QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
יו"ר ועדת בטיחות בדרכים: כל נערה ונער שמוציאים רישיון
צריכים לעבור את סדנת הנפגעים של בית חולים לוינשטיין

18/10/2016
שרות רכב ותחבורה 

ועדת המשנה לבטיחות בדרכים של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב אשר, קיימה לאחורנה סיור בבית החולים לוינשטיין, שנועד לבחון את הטיפול והשיקום של נפגעי תאונות הדרכים וכן ללמוד על תכניות שמפעיל בית החולים למניעת תאונות דרכים.  במהלך הסיור קיבלו חברי הוועדה סקירה ממנהל בית החולים, פרופ' עמירם כ"ץ, שסיפר כי לבית החולים ניסיון בטיפול במעל 100,000 מאושפזים במשך למעלה  מ-55 שנה ומחלקה עם מומחיות מיוחדת בכל אחד מתחומי רפואת השיקום. הוא הסביר כי הטיפול השיקומי יקבע את תוחלת החיים וגם את איכות החיים.  חברי הכנסת אשר, זוהיר בהלול חמד עמאר ונורית קורן, אף הצטרפו לסדנה שהעבירה קסם, נפגעת תאונת דרכים, לחיילים במסגרת העלאת המודעות לנושא והמאבק לצמצום תאונות הדרכים. הסדנה הותירה רושם רב על חברי הכנסת והיו"ר אשר אף קרא לשר החינוך, נפתלי בנט, לדאוג לכך שכל נערה ונער, בתקופה של לקראת הוצאת רישיון הנהיגה או קצת אחרי, יהיה חייב לעבור את הסדנה הזו בבית החולים לוינשטיין.
קסם, צעירה בשנות ה-20 לחייה, סיפרה לחיילות ולחיילים על התאונה שעברה, כאשר פנתה שמאלה בצומת חפציבה וטנדר פגע בה בעוצמה: "הייתי אבן שזרקו לים ושקעתי. בני המשפחה, אמא ואבא, היו חסרי אונים לראות איך הבת שלהם, שהם הכי אוהבים בעולם, שוכבת בלי שום יכולת לעשות משהו עבורי. התרופה הכי טובה שקיבלתי הייתה החיבוק מאחותי". מנהלת פרויקט הסדנאות, דינה ריינברג, סיפרה כי בית החולים מגייס את הידע והניסיון של אנשי הצוות, לצד הסיפורים האישיים, כדי להפחית את שיעור הפגיעות מתאונות דרכים. עם זאת היא ציינה כי העברת הסדנאות לבתי הספר לא נעשית בצורה מסודרת, וכי בתי ספר רבים לא מגיעים בשל היעדר תקציב. לדבריה, הסעת בתי ספר ממרחק ללוינשטיין כרוכה בהוצאות בהן לבתי הספר קשה לעמוד. היא הוסיפה כי גם כל רוכב אופנוע ונהג אוטובוס צריך להשתתף בסדנה. פרופ' כץ הוסיף עוד כי תקציבים זה דבר חשוב, אך קודם כל נדרשת יצירת מודעות למשמעות נזקי התאונות ולצורך בשיקום.
ח"כ חמד עמאר אמר כי הוא מקווה שחברי הכנסת יצליחו לעזור ולגרום לכך שהמדינה תשקיע תקציבים במקומות הנכונים. ח"כ נורית קורן אמרה כי אפשר לשלב את בני הנוער גם בפעילות בבית החולים, במסגרת המעורבות האישית של תלמידי התיכון. ח"כ זוהיר בהלול הוסיף כי המדינה צריכה להשקיע בכך יותר תקציבים, והוסיף כי השאלה היא האם גם בפריפריה מצליחים להעניק את אותו טיפול שבית לוינשטיין מעניק. ח"כ אשר אף הוסיף כי פנה בעניין הזה למנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, אך היא התנגדה לחייב זאת במסגרת הלימודים לבגרות. עם זאת הוא הוסיף כי ידרוש מהמשרד חלופות וציין כי בסוף החודש הבא תקיים ועדת המשנה דיון עם המנכ"לית בנושא.
חברי הכנסת ביקרו גם במחלקות ומכוני השיקום, בהם המכון לפיזיותרפיה, המכון לריפוי בעיסוק ובמחלקה לשיקום חבלות מוח. במכון לפיזיותרפיה פגשו חברי הכנסת נפגעת תאונת דרכים שחצתה מעבר חצייה באור יום ונהג פגע בה במהירות 70 קמ"ש בכביש עירוני. היא עפה באוויר ונפגעה קשה. בביקור במחלקת הריפוי בעיסוק צפו חברי הכנסת בטכנולוגיות שונות, בהן מציאות מדומה, בהן נעשה שימוש לצורך השיקום.

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים