קליקAדיל מבחן דרך לסיטרואן C3 פיקאסו 1.6 ל' דיזל  קליקAדיל
רוצה לקנות משאית חדשה ולחסוך אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!

משאיותת

   דובי זכאי, שרות רכב ותחבורה 

קו העיצוב המכוניות השולט כיום במכוניות החדשות, גורם לעתים ליושבים מאחור תחושה שהם יושבים במשוריין, במקום חלונות יש בו חרכי-ירי. הדגמים החדשים השולטים בשוק, (כולל מכוניות פאר), החלק האחורי הולך ונהייה צר, חלונות קטנים והנוסעים יושבים נמוך. נכון, העיצוב עוזר לרכב לחסוך בדלק, אך שטח הצפייה של היושבים מאחור מצומם ונמוך. לכן, היה נחמד לגלות רכב שלא הלך עם האופנה החדש, אלא היה נאמן לדרכו בעיצוב מרובע, העיצוב מזכיר במראהו יותר ג'יפ מאשר פרייבט. וכך הסיטרואן C3 פיקאסו מקבלת את המחמאה הראשונה, ולא אני חתום על המחמאה, אלא גדול הציירים פיקאסו, שהשאיר את חתימתו על אחורי המכונית. (לא שהוא ידע על מה הוא חותם, כי הוא נפרד מהחיים בשנת 1973). 
קו העיצוב, הניקיון והמחשבה על כל פרט רכשו את ליבי. תא הנוסעים מרווח, הנוסעים יושבים גבוה, שפותחים את הדלת אינם נופלים למושבים, אלא נכנסים כמו לרכב גבוה. מושבים נוחים, שפע של מקומות אכסון ויש בקווי העיצוב גם משהו יעיל וגם שובב. תא המטען מגיע ל-500 ל', המושבים האחוריים מוגבהים במעט, ניצבים על כעין במה, מה שמעניק ליושבים מאחור תחושה של שותפות במראות ובנסיעה, והם לא מרגישים כמו השגריר התורכי בזמנו... מושב הנהג והנוסע נוחים מאוד, עם שפע מקום מסביב.
 מנוע הדיזל 1.6 שקט מאוד, מספק 92 כ"ס ב-4000 סל"ד. הזרקת מסילה משותפת, מנוע חזק, שקט עם צריכת דלק בנסיעה בינעירונית 25 ק"מ לליטר, בתנאי בנסיעה רגועה. בנסיעה עירונית כ-18.5 ק"מ לליטר. למרות מנוע הדיזל - אין טרטור ואין רעידות. הכניסה לרכב נוחה, כאמור בגלל שהוא גבוה, גם לנוסעים הכניסה נוחה, דלת רחבה ולכן נהגי מוניות מצאו את הסיטרואן C3 כרכב שכדאי לשקול כמונית. הילוכים ידניים, ידית ההילוכים במיקום מאוד נוח ודוושת המצמד רכה (לא רכה מדי), נוח מאוד להעביר הילוכים. הגה כוח חשמלי שמשתנה והופך להיות מדויק וחסכוני בהתאם למהירות. לחובבי המראה הספורטיבי יש מוטות אורכיים בגג, מה שמוסיף למראה שהרכב לא ממוסד, אלא בנוי גם לטיולים עם המשפחה.
תגובת הרכב טובה גם בסיבובים חדים. בנסיעה עם ארבעה נוסעים (כולל נהג) הרכב מושך מצוין, גם בעליות לבירה, לא ניכרו סימני עייפות של המנוע במעלה הקסטל. לצערי במהלך העקיפה נתקעה מכונית איטית במסלול השמאלי ונאלצתי לרדת להילוך שלישי ושני, אחרי שהדרך התפנתה הפיקאסו הראתה את כוחה, לא רק באמנות, אלא דילגה על ההילוכים ובמהלך העלייה אפילו הצלחתי להגיע לחמישי. באחת העליות, בבירה, עצרתי והתחלתי נסיעה (עם ארבע נוסעים, כולל נהג), המעבר בין הילוך ראשון לשני היה קל בלי הפסד כוח. ישיבה לנהג נוחה מאוד גם הנוסעים מאחורי ציינו שנוח לשבת ואין מרגישים במיוחד את הכביש הנסיעה חלקה.
סיטרואן פיקאסו C3, ידנית, 1.6 ליטר. 92 כ"ס מחיר כ-114,000 שקל.
  
 
רוצה לקנות מסחרית חדשה ולחסוך
אלפי שקלים? מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!


מסחריות


 
 
הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים