QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
מבחן דרך לדובלו של פיאט
דובלו מקסי, 105 כ"ס
 

שרות רכב ותחבורה 

 
המסחריות הקטנות נכנסו לחיינו בסערה לפני כ-15 שנה, הברלינגו שהיה חלוץ ברכב האחוד. הקלות המס, החזר המע"מ הביאו הרבה מאוד כלי רכב לשוק. בינתיים האוצר סכר את הפרצה, היום אין החזר מס על מסחריות קטנות ולכן גם כמות הרכבים שנמכרו ירדו. רק מי שזקוק לרכב מסחרי קטן קונה אותו. מאז אותם המסחריות שופרו, עוצבו והפכו להיות מקבילות נוחות לרכב משפחתי. אחרי זמן היצרנים חשבו איך להגדיל את שטח המטען למסחרית, חלק מהיצרנים פשוט מתחו את הגוף, הזיזו במקצת את הציר האחורי, בפיאט דובלו השקיעו בעיצוב, נראה שהוצמד מתכנן מיוחד להאריך את החלק האחורי, וכך שהתוצאה במציאות יפה מאוד ונוחה.
את הרכב לקחתי באזור התעשייה של חולון באתר של 'איווקו', מאז המיזוג בין פיאט לאיווקו כאן ביתם של הרכבים המסחריים של פיאט. 35 ס"מ ההבדל בין הדובלו הרגיל למקסי, נפח תא המטען הוגדל 1050 ליטר ועם קיפול המושבים מגיע הנפח ל-4000 ליטר, סך הכל האורך 4,740 מ' (לעומת 4,390 בדגם הרגיל אפשר להעביר בו סחורת נפח, או לחלופין מתאים לחמישה נוסעים.
הישיבה מאוד נוחה ואפשר להגביה את המושב, שישה הילוכים עם חיווי בלוח השעונים מתי להעלות או להוריד הילוך, ההילוכים עוברים בקלות. צריכת הדלק, (סולר), בנסיעה בין עירונית כמעט 21 ק"מ לליטר ובצריכה עירונית פחות כשניים שלושה ק"מ. למרות האורך הנוסף היא מתנהלת על הכביש בקלילות, מאוד נעים לנהוג בה. רעש המנוע לא חודר לתא הנוסעים ומיזוג האוויר מצוין, מתפזר היטב בכל הרכב, ברגע שהמזגן מופעל רעש המנוע נשמע. שתי דלתות צד והכניסה והיציאה מהמושב האחורי נוחה מאוד. הגה מתכוונן ונוח לאחיזה. יש תאים רבים חלקם פתוחים יש ידית להשענת היד על הדלת, מאוד נוח.

המנוע, דיזל טורבו, מסילה משותפת עם מדגש ומצנן ביניים שמספק 105 כ"ס ב-4000 סל"ד, שישה הילוכים ידניים למרות האורך רדיוס הסיבוב יחסית 12.5 מ'. ואחרי כל הנתונים המבטיחים שאספנו נסיעת המבחן.
רגע לפני שזינקנו למסלול נסיעת המבחן צרפנו את שני בוגרים בעלי משקל בינוני למושב האחורי, המנוע מפתח 105 כ"ס ועם ארבעת הנוסעים אני מניח שהדרך לא תהווה בעיה לרכב. המסלול טיפס להר הנגב, שם לכבישים צרים בדרך למעבר הגבול בניצנה, היושבים במושב האחורי מדווחים שהישיבה נוחה, לא מורגש הקפיצות וגם המיזוג בסדר, הם יושבים גבוה ומרווח נוח לרגליים. גם סביבות תא הנהג נוחה, הראות מסביב מצוינת המראות טובות, החלפת ההילוכים קלה, מיקום הידית נוח. הנסיעה בכבישי הר הנגב, מעלה העצמאות בדרך למצפה רמון עשינו פעמיים בירידה הרכב נבלם מצוין בעזרת הורדת ההילוכים ואת המעלה הפיאט הארוכה בלעה בקלות. 
פיאט דובלו מקסי, 105 כ"ס מחיר: 115,000 - 150,000 שקל.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים