QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
תקופת ההרצה של קו העמק שנמשכה כשלושה שבועות
נסעו ברכבת יותר מ-100 אלף נוסעים

17/11/2016
שרות רכב ותחבורה 

משרד התחבורה ורכבת ישראל השיקו קו מטענים חדש לבית שאן שישמש למעבר סחורות בין ירדן לנמלי חיפה ואשדוד. כץ:" רכבת העמק תשמש בעתיד כפרוזדור תחבורה אזורי לתנועת סחורות בין אירופה והמזרח התיכון".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ חנכו לאחרונה את תחילת ההפעלה הסדירה של קו רכבת העמק המחודש. זאת, לאחר תקופת הרצה של כשלושה שבועות.
בטקס חנוכת הרכבת שהתקיים בתחנת הרכבת בעפולה השתתפו ראשי ערים וראשויות מקומיות שלאורך תוואי הרכבת, מחיפה ועד בית שאן וכן חברי כנסת, מנכ"לים ונכבדים נוספים.  
השר כץ ציין כי בתקופת ההרצה של קו העמק נסעו ברכבת  יותר 100 אלף נוסעים, ומדי יום עולים כ- 5000 נוסעים בתחנות העמק דבר המעיד על הצלחתו של הקו. שר התחבורה ציין כי ניתן כיום לעלות בכל אחת מתחנות הרכבת ולנסוע חינם לכל יעד בארץ במשך שלושה חודשים ולאחר מכן ב- 50% הנחה לתקופה של שנתיים.
שר התחבורה ציין כי בנוסף להסעת נוסעים יש לרכבת העמק תפקיד חשוב בהובלת מטענים ושלשום השיקה הרכבת קו מטענים חדש מנמלי חיפה ואשדוד לבית שאן. לצורך כך הוקם מסוף מטענים זמני בבית שאן ובהמשך יוקם מסוף מטענים קבוע סמוך לתחנת שדה נחום שיפעל במשך 24 שעות ביממה.
"רכבת העמק תשמש בעתיד כפרוזדור תחבורה אזורי לתנועת סחורות בין אירופה והמזרח התיכון ותהווה חיבור לים התיכון וגשר של שלום.  הקו משפר את החיבור בין הים התיכון לירדן ומשם למפרץ הפרסי וישמש כפרוזדור משלים לנתיב התנועה הימי המקיף את חצי האי ערב" אמר כץ.
שר התחבורה הוסיף כי הנחה לקדם את תכנון חיבור המסילה מבית שאן למעבר הגבול נהר הירדן (גשר השייח' חוסיין) שבעתיד יתחבר לרשת הרכבות הירדנית. רכבת העמק תוכל לשמש גם את הרשות הפלשתינית באמצעות שלוחה שתתפצל לכיוון ג'נין.
לאורך מסילת העמק שהוקמה בין חיפה לבית שאן, נבנו ארבע תחנות רכבת חדשות מתוך שש תחנות שתוכננו על תוואי הקו: בית שאן, עפולה, מגדל העמק- כפר ברוך ויוקנעם- כפר יהושוע. בשלב מאוחר יותר, מתוכננות שתי תחנות רכבת נוספות, האחת במרכזית המפרץ  והשנייה בנשר.
העבודות בוצעו בקצב מהיר: בממוצע הונחו מדי יום כ- 600 מטרים של מסילה. לאורך הקו נבנו 26 גשרים, באורך כולל של 5.5 קילומטר, נחצבו 3 מנהרות תת קרקעיות, באורך כולל של כקילומטר, הוקמו מעברים חקלאיים, גשרים להולכי רגל, מחלפים והפרדות מפלסיות.
מסילת העמק תוכננה להנעה חשמלית שקטה, נקייה וחסכונית ותהיה אחת הקווים הראשונים בארץ שיעבור להנעה חשמלית עם התקדמות פרויקט החישמול הארצי. המסילה מאפשרת תנועת רכבות במהירות שיא של 160 קמ"ש.
שר התחבורה הדגיש כי חיבור ערים כמו מגדל העמק, עפולה ובית שאן לרשת המסילות הארצית יקצר באופן ניכר את זמן ההגעה למרכז הארץ ויעלה משמעותית את ערך הנדל"ן של הערים והיישובים שבתוואי הרכבת. "מדובר במהפכה של ממש שתעלה את ערך הנדל"ן של ישובים אלה ותרחיב את אפשרויות המגורים והתעסוקה של התושבים", אמר כץ.
רכבת העמק היא חלק מתוכנית 'נתיבי ישראל' הכוללת שורה של מגה פרויקטים של מסילות, כבישים ומחלפים מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום בהשקעה כוללת של 27.5 מיליארד שקלים, מתוכם כארבעה מיליארד שקלים שהושקעו בהקמת רכבת העמק. 

 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים