QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 תחרות בשוק המוסכים - הפקרות בשוק השלטוני

20/8/2015
שרות רכב ותחבורה 

בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, שודרה לאחרונה כתבה המתארת את שוק המוסכים כשוק שניתן למצוא בו פערי מחירים גבוהים מאד וכמאמר הכתב : "5,300 מוסכים מורשים... 5,300 הצעות מחיר" .
רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים סבור כי מאופן הצגת הדברים ע"י מגישת הכתבים והמרואיין הראשון (הקשור לבעל אינטרס מובהק בשוק), ניתן היה לחוש כי תחרות עזה היא שלילית בעיניהם ואפילו "ניצול".
 מוזר הדבר כי במדינה חופשית המעודדת אופציות רבות ותחרות בריאה בין מתחרים עדיין יש מי שרואה בכך תופעה שלילית. נראה כי כתבי הכלכלה בתקשורת הישראלית עדיין מעודדים ומצפים לשווקים מונופוליסטיים בהם יש מחיר אחיד ומופקע למוצרים כגון : דלק, חשמל, גז, עמלות בנקים, ביטוח רפואי ,כלי רכב חדשים וכד'. שווקים אלה המתנהלים בפערי מחיר זניחים וללא כל אופציה להוזלת מחיר משמעותית, אלה שווקים המסוקרים תמיד באופן אינפורמטיבי, ענייני ושמכבד את "המונופול הממלכתי" כאילו זו גזירת גורל שמימית שאנו חייבים לקבל אותה באהבה ובהכנעה ומאידך תחרות והזדמנויות הן דבר שפל וניצול ציני של הלקוח המעז לשלם פחות ולקבל יותר.
מנגד, בהנהלת איגוד המוסכים דווקא גאים מאד להיות בין אלה שלא מנהלים קרטלים וקומבינות הון-שלטון שריח רע מאד עולה מהן ושהפכו מיליוני אזרחים בישראל לעבדים של מיעוט בעלי הון השולטים על הפוליטיקה, על הפקידות ועל המשפט בישראל החדשה. אנו גאים שהיינו שותפים ליישום של תחרות ולמתן אופציות להתמחות מקצועית ולאספקת שירותים ובטיחות למיליוני אזרחים וכלי רכב הנעים יום יום בישראל ומאפשרים חיי תנועה, חופש ומסחר בין כלל אזרחי ישראל.
מדינת ישראל שסובלת כל כך מכשלים שלטוניים המחייבים את רוב האזרחים לנוע באמצעות כלי רכב פרטיים יכולה להתגאות בעובדה שיש כאן עשרות אלפי עוסקים מומחים המאפשרים באמצעות תחזוקה איכותית ומחירים שווים לכל נפש, חיי שיגרה פעילים ותוססים. נראה על פניו כי הספורט הלאומי של הצגת המקצוע הנחוץ ביותר במדינת ישראל כמקצוע המפחיד את האזרח התמים נובע מבורות ומחוסר הבנה בסיסי של צרכי החברה ושל הערכים הבסיסיים לקיום התקין של מדינה דמוקרטית וכי התקשורת הישראלית כבר מזמן הפכה לשבויה של שיטת הממשל ה"מופרט" למיעוט טייקונים הנערצים והמחובקים על ידם.
לוי טוען כי שוק המוסכים העתידי (אותו מעודדים משרדי האוצר/משפטים/תחבורה בשנים האחרונות) שיישלט על ידי מיעוט אוליגרכים מתואמי התנהגות ומחיר, ייקר בישראל את תחזוקת הרכב במאות אחוזים ויקשה מאד על קיום השגרה היומיומית של מעל ל70% מאזרחי ישראל הזקוקים לכלי הרכב הפרטי לצורך חייהם השוטפים.
העיוורון הנוכחי של שומרי הסף שלנו ושעודד ומעודד פגיעה תדמיתית בעיסוק תחזוקת הרכב, גרם לפגיעה משמעותית מאד בביקוש לעיסוק וברכב ועצם כך לנזק בטחוני עתידי - מופקר וחסר אחריות לאומית. נבחרי הציבור במדינת היהודים היחידה בעולם, עדיין אינם מבינים שעיסוק בתחזוקת רכב אינו עיסוק בתעלולים פיננסיים ובסייבר וכד'. מלחמות ואיומים מוכרעים בסופו של תהליך ומאבקי הישרדות של עם ולאום - על ידי האדם והשטח ובהעדר כוח אדם מיומן שיאפשר תנועה, תמרון וניהול חיי שיגרה – אנו נתעורר יום אחד לסיוט ולסכנה קיומית. כתבה זו שוב משקפת לנו את הניהול המדיני/משפטי/כלכלי המופקר וחסר האחריות של נציגי הציבור שלנו המעדיפים להעריץ טייקוני ביטוח/בנקים/אוויר/גמל/מחשבים במקום לתכנן את חוסנו הביטחוני והבטיחותי של כלל הציבור בהווה ובעתיד.
באיגוד המוסכים דווקא עובדים על בניית מערך מוסכים יעיל ותחרותי. לוי טוען שזה המנוע הערכי שמצליח להניע כל כך הרבה שותפים הכמהים להנהגה ולעשייה אחראית.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים