QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 במבצע אכיפה משולב נעצרו מחלקי גז באופן פיראטי

12/12/2015
שרות רכב ותחבורה 

בפעילות היחידות הארציות של משטרת ישראל בתום הפעלה סמויה ראשונה מסוגה, ממושכת ומורכבת, של סוכן בתחום אספקת גז, פשטו הבוקר כוחות משולבים על שישה מתחמים של חברות גז, ערכו חיפושים ועצרו/עיכבו לחקירה תשעה חשודים בחשד שסיפקו גז לגורם בלתי מורשה ואפשרו הובלתו באופן בלתי חוקי ומסוכן.
החקירה מנוהלת על ידי להב 433 מודיעין ויאל״כ, בשיתוף פעולה עם חוקרי מס הכנסה מרכז ברשות המסים, אגף האכיפה במנהל הדלק והגז של משרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים ופרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי). במסגרת מבצע האכיפה המשולב פעלו נוסף על גופים אלה, כוחות מכלל יחידות להב 433, לוחמי קורל במג״ב וממחוזות משטרת ישראל, המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה, חברת החשמל והרשות הארצית לכבאות והצלה.
במסגרת המאבק המשולב של הרשויות בתופעת העיסוק הרשלני והמסוכן בגז ומחולליה, הפעילה המשטרה סוכן, אשר אסף ראיות שביססו חשד לכך שמספר חברות המורשות לעסוק בגז, מספקות גז לגורמים בלתי מורשים, תוך שאחסנת הגז והובלתו נעשים באופן המהווה סכנה ממשית לציבור, בין היתר בשל העובדה כי בלוני גז, שחלקם אף לא עברו בקרת איכות מוקפדת כנדרש ועלולים להוות כשלעצמם סכנה ממשית, מועמסים באופן רשלני על כלי רכב שאינם עומדים בתנאים הקבועים בחוק ומשונעים באופן המהווה סכנה למשתמשי הדרך ולציבור כולו.
בתום החקירה הסמויה נערך מבצע משולב במסגרתו פשטו כוחות משטרה וגופים נוספים על מתחמי הגז ועל בתיהם של תשעה חשודים, ממנהלי ועובדי החברות. הכוחות ערכו חיפושים, עצרו/עיכבו חשודים לחקירה וכן תפסו נכסים וחשבונות לצורך בקשת חילוט.
במסגרת האכיפה המשולבת בהובלת פרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) ומנהל הדלק והגז במשרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים, אשר ליוו את החקירה הסמויה, ינוהל במקביל להליך הפלילי, הליך אכיפה מנהלית בתחום הגז, במסגרתו יוצאו צווי סגירה וכן יחל הליך מנהלי של שלילת רישיונן של החברות המסכנות חיי אדם ומפרות את החוק. בהמשך תישקלנה פעולות נוספות.
בהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהחשודים לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בסמוך לשעה 14:00 בבימ״ש השלום בראשל״צ. בטרם היציאה למבצע הלילה, נערך טקס במסגרתו הוענקו לסוכן תעודת שוטר ואקדח לרגל גיוסו למשטרה.
המדינה רואה חשיבות רבה בטיפול בפעילות עבריינית באמצעות אכיפה משולבת על מנת למנוע פעילות זו ולעקור אותה מן השורש, תוך אכיפה פלילית מצד אחד ופגיעה בכיסם של העבריינים מצד שני. החשיפה והפעילות הלילה מצטרפים לשורת חשיפות, פעילויות וכתבי אישום במסגרת המאבק הנחוש והמשולב של המשטרה וכלל הרשויות בתופעת העיסוק הרשלני והמסוכן בגז ומחולליה ובכוונת הרשויות להמשיך ולהכביד ידם על מבצעי העבירות המסכנים את הציבור.
        
 
   

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים