מודל "המוסך המומחה"  האחד – השקעה כספית לא קטנה נדרשת מכל מוסך עצמאי שירצה לשדרג עצמו, כיצד יחזיר את  השקעתו?
שניים – הכנסות המוסך : ממחיר שעת עבודה - האם ירצה להקטינה?  מהפער שבין מחיר המכירה של החלפים למחיר הרכישה שלהם מהספק  (25%-35%) האם יעדיף חלפים זולים?

* * *

ולעניין רשתות בינלאומיות בישראל; מי שהבין את מהות המודל החדש ואת היתרונות הגלומים בו היו שתי חברות גדולות של משווקי חלפים, המייצגות בארץ יצרני חלפים בינלאומיים. האחת "לדיקו" המשווקת את חלקי החילוף מתוצרת  BOSCH  אשר הזדרזה והכריזה על הקמת רשת  BOSCH CAR SERVISE בישראל וקוראת למוסכים עצמאיים להצטרף תוך הבטחה לשירות בסטנדרטים גבוהים, מחירים תחרותיים, וכמובן איכות חלפים ואחריות.
אחריה באה חברת "וורקו" המייצגת בארץ את יצרן החלפים MAGNETI MARELLI עם רשת משלה CHECK STAR  המזמינה את המוסכים בארץ להצטרף אליה ולהפוך "למוסך מצליח" כהגדרתם, תוך הבטחה ליעילות בעבודה, שיפור רווחיות,ידע טכני זמין.
האם קיים הבדל בין רשתות אלה הנסמכות על מודל המוסך המומחה לבין רשתות יבואני הרכב?
לא ולא. לדעתי אין כל הבדל. רשתות היבואנים הוקמו על מנת לתת מענה לטיפול ברכבים המשווקים על ידם ורשתות יצרני החלפים פותחו על מנת לעשות שימוש בחלפים המיוצרים על ידם.
האם רשתות אלה יגבירו את התחרות בענף? כנראה שבהחלט כן. אך לא בתחום המחירים.
התחרות תגבר משום שהרמה המקצועית שידרשו רשתות אלה תהיה גבוהה, שינוי פני מרכז השירות (לא מוסך עוד) המבנה, המשרדים יקבלו צבעים חדשים,אחידות, בעלי מקצוע
שיעברו הרבה יותר השתלמויות והכשרות בטכנולוגיות החדישות,שקיפות כלפי הלקוח כל
אלה  בהחלט יגבירו את התחרות. בעלי רכב ינטשו את  המוסך הכללי ויעשו שימוש  במוסך
"מומחה" או במוסכים הנמנים על רשת מסודרת ומאורגת כל שהיא.


תחרות במחיר ספק גדול מאד. כבר כתבנו באחת הרשימות בעבר והוכחנו כי המחירים בארץ אינם גבוהים בהשוואה לעולם. לפיכך לא סביר כי תהיה הוזלת מחירים כתוצאה מהשבחה ושדרוג של המוסכים העצמאיים הקיימים. מחיר שעת עבודה ומחיר החלפים לא יוזלו, שהרי על המוסכים המשודרגים להגדיל את הכנסתם על מנת לכסות את ההשקעות בשדרוג ותוספת הכניסות למוסך ספק אם תספיק לכך.
בשולי הדברים מתעוררת תמיהה, איגוד המוסכים שהיה הראשון שאמור לברך על המגמה
המסתמנת, הן בהקמת רשתות נוספות והן בשדרוג מוסכים כלליים לרמת "מוסך מומחה", דבר שיקדם את אותם מוסכים כלליים ויסיר את הסטיגמה  הטבועה בהם כביכול כלא אמינים, דווקא איגוד זה זה, מתרכז במאבק כנגד גופים מאורגנים אלה. ציטוט מפרסום בחוברת זו מפי נציג איגוד המוסכים: "האיגוד מתכוון להמשיך לפעול כנגד הגופים שמעוניינים להכתיב את תנאי הפעילות בענף", ובהמשך: "יפעל לצמצם את חסמי הכניסה לרשתות היבואנים". יודגש חסמי הכניסה עליהם מדבר איגוד המוסכים הם אותם גורמים המשדרגים את רמת המוסך ואלה אושרו על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים בצו שהוציא  לפני שבע שנים ואשר כל הגורמים בענף פועלים לפיו למרות שתוקפו פג ולא הוארך מעולם.

------------------
*לשעבר מנכ"ל איגוד יבואני הרכב וסמנכ"ל דלק מוטורס


 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים