קליקAדיל איגוד המוסכים סיכויים וסיכונים ברפורמה המתגבשת בענף הרכב קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

שר התחבורה, ישראל כץ, ממשיך לגבש את הרפורמות בענף הרכב, כשבמרכז  נמצא הגברת התחרות בענף, ואותו מעוניינת הממשלה להעביר כמכלול שלם. רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים, טוען כי החקיקה שכוללת את חוק הרישוי אשר אמור להחליף את צו הפיקוח ובו יוגדרו כלל מקצועות ענף הרכב שיוגבלו בחקיקה ראשית (התאמה לחוק יסוד - חופש העיסוק) וכן יכללו השינויים המינוריים שנשארו מהמלצות ועדת זליכה. לדבריו, חקיקה ראשית להגבלת מקצוע היא דבר ראוי ונכון והגיע אכן העת להסדיר את מקצועות הרכב בחקיקה ראשית. אלא שלא נהוג לבצע הליך חקיקה כה מורכב וכה דרמתי תחת מחטפי חוק ההסדרים שהינו מין חוק-סל החוטף מכל הבא ליד וממנו יצאו כל מיני "עיסקות חבילה" בעבר, אשר הביאו את עם ישראל למצבו החברתי והכלכלי העגום הנוכחי. בנוסף לכך, החוק הנוכחי אינו חד וחלק לגבי הפתרונות הנדרשים לטיפול בכשלים העיקריים בענף הרכב כדוגמת האובדן להלכה, הבידול בהשתתפות העצמית, שליטת חברות הביטוח - על מיהות השמאי והמוסך ועל מהות השומה והתיקון, שליטת יבואני הרכב - על ההפצה, על מיהות המפיצים על המחירים ועל המוסכים ועוד. כל אלה נכתבו בדברי ההסבר לחוק, אך לא מצאו ביטוי בחוק. לוי מעריך כי נושאים אקוטיים אלה נשארו ויישארו כנראה עוד זמן ממושך ב"אוויר". יחד עם זאת, לוי מוסיף כי החוק עצמו משלב שינויים חשובים מאד לענף בכל הקשור להסדרת מקצועות, לייבוא הרכב והחלקים, לייבוא חלקי החילוף והפצתם ונראה כי שינויים אלה יפתחו פתח נרחב להזדמנויות עסקיות רבות לעוסקים בתחום ולאחרים. באיגוד המוסכים מעריכים כח כל הגורמים הללו ישפרו את התחרות ויועילו לעוסקים ולצרכן במהלך העתיד, הן  הקרוב והן הרחוק. יחד עם זאת, באיגוד מקווים להוסיף לחוק תוספות שיתאימו את החקיקה למציאות הרצויה בשטח.
באיגוד המוסכים מצרים על כך שבחוק כמעט ולא נכללו המלצות וועדת זליכה בתחום הגבלת יבואני הרכב/חברות הליסינג/חברות הביטוח בכל הקשור לבעלות צולבת וכן ההתעלמות מההמלצה של וועדת זליכה, האוסרת על אחזקת יבואן ביותר ממוסך אחד ואולם תצוגה אחד. מעבר לכך ובנוסף לשאר הנושאים שנקברו, בולטת במיוחד ההתעלמות הכללית מכשלי ענף הביטוח (החל מהמלצה 42 להמלצות זליכה) ומהסדרי המוסכים/שמאים. התעלמות משרד התחבורה מטיפול בעניינים אלה זועקת לשמיים ולדעתנו אלה הם כשלים מהותיים בהצעת החוק, אשר יפגמו במימוש חזונו של שר התחבורה להוזיל את מחירי הרכב ואת מחירי מוצרי התעבורה. לוי סבור כי התוצאה תהיה שהשליטה על השוק תישאר בידי שליטי השוק הנוכחיים ולא תעבור לידי הרגולטור כמתבקש.
לוי טוען כי בימים שבהם משרד האוצר מסרב להפחית את מס הקנייה על הרכב החדש ושמסרב לשנות את מדיניות הליסינג ושמסרב להעביר את השליטה על שוק הרכב מידי המבטחות... ויחד איתו הממונה על ההגבלים שהפך, כפי הנחזה בדיוני משפט איגוד השמאים, לדוברו ה"רשמי" של איגוד חברות הביטוח - אין סיכוי שישתנה משהו מהותי במגרש המשחקים של ענף הרכב וכל מה שישתנה, כך זה נראה, הוא המלל, שממילא עלול להפוך למלל ריק מתוכן. לא כך היו פני הדברים בשוק התקשורת - שם השר כחלון לקח פיקוד מלא ופיקח בעצמו על השינוי המיוחל ורק כך הצליח להגשים את היעד שהציב.

 

רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים