QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
ועדת המשנה לתחבורה ציבורית:
התקציב לשילוב בין אמצעי תח"צ קטן ולא מנוצל

28/6/2016
שרות רכב ותחבורה 

ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לתחבורה ציבורית, בראשות ח"כ דב חנין, קיימה לאחרונה ישיבה שעסקה בשילוב בין אמצעי התחבורה הציבורית לחניוני חנה וסע, רכבות, מוניות וכלים דו גלגליים. היו"ר חנין אמר בפתח הישיבה כי היא מתקיימת במסגרת ציון יום הסטודנט בכנסת, והוסיף כי כדי שאנשים יבחרו בתחבורה הציבורית לא מספיק להשקיע כספים המערכות ענק, צריך גם מערכת שתדע להביא את הנוסעים בצורה נוחה ויעילה מדלת לדלת, ללא זמני המתנה מבוזבזים. בעניין זה, הסביר, השילוביות היא קריטית.
נציגת מרכז המחקר והמידע של הכנסת, רינת בניטה, הציגה בדיון את ממצאי המסמך שהכינה לבחינת פרויקט השילובים של משרד התחבורה, שהחל בשנת 2009. מהמחקר עולה כי תקציב הפרויקט היה אמור להיות 26 מיליון שקלים, אולם מאז 2010 ועד 2015 נוצל כמחצית מכך. עוד ציינה בניטה כי לפרויקט לא הוגדרו יעדים כמותיים לגידול בנסיעות, אלא יעדים של תוספת קווים. אחת הבעיות שהוצגו במסמך נגעה לתיאום בין האוטובוסים לרכבות, ומהמחקר עלה כי נהג אוטובוס צריך לרדת מהאוטובוס כדי לברר מתי הרכבת מגיעה. ח"כ חנין התייחס לנושא התקציבי ואמר כי מדובר בתקציב מאוד קטן וגם הוא לא מנוצל. "יש תחושה שזה לא בסדר העדיפות של משרד התחבורה", אמר.
נציג התאחדות הסטודנטים, יובל אביגדור, אמר כי תחבורה ציבורית יעלה היא הכרחית כדי לאפשר נגישות להשכלה גבוהה, גם בפריפריה הגיאוגרפית וגם בפריפריה החברתית. לדבריו, בישראל המצב חמור ביותר בעיקר ביישובים הערבים והדרוזים. "כדי שתחבורה ציבורית תהייה תחליף של ממש לרכב פרטי היא צריכה להיות יעילה לפחות כמוהו אם לא יותר", אמר. ח"כ חניו אמר כי אי אפשר להשלים עם זה שזמן ההגעה לקמפוסים בתחבורה ציבורית הוא כפול מהזמן במכונית. מנהל אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה, דרור גנון, אמר כי בשנה האחרונה בוצעו תוספות קווים, שדרוגים ושיפורים למען הסטודנטים. עם זאת הוא ציין כי "הסטודנטים הם פחות מ-5% ממשתמשי התחבורה הציבורית וצריך לתת מענה לכולם".
ח"כ איתן ברושי אמר כי צריך להתייחס לא רק למרכז ולתל אביב אלא גם לנעשה בפריפריה. "לא צריך לבקש מהסטודנטים לעשות בשבילנו את העבודה. הסטודנטים צריכים ללמוד ואנחנו צריכים לתת להם מענה בתחבורה ציבורית", אמר. מנכ"ל ארגון 15 דקות, גיל יעקב, אמר כי לא ייתכן שאין פרויקטור אחד שמנהל את הנושא. הוא הוסיף כי הרכבות מעדכנות את לוח הזמנים אחת ל-3 חודשים ולוקח זמן עד שלוח הזמנים של האוטובוסים מתעדכן בהתאם. מנהל פרויקט שילובים ברכבת ישראל, מושיק שינברג, התייחס לעדכון לוח הזמנים ואמר כי הרכבת מעבירה אותו לחברות האוטובוסים חודש לפני השינוי. סגנית ראש עיריית תל אביב, מיטל להבי, אמרה כי אחת הבעיות זה מגבלות פיזיות בסביבת תחנת הרכבת, בתחנת השלום למשל אין מדרכה ולא מפרצי חניה ומקום לאופנועים. בציניות היא הוסיפה: "אנחנו עושים שם קפה די יפה בדוחות". עם זאת היא הבהירה כי אסור לחזור על שגיאות העבר ולאפשר שקרקעות ששייכות לרכבת ישמשו למסחר ולרווחיות.
ח"כ חנין סיכם את הדיון ואמר כי הוועדה תמשיך לעקוב אחר ההתקדמות בנושא, בתקווה שתהייה לנו מערכת תחבורה ציבורית משולבת במהרה.


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים