קליקAדיל עוברים לייצור סדרתי של רכבים עם מנוע תאי דלק
יונדאי השיקה את ה- ix35 Fuel Cell בגרסה שאינה פולטת כלל מזהמים
קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

עליית מחירי הדלקים, כמו גם זיהום האוויר הרב שיוצרים כלי הרכב בעלי ההנעה הקונבנציונלית, כל אלה מעודדים את המעבר לשיטות הנעה אלטרנטיביות. בימים אלה השיקה יונדאי את דגם ה- 35- I  המבוסס על הנעה באמצעות תאי דלק, כשמנוע זה מוזן במימן לצורך הפקת אנרגיה חשמלית נקיה. מקור האנרגיה של מנוע תאי הדלק מבוסס על ריאקציה כימית בין המימן לחמצן על מנת ליצור אנרגיה חשמלית נקיה. היתרון של המימן טמון בעיקר בידידותו לסביבה ובפליטה הנקיה, נטולת CO2 או CO) שאינה גורמת להתחממות כדור הארץ.
בפועל, לכל יצרני הרכב ברור כי ההנעה באמצעות תאי דלק תהפוך לצורת ההנעה השכיחה בענף הרכב, וזאת עקב יתרונותיה בתחום הפחתת זיהום האוויר והחיסכון בצריכת האנרגיה. יחד עם זאת, המגבלות לשימוש בכלי הרכב (תדלוק, אחסנה ושימוש) אינן פשוטות, כשהשאיפה היא  להגדיל את טווח הנסיעה וכן לפשט ולהוזיל את המערכת היקרה. יצרני הרכב אינם מוותרים. לכל ברור שזאת ההנעה שתיושם לקרא סוף העשור, ואף אחד לא מתכוון להיוותר מאחור מול מתחריו.
היונדאי  ix35 יצא מפס הייצור ב- Ulsan , כשהוא זוכה מיד לתהודה ושפע של תשבוחות שמגיעות מכל רחבי העולם. בפועל, יונדאי הפכה ליצרנית הרכב הראשונה בעולם שבנתה פס ייצור של כלי רכב בעלי מנוע תאי דלק ואשר יוצרים אפס פליטת מזהמים.
דגם ה- ix35 עם מנוע תאי דלק מבוסס על יונדאי ix35 הפופולרי (שמשווק בפלח שוק של מגזר ה- SUV , רכבי פנאי- שטח). הרכב נחשף  באירוע השקה בהשתתפות ההנהלה הבכירה של יונדאי ובנוכחות בכירים מתעשיית הרכב העולמית.
"עם רכב תאי דלק, ה- ix35 של יונדאי מוביל את הדרך לעתיד, עם אפס פליטת מזהמים" , כך אמר  סגן יו"ר חברת יונדאי ג'ו קים, במהלך טכס ההשקה. "ההנעה באמצעות תאי הדלק של ה- ix35 היא הידידותית ביותר לסביבה, כשהנעה זו מוכיח כי טכנולוגיית תא דלק מימני בשימוש בנהיגה יומיומית אינה כבר בגדר חלום."
ה- ix35 שנחשף בטכס יהיה אחד מתוך 17 רכבים המיועדים ללקוחות ציי רכב בעיר קופנהגן (שבדנמרק) ובעיר Skåne, (בשוודיה). עיריית קופנהגן, כחלק מהיוזמה שלה להפוך לעיר נטול פחמן עד 2025, תקבל כ- 15 רכבים מדגם ה- ix35 החדש , ואילו שני ix35 יסופקו ל- Skåne, שוודיה.
נציין שמנוע תאי הדלק של ה- ix35 כבר זכה השנה בפרס היוקרתי ב- FuturAuto , במסגרת תערוכת הרכב הבינלאומית שנערכה בבריסל. הפרס ניתן ליצרנית הרכב הקוריאנית על החדשנות הטכנית שלה. ה-  ix35 שיצא מפסי הייצור הוצג בתערוכת הרכב הבינלאומית בז'נבה שנערכה בחודש מרץ, שם הרכב זכה לתשבוחות בינלאומיות רבות.
"ייצור פס ייצור של רכב תא דלק מהווה אבן דרך חשובה בהיסטוריה של תעשיית הרכב לא רק בקוריאה, אלא ברחבי העולם", כך טוען  מאנג וו הפרק, ראש עיריית Ulsan.  "על ידי אספקה יותר תחנות תדלוק מימן נוכל לתמוך בכלי רכב בעלי הנעה בתאי דלק הידידותיים לסביבה, וכך העיר  Ulsan תהפוך להיות ציון הדרך עבור מכוניות ידידותיות לסביבה."
יונדאי מתכנן לבנות כ- 1,000 רכבים מדגמי ה- ix35 בעלי הנעת תאי דלק בשנת 2015, וזאת בעיקר לחכירה לציי רכב ציבוריים ופרטיים, בעיקר באירופה. האיחוד האירופי יצר מפת דרכים לפיתוח, תקינה ובנייה של כלי רכב המוזנים במימן, וכן יש בניה יזומה של תחנות תדלוק במימן.
האסטרטגיה של יצרניות רכב מוביל באירופה ובארה"ב היא לספק כלי רכב תא דלק מימן והקמת תחנות תדלוק על מנת להכין את השוק לייצור המוני של כלי רכב תא דלק מימני.
לאחר שנת 2015, כשעלויות הייצור של הרכב תהיינה נמוכות יותר ויוקמו תשתיות נוספות לתדלוק במימן, יונדאי תתחיל לשווק כלי רכב עם מנוע תאי דלק גם לצרכנים הפרטיים.

מנוע תאי הדלק של יונדאי ix35 בנוי בטכנולוגית חדשנית  והוא מופעל על ידי מימן טהור. מחסנית תאי הדלק ממירה את המימן לחשמל, שהוא זה שמניע את הרכב הלכה למעשה. הפליטה היחידה שנוצרה על ידי תא הדלק ix35 היא מים. מנוע תאי הדלק של יונדאי ix35 הוא בעל מערכת העברת כוח מעולה, ובפועל הוא מתקרב לביצועים הדומים לזה של ה- ix35 הקונבנציונלי (ראה מפרט טכני).

למרות שה- ix35 בעל מנוע תאי הדלק מבוסס על ה- ix35 הקונבנציונלי, ביונדאי טרחו לייצר לו חזית חדשה ומבודלת. מדובר בתכנון חדש לגריל ולסורג הרדיאטור, פגוש ייחודי, פנסי ערפל, מערכת בקרה חדשנית  ו- GPS עם צד בגודל 7 אינץ'. המטרה היא לשפר את הסחירות של הדגם הייחודי בשוק. יתר על כן, ביונדאי בנו את מערכת תאי הדלק בצורה מודולרית, כחלק המרכזי של הרכב. הכוונה היא שניתן יהיה להתאים את גודל מיכלי האחסון, הממיר, המנוע ושאר הרכיבים למאפייני פעולה נוספים. בדרך זו ניתן יהיה 'לאמץ'  רכיבים של מערכת תא הדלק המימני לרכבים בעלי גודל שונה, ולהתאימם לפלח השוק של כלי הרכב המשפחתיים. התוצאה תהיה שאפשר להתאים את גודלו של המנוע לזה של מנוע בנזין, תוך שיפור תפוקה, ביצוע תחזוקה, נוחות משופרת ובעלויות שאינן גבוהות.

מנוע תאי הדלק של יונדאי נכלל בתת המותג ' Hyundai Blue Drive'. התג הזה מעיד על כלי הרכב הנקיים ביותר של היצרנית הקוריאנית, ובהם דגם הסונטה ההיברידי, i20 Blue Drive , ודגם ה- i10 הקומפקטי בעל ההנעה החשמלית.

מנוע תאי הדלק של ה- ix35 עונה על הקריטריונים שנקובים בהסכם שנחתם בשנת 2009 על ידי מדינות ה-G8 באיחוד האירופי , כאשר היעד של ההסכם שגובש הוא להפחית את פליטת הפחמן בשיעור של 80 אחוזים עד לשנת 2050, וכן לעמוד בתקנות זיהום האוויר המחמירות של מדינת קליפורניה (California Zero Emission Vehicle ).
את מיכלי הדלק של ה- ix35 ניתן לתדלק במימן תוך דקות ספורות בלבד. הרכב מאיץ מאפס עד 100 ק"מ / שעה ב- 12.5 שניות. המהירות המירבית של הרכב היא 160 ק"מ / שעה והוא יכול  לנסוע כ- 594 ק"מ עם תדלוק מימן בודד.
ביונדאי טוענים כי תא הדלק של ה- ix35 הינו פרי של 14 שנות מחקר ופיתוח שבהן נטלו חלק כ- 100 מהנדסים. המחקר והפיתוח נערכו במרכז המו"פ של יונדאי, במרכז הממוקם ב- Mabuk, קוריאה. במהלך השנים הללו הושקע סכום עצום שנאמד במאות מיליוני יורו. ה- ix35 החדש גמע במהלך מבחני הניסוי למעלה מ- 2 מיליון קילומטרים בתנאי נסיעה פיזיים אמיתיים, וזאת בנסיעות שנערכו באירופה, קוריאה וארה"ב.

באירופה נערכים להנעת תאי הדלק
מועצת השוק האירופאי אישרה, בתמיכת הפרלמנט האירופאי, דירקטיבה שתכליתה להקל על מבחני אב הטיפוס של כלי רכב המונעים במימן. ע"פ הדירקטיבה יינתנו הקלות מסויימות במבחני אב הטיפוס לדגמי הרכב שיונעו במימן, כך שהללו יאושרו בתהליך קצר יותר לשימוש. האיתות הברור בצעד זה הוא כלפי תעשיית הרכב, כך שליצרנים יהיה תמריץ לפתח ולאשר דגמים אלו. ההקלות הן בעיקר באשר לבעיות הקשורות למימן כמקור הדלק להנעת הרכב. בעיות התדלוק והאחסון של המימן עדיין לא נפתרו במלואן, ובפועל גם חסרה תקינה מתאימה בכדי להתמודד עם כל הסוגיות הללו. הקלה נוספת היא בהליך הביורוקרטי. כיום, אם דגם רכב קיבל אישור אב-טיפוס במדינה אחת, הרי שזה עדיין לא מבטיח שהוא יוכל להירשם דם במדינה אחרת. מעבר לכך, כל מדינה יכולה ליצור דרישות סף שונות  על מנת להנפיק את אישור אב-הטיפוס. מצב זה עלול להרתיע את יצרני הרכב שמפחדים שמדינות שונות יערימו קשיים על שיווק של כלי רכב המונעים במימן, מפאת חדשנותם ואי הערכה נכונה של מידת בטיחותם. תהליך שכזה יעכב את לוח זמני ההשקה, ויעלה את ההוצאות הקשורות לבחינה, בדיקה ומתן פתרונות לסבך האישורים הביורוקרטיים. הדירקטיבה של מועצת השוק מגדירה בבירור שכל רכב שקיבל אישור אב-טיפוס לייצור ושיווק הרכב במדינות הגוש האירופאי הוא בטוח לפחות באותה מידה כמו דגם רכב המונע בהנעה קונבנציונלית (בנזין או דיזל). יש לציין כי בבדיקה שערכו אנשי מועצת השוק האירופאי נמצא כי יישום פרוצדורה פשוטה לבחינת אב טיפוס של רכב המונע במימן עשויה לחסוך ליצרני הרכב סכום של עד 124 מיליון אירו, וזאת לרכבים שייוצרו בין השנים 2017 ל- 2025.
ג'נרל מוטורס: Provoq עם מנוע תאי דלק
ג'נרל מוטורס חשפה את הדור החמישי של מנוע תאי הדלק, וזאת כשהוא מותקן בדגם הקונספט 'Provoq' הנמנה על מותגי קדילאק. ההישג המשמעותי ביותר טמון בחשיפת רכב קונספט שמשלב בין הנעת תאי דלק לבין צברי ליתיום חזקים, כך שבפועל מתקבלת הנעה היברידית שכל רכיביה מפיקים הנעה חשמלית. דגם הקונספט מאפשר נסיעה למרחק של 482 ק"מ בין תדלוק מימן אחד למשנהו. החלוקה היא כדלהלן: 450 ק"מ שמופק מהמימן ולכך מצטרפת אנרגיה חשמלית שטעונה במצברים אשר מאפשרת נסיעה למרחק של 32 ק"מ נוספים. מדובר בהגדלה משמעותית הן של נצילות העבודה והן של טווח הנסיעה שמאפשר המנוע.
שיפור משמעותי נוסף יושם במימדיה של מערכת ההנעה החשמלית. גודלה של המערכת הממוקמת מתחת למכסה המנוע הופחת למחצית (!), כשהתוצאה היא משקל עצמי נמוך יותר המשולב עם כוח רב של המנוע, ובו בזמן גם יעילות תפעולית טובה יותר. חלק ניכר מהישג זה הושג הודות למעבר לשימוש במתכת קלה וחזקה.
בדגם ה- 'Provoq' הותקנו שני מיכלי אחסון למימן המזין את מנוע תאי הדלק. מדובר בשני מיכלים חסונים המסוגלים לעמוד בלחץ של 690 באר. כמות המימן המאוחסנת היא 6 ק"ג בלבד.
הספק המנוע מגיע ל- 88 קילו-וואט (120 כ"ס) של אנרגיה חשמלית רציפה, כאשר לכך מתווסף הספק של 60 קילו-וואט שאגור במצברי הליתיום (המסוגל להעביר אנרגיה חשמלית רציפה של 9 קילו-וואט). ההאצה שופרה מאוד, וכעת מושגגת האצה שבין 0 ל- 60 מיילים בשעה (97 קמ"ש) בתוך פרק זמן של 8.5 שניות בלבד. המהירות המקסימלית היא של 160 קמ"ש. יש לציין שהספק המנוע מחולק כך ששני שליש מועברים לגלגלים הקדמיים ושליש מועבר לצמד המנועים המוצמדים להינע הסופי של הגלגלים האחוריים.

יונדאי ix35 עם מנוע תאי דלק: תעודת זהות

אורך 4,410 mm
רוחב 1,820 mm
גובה 1,655 mm
טווח נסיעה בתדלוק מלא 594 km
יעילות הרכב 0.95 kgH2/100km *27.8km/ℓ(NEDC)
מהירות מירבית 160 קמ"ש (100 מיילים לשעה)
האצה מאפס למאה קמ"ש 12.5 שניות
הספק מנוע תאי דלק 100 kW
מערכת לאחסון האנרגיה מצבר ליתיום יון, 24 kW
סוג דלק מימן (700 bar, 5.6 kg)
פליטת מזהמים מים בלבד

רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים