קליקAדיל  'מנקרים' בזמן הנהיגה קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

  שרות רכב ותחבורה 

 

אחד מכל חמישה מודה כי "ניקר" בזמן נהיגה או נסע עם נהג ש"ניקר" במהלך נהיגה – כך עולה מסקר שערך אור ירוק, באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה.


אחד מכל חמישה מודה כי ניקר במהלך נהיגה או נסע ברכב בו הנהג ניקר, כך עולה מסקר חדש של עמותת "אור ירוק" שנערך בחודש פברואר 2013 באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה. הסקר נועד לבחון את שיעור הנהגים אשר נהגו כשהם עייפים במהלך השנה האחרונה ולמעשה "ניקרו" על ההגה, ואת שיעור האנשים אשר נסעו ברכב עם נהג והבחינו כי הוא "מנקר" על ההגה.
מהסקר עולה כי 15% מהציבור מודה כי במהלך השנה האחרונה נסע עם נהג אשר "ניקר" על ההגה לפחות פעם אחת, וכי 12% מהנהגים הודו שניקרו לפחות פעם אחת בנהיגה בשנה האחרונה.

* * *

החום הכבד בקיץ מביא עימו גם תחושת עייפות, אשר מהוה סכנה שקטה אך מאוד קטלנית בכביש.  לפני שבועות ספורים נגזרו חמש שנות מאסר על מוחמד בן סעיד אל-גבור, שהורשע בגרם מוות ברשלנות של חמשת בני משפחת דהאן, בכביש 25 בחודש פברואר 2010. סגן נשיא בית משפט השלום לתעבורה בבאר שבע,  דן לנדסמן, קבע כי: "הוא (אל-גבור ) יכול היה למנוע תאונה זו, לו רק היה מקשיב לגופו ובוחר להפסיק לנהוג אם חש בעייפות ו/או הרגיש חולשה בבלמים, לפחות לפי גרסתו, והיות והמשיך לנהוג וגרם לתוצאה קשה של התאונה".
ואכן, מחקרים בעולם גורסים כי  גורם העייפות מעורב בכ-20% מהתאונות הקטלניות.

ההבנה כי עייפות מהווה סיכון משמעותי בנהיגה ברורה גם לציבור. מעל 80% מכלל הציבור, ושיעור דומה מציבור נהגים, מסכימים עם הקביעה לפיה נהיגה במצב של עייפות הינה אחד מהגורמים העיקריים לתאונות הדרכים.

* * *
שמואל אבואב מנכ"ל עמותת "אור ירוק": "חום כבד ועייפות יכולים להוות מצב קטלני בכביש, ועל כן על המשטרה ומשרד התחבורה להגביר האכיפה על נהגים  הנאלצים לעבוד שעות עבודה ארוכות בכביש. גם אם לנהג יש אחריות לנהיגתו, לא רק הנהג אשם אם חלילה מתרחשת תאונה.  לעיתים דווקא הגברת האכיפה תמנע את דרישתם של המעבידים  ובעלי החברות להעסיק נהגים שעות מרובות על הכביש".

* * *

21% מהנהגים באזור ירושלים הודו שניקרו לפחות פעם אחת בנהיגה בשנה האחרונה.
15% מהנהגים באזור הדרום הודו שניקרו לפחות פעם אחת בנהיגה בשנה האחרונה.
14% מהנהגים באזור השרון הודו שניקרו לפחות פעם אחת בנהיגה בשנה האחרונה.
7% מהנהגים באזור המרכז הודו שניקרו לפחות פעם אחת בנהיגה בשנה האחרונה.
6% מהנהגים באזור הצפון הודו שניקרו לפחות פעם אחת בנהיגה בשנה האחרונה.


* * *
עייפות גורמת לירידה בערנות, להארכת זמני התגובה, לבעיות זיכרון, לירידה בקואורדינציה ולתהליך פחות יעיל של עיבוד מידע. לעייפות יש גם השפעות על צורת החשיבה. המוטיבציה להמשיך במשימה יורדת; התקשורת והאינטראקציה עם הסביבה נפגעת, האדם מתרגז מהר יותר ומגיב בצורה אגרסיבית יותר כלפי אנשים ודברים. במילים אחרות, עייפות גורמת ליכולת פעולה מופחתת ולירידה במוכנות לפעולה.
כל התפקודים הללו חשובים לביצוע משימת הנהיגה בצורה מדויקת ובטוחה. לכן, ניתן לצפות שעייפות תגרום גם לירידה בביצוע בנהיגה. ואכן, מחקרים שונים מאשרים הנחה זו.
מחקרים כאלה בדרך כלל מתבצעים בסימולאטור שבו הנבדקים נוסעים למשך זמן ומרחק גדולים או שאסור להם לישון למשך זמן ארוך. על פי התוצאות, נמצא שאנשים עייפים מתקשים יותר בשמירה על המיקום בנתיב, הם חוצים את הסימונים לעתים קרובות יותר ומבצעים יותר תיקוני היגוי ובצורה פתאומית יותר. הנהגים גם מגיבים באופן פחות מדויק להאטה של נהג מלפנים.
רוב תאונות העייפות מתרחשות בכבישים ראשיים ובכבישים מהירים, בשעות הערב המאוחרות או בשעות הבוקר המוקדמות, בתנאים טובים, ולאחר נסיעה ארוכה. בדרך כלל מדובר על סטייה מהכביש או על התנגשות חזיתית עם רכב מכיוון נגדי.
האוכלוסיות הנמצאות בסיכון גבוה: צעירים עד גיל 25, אנשים בעלי הפרעות שינה, נהגים מקצועיים או כאלה הנוהגים למרחקים ארוכים ועובדי משמרות.

 


עייפות בנהיגה: טיפים לנהיגה עירנית

את תופעת העייפות בנהיגה אפשר לכנות "הרוצח השקט" על הכביש. מי מאתנו לא חש מדי פעם, שעיניו נעצמות בעודו אוחז בהגה, והוא מאבד בלי משים את הקשר עם הכביש ושוקע בתנומה. הבעיה היא, כמובן, שאנחנו לא יושבים בכורסה מול הטלוויזיה, אלא נוהגים בכביש – והתנומה המתוקה עלולה להפוך כהרף עין לתרדמת נצח.
בארה"ב נערך סקר בקרב כ-4,000 נהגים, וממנו עולה כי 37% מהנשאלים דיווחו שבזמן כלשהו בחייהם נרדמו בעת נהיגה, וכתוצאה מכך סטו לנתיב הנגדי או לשולי הכביש, או שחצו קו הפרדה. סטייה שכזו היא במקרים רבים סיבה לתאונה, שיכולה להיות גם קטלנית.
מחקר שמפרסמת עמותת אור ירוק חקר את התופעה ומנסה להציע פתרונות מעשיים להתמודדות עם עייפות במהלך נהיגה ממושכת. מחברי המחקר, בראשות פרופ' דוד שנער, ד"ר עדי רונן, פנינה גרשון, ד"ר טל אורון-גלעד, קובעים כי שלושת הגורמים המובילים לתאונות דרכים הם הגורם האנושי, גורם התשתיות (הכבישים) והגורם הטכנולוגי (המכונית). הגורם האנושי הוא התורם העיקרי לתאונות דרכים, ועייפות הנהג היא חלק מהגורם האנושי. מסקנתם היא שהדרך היעילה ביותר למנוע סכנות הכרוכות בעייפות והירדמות בנהיגה ממושכת בדרך מונוטונית היא פשוט לא לנהוג כאשר חשים עייפות. אם בוחרים בכל זאת להמשיך לנהוג, יש לעצור בצד לתנומה קצרה. 
מפתיעות יותר הן השיטות המוצעות להתגברות על עייפות בנהיגה ולהעלאת רמת ערנות הנהג, וביניהן:
• ביצוע מטלה משנית קוגניטיבית תוך כדי נהיגה (כמו מתן תשובות לשאלון).
• ביצוע מטלה משנית מוטורית תוך כדי נהיגה (כמו פיצוח גרעינים).
• שתיית משקה אנרגיה.
שילוב בין  השיטות הללו הוא הפיתרון המומלץ ביותר כדרך יעילה להעלות ערנות בעת נהיגה.


 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים