QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
 בוש: מערכת הזרקה למנועים המופעלים בגדז טבעי דחוס

20/9/2015
שרות רכב ותחבורה 

הזרקה ישירה היא לא רק משהו שמיועד למנועי דיזל ומנועי בנזין. גם מנועי גז טבעי דחוס  (CNG) יכולים להפוך את הרכב ליותר חסכוני וידידותית לסביבה.
במקביל לכך, גם הנאת הנהיגה תהיה משופרת בהשוואה למערכות הנוכחיות המשתמשות בהזרקת גז בתוך הסעפת.
בבוש טוענים כי הזרקה ישירה של גז יכולה לספק עד 60 אחוזים יותר מומנט בסל"ד נמוך, כלומר נהיגה דינמית במכוניות CNG של העתיד.
יחד עם זאת, עדעתה לא הייתה טכנולוגיה להזרקה ישירות גז טבעי לתא הבעירה.
בפרויקט Direct4Gas, החוקרים מפתחים עכשיו מערכת הזרקה ישירה למנועים הפועלים באופן בלעדי על CNG.

עמידה בסטנדרטים קפדניים פליטה
גם עכשיו, ללא מערכת ההזרקה הישירה, יש הרבה סיבות טובות לבחירת מנוע CNG. הגז הטבעי הדחוס המשמש במכוניות נוסעים הוא זול, ופליטת המזהמים מכלי הרכב הן נמוכות.
לדלק חלופי זה פוטנציאל גדול הרבה יותר: CNG מורכב בעיקר מתאן, כלומר שרכב המופעל על ידי גז טבעי יכול לפלוט הרבה פחות CO2 מהפליטה הנוכחית.
בשילוב עם שינויים במנוע, החיסכון יכול להיות כל כך כמו 33 אחוזים ברכב מקביל המונע בבנזין. עם זאת, הכל תלוי בתהליכי בעירה המותאמים בדיוק לגז טבעי.
בשנת 2020, כלי רכב חדשים שירשמו באיחוד האירופי לא יורשו לפלוט יותר מ -95 גרם של CO2 לקילומטר בממוצע. בשנת 2025, מגבלה זו יכולה להיות אפילו נמוכה יותר.
כלי רכב CNG יעילים יכולים לעזור לעמוד בסטנדרטים מחמירים של פליטה, וזה לא רק בגלל שהם פולטים פחות CO2. פליטות של חומר חלקיקים הן גם נמוכות משמעותי ממנועי בנזין או דיזל.

נקודות ההזרקה הישירות
כלי רכב CNG של היום הם בדרך כלל דו ערכיים, כלומר פועלים על בנזין ו- CNG , הווה אומר מנועים המיועדים להזרקה ישירה גם של בנזין.
להפעלת CNG, הם מצוידים במערכת הזרקת סעפת נוספת למתאן. "הבעיה עם תצורה זו היא שתהליך הבעירה הוא שונה , היעילות שונה, ויש צורך לבצע התאמה מורכבת.
כדי שזה יקרה, CNG - כמו הבנזין - צריך להיות מוזרק ישירות לתוך תא הבעירה, "אומר ד"ר אנדריאס בירקפלד, מנהל הפרויקט של חב' בוש. בגלל שהמתאן מתנהג באופן שונה מבנזין כאשר הוא מוזרק ישירות, חשוב כדי לייעל את תהליך הבעירה לתאן.
בפרויקט ה- Direct4Gas החוקרים והמהנדסים מתכננים דגימות של מזרק ישיר המספק סטנדרטים גבוהים בהרבה משסתומי הזרקת הסעפת המשמשים עד עכשיו.
זה חייב להיות חזק במיוחד, מערכת יעילה ומדוייקת מאוד. השינויים במנוע עצמו צריכים להיות מינימליים, כך שהתעשייה יכולה להמשיך להשתמש באותם רכיבים כמו למנועי בנזין.
צוות הפרויקט חייב יהיה לצייד מנועי גז ניסיוניים עם המזרק החדש שפותח, ולבדוק אותו במעבדה ובכלי רכב.
החוקרים גם יבדקו את היווצרות התערובת, ההצתה, והטיפול לפליטת גז ולפתח פתרונות ספציפיים.
הזרקה ישירה גם תהיה עדיפה על סעפת הזרקה בטווח הנמוך סל"ד שהוא כל כך חשוב לטיפול: החוקרים מעריכים כי הזרקה ישירה תגדיל את הכמות של המומנט שיכול להיות מועבר ב-60 אחוזים!.
זה יגרום למנועי ה- CNG של העתיד באופן משמעותי יותר דינמיים.

צעד לקראת ייצור מוכנות
המטרה ארוכת הטווח של הקונסורציום הנוכחי שכולל ספקים ויצרני רכב היא ליצור את התנאים דרושים לקבלת טכנולוגיה זמינה, מוכנה לייצור, והפרויקט הוא צעד חשוב לקראת מטרה זו.
הקונסורציום בראשות  בוש כולל גם שותפים נוספים כוללים דיימלר AG ומכון המחקר של הנדסת רכב ומנועים לרכב שטוטגרט (FKFS). הממשלה הגרמנית תומכת בפרויקט ה- Direct4Gas ב-  3,800,000 € .
הפרויקט החל בינואר 2015 ויימשך עד סוף 2017.


 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים