קליקAדיל לתקן את הרכב במוסך של בן משפחה קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

חברות הביטוח אינן נוטות לסמוך על המוסך המשפחתי. המחשבה הטורדנית היא שהמוסך המשפחתי גוזר קופון שמן בעת שהוא מתקן רכב שנפגע בתאונה, ואשר קשור לבן אותה משפחה.
רונן לוי יו"ר איגוד המוסכים מציין פסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים אודות תיקון אחר תאונה שבוצע ברכבו של בנו של בעלים של מוסך בירושלים. התביעה אותה הגיש הבן היא תביעה להחזר הפרש כספי, אותו קיזזה חברת הביטוח מסכום התיקון המקורי של התביעה : "הנתבעת לא הכירה בנזק בחלקו הקדמי, וכן החליטה באופן שרירותי להפחית 45% מתיקון הנזק במוקד האחורי, כיוון שהרכב טופל במוסך משפחתי של התובע. לוי מציין כי ההפחתות שמבצעות חברות הביטוח בגין "רווחי מוסך" אינה חדשה לאיגוד ואינה חדשה גם לנתבעת זו. לוי מזכיר כי הנתבעת אוחזת גם בכובע של חברת השכרה/ליסינג, ובכובע זה גם היא תובעת מבטחות אחרות המקזזות לה סכומי "רווח".
לוי מזכיר מקרה דומה שנידון בתביעה שהגישה הנתבעת דכאן כנגד מבטחת אחרת והנימוק שלה לכך שאין להפחית לה פיצוי בגין סכומי רווח היה : "...המבקשות מנמקות את הדבר , בכך שמדובר בעולם המסחר, ובו רשאים הם לעשות רווחים הוגנים, וכי למעשה הסכום אותו הן תובעות מאת המזיק הוא נקבע ע"י שמאי רכב מומחה , על פי תנאי השוק ומחירי החלפים".
באיגוד המוסכים מזכירים את החקיקה שהושגה בשנת 2007, בעת גיבוש 'הסדר השמאים' . סעיף 3ו' להסדר השמאים המתוקן (שהינו חלק בלתי נפרד מן הפוליסה) קובע כדלקמן : "הצעת התיקון והשומה של שמאי החוץ יהיו הצעות התיקון והשומה הקובעות, אלא אם כן הציג המבטח בכתב הצעת תיקון או שומה נגדיות (של כל שמאי שהוא) והודיע על רצונו לערער על הצעת התיקון או השומה לשמאי מכריע כמפורט להלן, לא יאוחר מיום עבודה אחד מיום עריכת הצעת התיקון ומסירתה למבטח או שבוע ממועד העברת השומה למבטח, לפי העניין." התיקון נשוא התביעה לווה על ידי שמאי חוץ של המבטחת ועל כן, במידה ויש לה זכות קיזוז, היא קיימת אך ורק על פי המנגנון הקבוע בחוק ולא אחרת. מאחר וחברת הביטוח לא פעלה על פי מנגנון זה, בית המשפט קבע ובצדק כי"... התנהלות הנתבעת 1 בסוגיה זו הינה שרירותית, פסולה ולא ראויה..." .
באיגוד המוסכים מקווים כי חברות ביטוח יפסיקו עם הנוהג הזה וכל חברת ביטוח שעל דעתה לקבל מבני משפחה של בעלי מוסכים ו/או מבעלי המוסכים עצמם "הנחה" על התיקון - ראוי שיספקו הנחות מקבילות על מחירי הפוליסה לאותם בני משפחה שהרי אף אחד מאיתנו אינו חושד בחברות הביטוח כי אינן מרוויחות מהביטוח ולא מוכר לנו סידור "הנחת קולקטיב" משפחתי של בעלי מוסכים באותו הקף. סידור הדדי כזה יכול, אולי, להיות נחמד לכל משפחות בעלי המוסכים ( כ - 25,000 מבוטחים פוטנציאלים מדרגה ראשונה - לא כולל סבים וסבתות) אשר יוכלו ליהנות מויתור חברות הביטוח ואולי גם מוויתור סוכני הביטוח על רווחי שיווק הפוליסות לבני המשפחה.
.
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים