QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 נהגים נכון וטוב עם חינוך טוב

שרות רכב ותחבורה 

חינוך הוא הבסיס של חברה טובה, יציבה, מאוזנת וסובלנית. תרבות הנהיגה בארץ זקוקה לדעת מומחים לחינוך מחדש, שלא יכול לבוא לידי ביטוי רק בשיעורי הנהיגה. בהרבה מדינות ברחבי העולם כבר הבינו את המשמעות של חינוך לנהיגה נכונה מגיל צעיר. אם נלמד ונחנך טוב יותר לסבלנות בחיים, נקבל גם על הכבישים נהגים טובים ולכן גם פחות תאונות. השאיפה של הציבור בישראל צריכה להיות להתחיל חינוך לנהיגה נכונה וזהירות בדרכים כבר בבית הספר היסודי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים לחכות עד שלבני הנוער יהיה רישיון נהיגה על מנת לחנך אותם.
יש הרבה יתרונות לחינוך לנהיגה נכונה בגילאים צעירים. ראשית, קל יותר להטמיע הרגלים בגיל צעיר מאשר לשנות הרגלים קיימים בקרב הנהגים. בעוד מורי נהיגה מתמקדים בהיבט הטכני ובהפעלת כלי הרכב, מחנכים עם הכשרה מתאימה יכולים להתמקד בשאר הנושאים. הם מסוגלים להסיט את הדיון למשמעות של סובלנות ואורח רוח על הכביש, לשמוע ספקטרום רחב של דעות ולהעניק לילדים אפשרות להשתתף בגיבוש פני העתיד. שנית, מחנכים נדרשים לספק דוגמא אישית ולהראות לילדים שלא כל התנהגות על הכביש חייבת להיות מלווה בעצבים או באנרגיות שליליות.

כיצד מוצאים את המחנכים המתאימים למשימה?

חברה המעוניינת לייצר נהגים טובים יותר ולמנוע תאונות דרכים צריכה להשקיע בסגל חינוכי ברמה גבוהה. הדרך לעשות את זה עוברת בלימודי הוראה ומסלולים להסבת אקדמאים להוראה. למעשה, לימודי חינוך הם בשנים האחרונות חלק חיוני מהמשאבים המופנים לטובת שיפור רמת הנהיגה בישראל. משרד התחבורה, משרד החינוך, האגף לזהירות בדרכים וגם המשרד להגנת הסביבה משתתפים בתקציב המקצה לימודים עבור סגל ואנשי חינוך.
לימודי חינוך מעניקים למורים את כל הכלים המתאימים לצורך הפיכת הילדים והנערים לנהגים טובים יותר. למרות שקשה למדוד את האפקטיביות של הלימודים בזמן אמת ובמהלך תקופת בית הספר היסודי או התיכון, מעקב אחר הנתונים יכול ללא ספק לתת את האינדיקציה הרצויה. חינוך לסבלנות וסובלנות משפיע על כל ההיבטים בחיי התלמידים. חינוך כזה מורגש בתוך הכיתה, בהפסקות, בשיעורי החברה, בזמן הפנוי ולאחר מכן גם על הכביש.

המשמעות הכלכלית של לימודי חינוך

החזון של נהגים סבלניים ומינימום תאונות דרכים קרוב יותר מכפי שאנחנו חושבים. כל מה שצריך לעשות על מנת לממש אותו הוא להשקיע בחינוך וכך ליהנות גם מיתרונות כלכליים. הוצאות המדינה על מאבק בתאונות דרכים ותשלום פיצויים לנפגעים מגיעות בשנים האחרונות למיליארדי דולרים. אם רק חלק קטן מההוצאות הללו יופנו לטובת לימודי חינוך, כולנו נוכל ליהנות מכבישים בטוחים.
לסיכום, לימודי חינוך חוזרים בשנים האחרונות לקדמת הבמה וניתן לראות את ההשפעה שלהם גם בתחומים פחות צפויים כמו תחבורה. מחנכים טובים יכולים להעניק לילדים ידע נרחב ולהפוך אותם לנהגים אחראיים.

 
 


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים