קליקAדיל המוסך מזווית ראייתו של המשתמש/לקוח קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

 

'רכב ותחבורה' בסדרה על המוסכים בישראל, תחת צל השינויים שמשרד התחבורה מבקש להנהיג בענף תחזוקת הרכב, לבעייתיות של תחרות, יוקר הטיפול ועוד. כתבה שלישית בסדרה.

ישי רבינוביץ'*

 

הבהרנו לא אחת כי הטיעונים יקר, יקר, כשמדובר בשירותי המוסך אינם כצעקתה. ננסה להוכיח אמירה זו ודווקא מנקודת מבטו (כך ראוי שיסתכל) של הלקוח – בעל הרכב הנזקק לשירות.
רכב נוסעים (פרטי) נוסע בשנה בממוצע, על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה 17,000 ק"מ, נסיעה זו מחייבת על-פי המלצות יצרני הרכב בכל דגמי הרכב, לבצע טיפול אחד בשנה.
בחמש (5) שנות שימוש ברכב, בדרך כלל מומלץ להחליפו לאחר תקופה זו, על-פי ממוצע זה יעבור הרכב 85,000 ק"מ ויידרש לבצע חמישה טיפולי שיגרה לשם שמירת תקינות הרכב.
הטיפולים הנדרשים הם: החלפת שמן מנוע ומסנן שמן בכל טיפול, שלוש החלפות של רפידות בלם קדמיות, שתי החלפות של דיסקיות בלם אחוריות, מסנן אויר אחד מסנן דלק אחד ופעם אחת 4 מצתים.  כל הפעולות הללו לרבות העבודה הכרוכה בהם ובחלפים העומדים בדרישות איכות והתאמה (סביר להניח מקוריים) מסתכמות לסך 6.500 ₪   בחמש שנים, דהיינו 7.5 אגורות לקילומטר נסיעה. לכך יש להוסיף תקלות בשנים ארבע וחמש. שלוש השנים הראשונות מכוסות באופן כמעט מוחלט על ידי אחריות יצרן הרכב. בסבירות גבוהה ההסתברות לתקלות אינה עולה על 3.000 ₪  הגענו ל-11 אגורות לקילומטר נסיעה. זה נחשב למחיר יקר? למחיר מופקע?
זו הדרך לבחון את עלות יוקר תחזוקת הרכב. יתר על כך אם נפרוס את ההוצאה לתקופת השימוש ברכב נקבל 160 ₪ בממוצע לחודש. פחות מתשלום לוועד הבית.

ביטוח רכב מקיף וחובה מגיע לכדי 30 אגורות לק"מ! ולא שמענו קול צעקה, אף אחד לא זעק- אין תחרות מחירים מוגזמים. הסיבות שתיים- אחת אין מי שיעמוד מול חברות הביטוח להן  לובי חזק במסדרונות הכנסת וועדות הכלכלה והכספים, אלה המחליטים פשוט פוחדים. הסיבה השנייה- כל כך קל לתפוס כותרות "אין תחרות בענף שירותי הרכב",  "החלפים יקרים" וכל שר תחבורה הרוצה, ומי לא רוצה, להיחשב כמושיע הנוהגים ( יש כאלה למעלה משני מיליון), רואה עצמו כמנהיג רפורמה כזו או אחרת , כמובן ללא בדיקה עניינית.
 ונעבור לעניין אחר:

,
אמינות הטיפול - שקיפות

כניסת רכב למוסך "נתפסת" אצל רבים כמתלה קשה, בשל חוסר הידע וההבנה הטכניים והחשש הגדול כי מוכרים לך "סיפורים", כי "עובדים" עליך. על מנת להגביר את אמינות המוסך הונהגה בעיקר אצל מוסכי רשתות היבואנים שיטה, בה עם כניסת הרכב הוא מועלה לעמדת בקרה –דיאגנוזה, והלקוח עם יועץ השירות במוסך מבצעים סיור קצר מתחת לגוף הרכב, תוך קבלת  הסבר על מערכות הרכב השונות והדרכה ללא מקצועיים.הסבר זה עושה שימוש במונחים טכניים המוסברים ללקוח . סיור מסוג זה עורך כ-5-7 דקות, תוך כדי פעולה זו נרשמת תלונת/בקשת הלקוח לביצוע הטיפול, וכן נבחנים בנוכחות הלקוח, נזילות שלא ידע עליהם, שחיקת בלמים, פגיעות שונות וכדומה.
בדרך פעולה זו לומד הלקוח להכיר את הרכב ובו בעת המוסך מגלה שקיפות מלאה לפעולות
שהוא אמור לבצע ברכב ואף לתמחר אותן.
הלקוח יעזוב את המוסך כשהוא ראה את מצב הרכב הבין את הפעולות שיבוצעו ברכבו ועלותן ובכך תעלה אמינות המוסך המטפל ולא עוד "עובדים עלי".

מוסך מומחה

לאחרונה עלה וצץ מושג חדש - "מוסך מומחה". המחשבה מאחורי המיזם, להקים גוף מתחרה  למוסכי רשת יבואני הרכב. למה? כמובן, כי מוסכי רשת היבואנים "יקרים", "בלעדיים", מחייבים את הלקוחות לקבל את שירותיהם אחרת..  ועוד הגדרות הזויות מסוג זה. אשר על כן אם יוקמו מוסכים מומחים, אשר יתמחו במותג אחד או יותר, יהיו פתוחים לעדכונים טכניים וחידושים היוצאים מבית יצרן הרכב, יהיו יעילים יותר (יותר ממה?), מקצועיים יותר, תוגבר התחרות בענף הרכב.
וכבר שאלתי במאמר קודם כיצד כל אלה יביאו להגברת התחרות, האם מחיר שעת עבודה של מוסך מומחה תהיה זולה יותר? האם החלפים שישתמש בהם יסופקו לו במחיר זול יותר, חלפים העומדים בדרישות איכות והתאמה. אם כל זה אכן יקרה כיצד ירוויח . התשובה כמובן ברורה אין סיכוי להוזלות אלה ובתנאים המוזכרים המחיר יהיה זהה (אגב כאמור הוא אינו יקר).
אלא מה שקרה הוא שהמוסכים המומחים לכאורה, אלה שעד כה הוגדרו כך, כולם משויכים לרשתות חדשות. לא רשת יבואני הרכב, אלא רשת של חברת "בוש" Bosch Car Service   ורשת של חברת Magneti Marelli  "צ'ק סטאר". מה הואילו חכמים בתקנתם? שני הגופים הנזכרים הם יצרני חלפים מהגדולים בעולם ומטבע הדברים ינסו ל"דחוף" את החלפים המיוצרים על ידם למוסכי הרשתות שהם מקימים "מוסכי מומחים". האם מוסכים מומחים אלה יוכלו להתחרות במוסכי רשת היבואנים במחיר?
כאמור הסבירות נמוכה ביותר. היתרון היחיד שרשתות אלה יביאו איתם יהיה בשיפור השירות הניתן במוסכים, בשיפור המראה, ביתר מקצועיות, במכשור מתקדם שידרשו לעשות בו שימוש, בהרגלי ושיטות עבודה המקובלים באירופה ואין לזלזל בכל אלה.
שאלה אחת נותרה בלתי פתורה: מהיכן יגיע כוח האדם לקיים את כל המערכת המכובדת הזו.

*לשעבר מנכ"ל איגוד יבואני הרכב  וסמנכ"ל דלק מוטורס

 


 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים