QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
  ועדת המדע והטכנולוגיה סיירה בחברת 'גט'

25/9/2016
שרות רכב ותחבורה 

בהמשך לדיוני ועדת המדע והטכנולוגיה בנושא התחבורה השיתופית בישראל שנערכו בחודשים האחרונים, קיימה וועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת סיור בחברת 'גט', במטרה לשמוע על תוכניות החברה שלקחה חלק בדיונים בנושא, ובמשרדיה בתל אביב מועסקים כ-350 עובדים מתוך 800 עובדים בעולם כולו.
בפתח הסיור ביקרה הוועדה במרכז הפיתוח בו מועסקים כ-100 עובדים המספקים פתרונות ללקוחות החברה ברחבי העולם. לשאלת יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב, ציין מנכ"ל החברה בישראל, מארק און כי בכוונת החברה שנוסדה בישראל לשמר את מרכז פעילותה בארץ, וכי למרכז הפיתוח צפויים להצטרף 100 עובדים נוספים, בניהם גם נשים מהחברה החרדית, כוח עבודה שכבר מועסק בחברה בהצלחה רבה. "בכל מקום בו מועסק כוח אדם זה ישנה שביעות רצון" ציין מקלב.
הוועדה ביקרה בהמשך במוקד החברה הפעיל 24 שעות ביממה ועוקב אחר כלל הנסיעות המבוצעות באמצעות האפליקציה, כאשר בישראל 6,000 נהגי מוניות נותנים שירות באמצעותה, 60 אלף באנגליה ו-80 אלף ברוסיה.
לאחר הסיור התקיימה ישיבה במסגרתה קרא ח"כ מקלב לחברה לשתף את נתוניה עם משרד התחבורה לשם שיפור אופי התחבורה בישראל, עם דגש על שיפור התחבורה הציבורית, "בידכם נתונים שאין בידי המשרד ויכולים לסייע לכלל הציבור בישראל", על כך השיב און כי החברה משתפת פעולה עם משרד התחבורה, וכי מטרת החברה לשפר את איכות התחבורה בישראל ובכלל, "אנחנו נלחמים ברכב הפרטי, אנחנו רוצים להפחית את מספרם על הכביש ולייצר תחבורה ציבורית אמינה וטובה יותר".

גט הציגה בפני הוועדה את תוכניותיה בכל הנוגע לתחבורה שיתופית, בניהן מודל שיביא לתחבורה במחיר לתחנות רכבת ומהן, באמצעות הסעת מספר נוסעים במונית אחת, וייחשף בקרוב. עוד הציגה החברה כי היא תומכת בתוכנית שהובאה בטיוטת חוק ההסדרים, במסגרת יוכלו מוניות לאסוף מספר נוסעים ובכך תוזל מחיר הנסיעה עם כל נוסע נוסף.
יחד עם זאת טען און כי תחבורה שיתופית בצורה של נהגים בעלי מכוניות פרטיות שיגבו תשלום עבור נסיעות תביא לתוצאה הפוכה – עליות מחירים ועומסים גדולים יותר בכבישים.
יו"ר הוועדה השיב מנגד כי לעמדתו יש מקום לתחבורה שיתופית בצורות שונות, ולא רק דרך מוניות. "אנחנו מברכים על פעילות החברה למען התחבורה בישראל, יחד עם זאת אתם מציעים תחבורה ציבורית במתכונת שונה דרך מוניות משותפות אבל עדיין לא מדובר בתחבורה שיתופית. אפשר לשקול מה ואיך, אבל עם ההתקדמות הטכנולוגיה לא ניתן להתעלם מהאפשרויות הנוספות שיכולות לתת לציבור הרבה יותר, להוזיל עבורו עלויות ולתת פתרונות במקומות שהם לא קיימים".
ח"כ מקלב קרא למשרד התחבורה לפעול בנושא החדשנות התחבורתית: "התחושה היא שהמשרד לא עושה מספיק. יש פיתוח של תשתיות אבל בכל הנוגע לתחבורה הציבורית שיחד עם חינוך מהווה את הנושא המרכזי ביותר עבור הציבור אין תזוזה. אנחנו כאן כדי לפעול למען הסעת המונים יעילה וזולה יותר, מדובר בנושא בעל חשיבות צרכנית וחברתית אדירה, ואני קורא למשרד התחבורה לשלב ידיים עם הגורמים והפיתוחים השונים בשוק, בנגישות לתחבורה לציבור אנחנו תקועים".
ראוי לציין כי לפני כשבוע פנתה רשות ההגבלים העסקיים לשר התחבורה, ישראל כץ וביקשה ממנו לפעול לשם הכנסת התחבורה השיתופית לישראל, ובכך הצטרפה לעמדה אותה כאמור מקדמת ועדת המדע והטכנולוגיה בשנה האחרונה.

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים