QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 איגוד המוסכים: טיפול במוסכי הסדר ושלא בהסדר

11/3/2016
שרות רכב ותחבורה 

באיגוד המוסכים פועלים בעקביות בניסיון לבטל את הזכות שנתן הרגולטור הישראלי לחברות ביטוח – הנחה בהשתתפות העצמית למבוטח הבוחר מוסך הסדר.
הנחה זו מקנה להחברות הביטוח בפועל שליטה בניתוב מבוטחים למוסכים ולספקי חלקים ספציפיים.
רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים מדווח כי מוסכים שאינם בהסדר עם חברות ביטוח, מדווחים על לחצים של ועל שמאי חוץ, סוכני ביטוח ונציגי ביטוחים ישירים בכדי להוציא לקוחות שכבר בחרו במוסך חופשי וזאת באמצעים בזויים כגון השמצת המוסכים הנבחרים ופיזור הבטחות שווא והטעיות.
לוי מציין כי לשכת סוכני הביטוח פרסמה לאחרונה תלונה שהוציאה על משווקי ביטוח ישירים של חברת הראל בטענה כי הנציגים משמיצים אותם בכדי לקדם את המכירות של המוצרים. הנהלת הלשכה מנהלת כיודע מאבק ארוך כנגד הפרסומת של "שוקה". איגוד המוסכים הפועל עם לשכת סוכני הביטוח תחת הנהגת להב בקידום נושאים כלליים של עצמאים, פנה להנהלת הלשכה בבקשה לאמץ את הכלל – "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" ולפעול בקרב חבריה להפסקת ההתנהלות הנלוזה הנ"ל שפוגעת בשמם הטוב ובפרנסתם של מוסכים פרטיים רבים שאינם "חתומים" עם חברות ביטוח וברור שיש דרכים יותר הגונות לשווק שירות ללקוחות.

מנגד, מוסכים שכן בהסדר עם חברות ביטוח מתלוננים על מגוון נושאים רחב המשקף את הזלזול העמוק של חברות ביטוח מסוימות בלקוחותיהן ואת הפגיעה המערכתית שיוצרת השיטה של תיקון כלי הרכב ואופן סילוק התביעות –
אספקת חלקים למוסך והעלמת רשימת החלקים שניזוקו בתאונה מחשבונית המוסך. בכך יש גם משום עקיפת חוק מכירת רכב משומש (זכאות למידע וגילוי נאות), התשס"ח–2008* וגם מניעה מודעת מרוכשי רכב פוטנציאלים לקבל מידע מפורט על רכב שעבר תיקון תאונה.
כאילו אין די בכך – נהפכים סוחרי רכב לעבריינים בעל כורחם מאחר והם עלולים להעביר לרוכשי רכב שתוקנו במוסכי ההסדר להם חברות הביטוח מספקות חלפים, מידע חסר שיעמיד אותם בפני סיכון לקובלנה פלילית ו/או לתשלום קנס הקרוב ל 200,000 ₪ וזאת משום שחברת ביטוח אינה מחויבת בחוק זה לספק מידע מפורט כפי שמחויב מוסך לספק.
רצ"ב הגדרת ה"מידע" בחוק מכירת רכב משומש– ""מידע" – מידע על תיקונים או טיפולים שבוצעו ברכב או כל מידע אחר שיש בו כדי להעיד על מצב הרכב ותקינותו, ולעניין מבטח – סכום תגמולי הביטוח ששולמו בעד הרכב ופירוט סוג הנזק או ירידת הערך שבשלם שולמו;"
על בסיס חוות דעת של שמאי רכב העובדים לטובת חברות הביטוח בהסדרים אלה, נמצא כי שמאי רכב מסוימים אף מקטינים את עלות הנזק הגולמי וזאת בניגוד לחוק.
חוות הדעת הללו מגלות לנו גם כי בתיקון נזקי צד ג' ש"חובקו" על ידי חברות ביטוח ותוקנו במסגרת הסדר מוסכים, נעדר מרכיב ירידת הערך וגם אם השמאי נקב אחוזי ירידת ערך שהרי החישוב הסופי מסתכם בסכום – 0 !!! .
ככה מתנהלות חברות ציבוריות הניזונות מנאמנות של כספי ציבור והאמורות לספק ביטחון למבוטחים כי חברת הביטוח תמלא את מחויבותה על פי הפוליסה התקנית ו/או על בסיס חובת ההשבה לקדמות בדיני נזיקין.


 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים