קליקAדיל  חדש מבוש: מצמד אלקטרוני קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 


ממסרת ידנית או ממסרת אוטומטית?
נהגים רבים מתלבטים בשאלה הזאת בעת שהם באים לבחור את הרכב הבא שלהם.
הרכב בעל הממסרת הידנית הוא לרוב זול משמעותית מהרכב בעל הממסרת האוטומטית, כאשר במקביל הוא גם יותר חסכוני בצריכת הדלק.
בנקודה זאת נכנסת שאלת הנוחות. ברכב שמצויד בממסרת ידנית לא נוח בנסיעות העירוניות הצפופות, ובעיקר בכבישים הפקוקים. הנהג נדרש כל הזמן להחליף הילוך, להוציא מהילוך סרק (ניוטרל), להתקדם קמעה בכביש הפקוק, שוב להוציא לסרק, שוב להעביר להילוך ראשון, וחוזר חלילה. לא נוח. מה גם שפרט להעברת ההילוכים, רגל שמאל צריכה כל הזמן ללחוץ ולעזוב את דוושת המצמד, והנהג נדרש לריכוז, כמו גם לפעולה פיזית מעייפת.

הפיתוח החדש של בוש נועד להתגבר על המכשלה הזאת.
מדובר במצמד אלקטרוני המכונה ' eClutch'. מדובר במצמד מיוחד שמאפשר לנהג להחליף להילוך ראשון מבלי ללחוץ על המצמד. הפירוש המעשי הוא שהעברה בין הילול סרק להילוך ראשון מתבצעת בצורה אוטומטית, כשרגל שמאל אינה נדרשת לפעולה כלשהי. בדרך זה היתרונות של הממסרת הידנית בעלות, כמו גם בחיסכון בדלק, אינם מתבטלים, וגם פערי הנוחות בין הממסרת הידנית לממסרת האוטומטית קטנים במידה משמעותית.
בבוש מדווחים על חיסכון של 10% בצריכת הדלק, חיסכון שמצטבר לסכומים ניכבדים לאורך חיי הרכב.
בפועל מדובר במערכת המזכירה במאפייני פעולתה את מערכת הסע- עצור (Stop-and-go), אלא שכן יש רק מצמד אלקטרוני. כל שהנהג נדרש לעשות בפקק הוא להשתמש בדוושת התאוצה והבלימה, בדיוק כפי שהוא עושה עם ברכב שבו מותקנת ממסרת אוטומטית. העברת ההילוך מסרק לראשון מתבצעת בצורה אוטומטית, מבלי שיש סיכון לכך שהמנוע יכבה בתהליך זה. בנוסף לכך, כשהנהג אינו מאיץ, המצמד החשמלי מנתק את הממסרת מהמנוע, כשהאחרון עובר לסל"ד נמוך וחסכני בדלק. בבוש מדגישים כי המצמד האלקטרוני הוא רק מצמד, ולכן הייעוד שלו הוא אך ורק להפריד ולחבר בין המנוע והממסרת. זאת, בניגוד למצב בממסרת האוטומטית הרגילה שממשיכה לעבוד גם בעת שהרכב נמצא במצב נייח. בפועל, המצמד האלקטרוני מופעל ע"י דוושת המצמד , שמשדרת אות חשמלי שגורם להפרדת המצמד. עיקרון העבודה הוא פשוט למדי. המערכת הממוחשבת מזהה שהנהג מזהה שנהג מפסיק לאיטו את הלחיצה על דוושת ההאצה, ואז המערכת מנתקת, באמצעות המצמד, את הממסרת מהמנוע. הדבר דומה לפעולה שבה הנהג מנתק את המצמד במהלך נסיעה במורד. סל"ד המנוע יורד לתחום החסכוני, וצריכת הדלק קטנה בהתאם.
יתרון נוסף של המצמד טמון בהתאמת הסל"ד בין המנוע לממסרת, כך שהעברת ההילוך היא 'חלקה' יותר ונוסעי הרכב אינם מרגישים באותה קפיצה שאופיינית להעברת הילך שאינה 'חלקה' (כלומר כשאין התאמת מהירויות בינהם).

בבוש מתכננים להרחיב את הפיתוח, כך שבעתיד המנוע יכבה במצב זה, ויתרום תרומה נוספת לחיסכון בדלק. פיתוח נוסף קשור להנעה ההיברידית. עד כה הנעה היברידית התאפשרה רק עם ממסרת אוטומטית או ממסרת רציפה. עכשיו, כשיש מצמד אלקטרוני, ניתן יהיה לשלב את ההנעה ההיברידית עם מנוע הבעירה הפנימית באמצעות המצמד האלקטרוני.

במונחי עלות, המצמד החשמלי , eClutch, עולה הרבה פחות מהתוספת הנדרשת עבור הממסרת האוטומטית. מכיוון שכך, הוא הופך לאלטרנטיבה ראויה לממסרת האוטומטית בעיקר בפלח השוק של הרכבים הקומפקטיים בהם יש תחרות עזה, ולמחיר הרכב יש חשיבות רבה.
 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים