QRCode
להשוואת מחירי משאיות
סרוק את הקוד
טעינה ללא מגע לאוטובוסים חשמליים
 

שרות רכב ותחבורה 

טכנולוגיה חדשה שתיכנס לשימוש בקרוב תאפשר טעינה של אוטובוסים חשמליים, וזאת ללא צורך במגע ותפעול ידני, כלומר ללא שהנהג או איש השירות ידרשו לחבר פיזית את האוטובוס לנקודת הטעינה. המשמעות היא שיפור ניכר ברמת השירות, כמו גם שיפור בטיחותי שמונע תקלות שמקורן בחיבור החשמלי הפיזי בין הרכב לנקודת הטעינה.
הטכנולוגיה החדשנית תוכנס לשימוש בגרמניה במהלך שנת 2014. החברה הראשונה שתשתמש בטכנולוגיה המהפכנית היא מפעילת התחבורה הציבורית בעיר מנהיים, שם תנוסה הטכנולוגיה בשני אוטובוסים ראשונים שבהם תותקן יחידת הטעינה נטולת המגע (contactless recharging technology).  מעבר לכך, נקודות הטעינה הללו תהיינה פרוסות בכל תחנות העצירה של האוטובוס, במסלול נסיעתו הקבוע. המשמעות היא שהטעינה תתבצע בכל אחת מתחנות העצירה, כך שבסופו של דבר ניתן יהיה להגדיל את טווח הנסיעה הכולל של האוטובוס במידה משמעותית. במקרים מסויימים אף יתכנו מצבים שבהם האוטובוס לא ידרש כלל לטעינה ממושכת , כלומר מעבר לפרקי הזמן שבהן הוא עוצר בתחנות הרגילות. יחד עם זאת הערכה היא שבכל זאת תידרש טעינה ממושכת יותר, למילוי מלא של מצברי הליתיום-יון, לרוב בשעות הלילה שבהן אין פעילות. כמובן שגם טעינה זו תתבצע ללא צורך במגע פיזי בין האוטובוס לנקודת הטעינה. בחברה המפתחת טוענים שהטעינה באמצעות אינדוקציה של שדה חשמלי מאפשרת להתגבר בצורה מקורית על אחד החסרונות העיקריים שהיו עד כה לאוטובוס החשמלי, והיא טווח הנסיעה המצומצם בין טעינה אחת למשניה, כמו גם הצורך לזמן טעינה ממושך כשהמצברים מתרוקנים.  החיסרון הוא הצורך להתקין את יחידת הטעינה בכל אחת מתחנות העצירה (אם כי לא חייבים בכולן), כשהמשמעות היא עלות גבוהה יחסית. יחד עם זאת, הערכה היא שההפחתה המשמעותית בהוצאות התדלוק תחזיר במהירות את ההשקעה הנוספת הנדרשת בתחנות העצירה.
בפועל הטכנולוגיה הזאת כבר קיימת ומתפקדת בצורה טובה בפלח השוק של הסמארטפונים. הכוונה היא להשתמש באותה טכנולוגיה, אלא שהפעם 'בגדול'. הטכנולוגיה נעזרת בשדה חשמלי הנמצא בגובה פני הקרקע. יחידת הטעינה ממוקמת בתחנת העצירה מתחת לפני הכביש, כשהשדה החשמלי נוצר מעליה. במקביל, יחידת הטעינה של האוטובוס ממוקמת בחלקו התחתון של הרכב, בסמיכות לפני הכביש. הטעינה עצמה מתבצעת בפרק זמן קצר מאוד של 20 שניות, כלומר פרק הזמן שלוקח לנוסעים לעלות ולרדת. הטעינה באמצעות השדה החשמלי מתבצעת בכל מזג אוויר, וזאת אפילו כאשר יש שלג על הכביש, בתווך שבין נקודת הטעינה שבכביש לבין היחידה המקבלת שממוקמת באוטובוס.
שני האוטובוסים הראשונים יתחילו, כאמור, לפעול במנהיים במהלך המחצית השניה של 2014. האוטובוסים יפעלו בקו 63 המקומי, כשהניסוי אמור להימשך כשנה. במידה והוא יצליח, הרי שהוא צפוי להימשך לפרק זמן ארוך יותר. הכוונה היא לבדוק את התאמת הטכנולוגיה לשימוש בקווי התחבורה הציבורית העמוסים בעיר, כמו גם את אמינות הטכנולוגיה ועלויות הפעלתה.  ראש עיריית מנהיים, Christian Specht, מסר שכבר בשלב זה העירייה בוחנת להרחיב את הניסוי גם לקווי תחבורה ציבורית נוספים. עוד נמסר כי גם מפעילת התחבורה הציבורית בעיר Brunswick בגרמניה מתכוונת להתחיל בניסוי עצמי משלה במערכת הטעינה המהפכנית.
 


 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


רכב ותחבורה
 מירב דסקלו הפקות בע"מ

מערכת: rechev@taler.co.il
מודעות: anat@taler.co.il
טלפון: 03-6839666


 
 
 
מבזק  חדשות
 
 
קישורים ממומנים

טרייד אין 
טרייד מוביל מכונית
מהיבואן לצרכן

 
www.trademobile.co.il


דיגום כלי רכב
דיגום והתקנת מערכות הידראוליות לצורך הרמה
www.npt.co.ilספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים