קליקAדיל  בגדי הונדה החדשים קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  'רכב ותחבורה' במבחן דרך עם הג'יפון החדש - הונדה CR-V 2.0 ליטר COMFORT 2013

דובי זכאי


האמת, הרכב מצוין אז למה לשנות? אני מניח שהמחשבה הזו ליוותה את מתכנני השינוי בג'יפון הונדה, CR-V החדשה. אחרי תקופת המתנה ארוכה החליטו לשנות, אבל במינון נמוך. הדגם הראשון של הונדה CR-V  הוצג בארץ לראשונה, בשנת 1995. ב-2013 נולד הדגם הרביעי המשודרג, אבל כל שינוי בדגם היה עדין ומתחשב בלקוחות הקבועים שאוהבים את המוצר כפי שהוא. ה-CR-V נולד עבור נשות ארה"ב, אותן נשים בפרוורים שרצו רכב נוח, שישמש בין היתר ל'פזר' את הילדים בגנים ובתי הספר, לנסוע בנוחות לסופר, לשלוח את הילדים לחוגים, ועוד. ואמנם קיבלו רכב נוח גבוה שקט ואמין.
בארץ חוג הלקוחות היה אחר; סביב ההונדה קיימת הילה של איכות, מנוע מדויק, שקט ועוצמה. כאן בארץ חוג הלקוחות גם גברים שאוהבים את הנוחות של הרכב, וזה האוטו המשפחתי שלהם.

בשורת העיצוב

הגרסה החדשה מביאה בשורה בתחום העיצוב וגם בחיסכון בדלק, מקדם הגרר טוב יותר מהדגם הקודם ב-17 אחוז. תא הנוסעים מפנק, המושבים נוחים, תנוחת הנהיגה גבוהה, ותחושה דומה מלווה את היושבים במושב האחורי. שדה הראיה קדימה טוב מאוד, למרות שקורת הצד, בין החלון לדלת עבה, ומשאירה שטח מת קטן בעת פניה. נהג שמכיר את הרכב לומד להתגבר על השטח המת.
פנים הרכב עם עבודה מוקפדת. כאן לא תגלו חלק פלסטיק שנמס בחום, חומרי הייצור טובים, ובמהלך הנסיעה לא נשמע קולות של פלסטיק סורר שמקרקש בכל קפיצה. כל זה תורם לעיצוב הפנימי הנקי והשימושי גם ליושבים מאחור. ואם תוסיפו ברשימת היתרונות גם תא מטען ענק, 589 ליטר הגדול מסוגו בסגמנט, מתאים לכל הציוד המשפחתי לפיקניק. שינוי העיצוב של החלק האחורי הוסיף קו החלטי יותר והוסיף גם נפח.

מערכת חדשה

המנוע חדש, 2.0 ליטר, מצייר 155 כ"ס ב-6,500 סל"ד. תיבת הילוכים האוטומטית נותרה חמישה הילוכים קדמיים, עם אפשרות למצב ספורט, שבו הרכב מגביר את יכולת המשיכה. לעומת זאת אם הנהג שלנו חסכן ורגוע עדיף שילחץ על כפתור האקו (ECO) הירוק ויעבור לנסיעה מתחשבת וחסכונית בדלק. מרווח הגחון צומצם ל-16.5 ס"מ, רמז לנהג, תיזהר מפני שטח קשה מדי. אך עדיין הרכב מתאים לשבילי קק"ל, ירידה לשבילים לא אתגריים במיוחד בהחלט אפשרית. ההתנהגות הרכב בחולות טובה, מערכת ההנעה הכפולה, לא ממתינה כמו בדגם הקודם הקודמת לזיהוי השטח אחרי שאתה בפנים. המערכת שפותחה רגישה יותר וזריזה. ברגע שהרכב מזהה שינוי במרקם הדרך, הוא משלב אוטומטית את שיפור האחיזה, על-ידי שילוב ארבע על ארבע.

מצוין גם בדרך עפר

עם כל היופי האצילי של ה-CR-V השחור נסענו אל מקום שבו האצילות לא מחייבת. שביל של חולות, שנמתח בין מכמורת לגבעת אולגה. שילוב של חול טורדני, שביל משובש, דרך רומית קופצנית במיוחד, וגם כמה עליות די משובשות בדרך חולית, אמנם לא דרך שנועדה  לבדוק את מערכת הארבע על ארבע.
ה-CR-V  התייחס אל דרך העפר בזלזול, למרות שהגיעו אוסף של גרוטאות שעשו את זה הדרך ללא ארבע על ארבע. קטעים מסוימים, עם חול עמוק יותר לא היו מתאימים לרכב הרגיל, אנו פנינו לשבילי חול עמוקים. הג'יפון נישא בקלילות ללא מאמץ בחול, שילוב הארבע על ארבע לא הורגש. בחוץ היה יום חם מאוד, בפנים שלווה של שקט בטמפרטורה צוננת. הנוסעים שישבו אתי ציינו את השקט ואת נוחות המושבים.
בהמשך - שביל קצת יותר אתגרי, קטע של מעלה וסיבוב בחול טובעני. גם כאן ההונדה CR-V  טיפסה בקלות בחולות, השלימה את הסיבוב החולי וגלשה במדרון במהירות. הדרך הרומית העתיקה, שכבה עבה של אבנים קטנות, ההונדה החליקה את הנסיעה, ועד דרך לבדיקת הקפיצים ובולמי הזעזועים דרך נסיעה מהירה על במפרים. בכבישים מהירים תענוג צרוף של שקט ונוחות נהיגה ללא מאמץ ולמרחק גדול.

תעודת זהות

הונדה CR-V 2013
מנוע: 2.0 ליטר, הספק 155 כ"ס ב-6,500 סל"ד. מחיר: כ- 190,000 שקל.              

 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים